398 lik tek çeker traktöre kaç numara kaç bıçaklı pulluk kullanmalıyım

285 s traktörüm vardı 398 lik tek çekerle takas ettim nasıl bi pulluk takayım yardımcı olursanız sevinirim pulluk markası soku numarası ve bıçak sayısı konusunda aydınlatırsanız çok makbule geçecek şimdiden teşekkür ederim yardım edecek arkadaşlara

Ynt: 398 lik tek çeker traktöre kaç numara kaç bıçaklı pulluk kullanmalıyım

bnce deneyerek al derim.şimdi herkez burdan kafasından geçeni söyler ama bilmez senin memleketin topranı:
ama buraya göre 4 lü 12 no gayet iyi çeker derim!

398 e bizim buraların toprağı biraz ağır olduğu halde alpler 4 lü 14 no alpler marka kullanıyorlar.Alpler almanı tavsiye ederim.398 kaç model kaça oldu, hayırlı olsun, bol bereketli mahsüller temennisiyle

285 likde 3 lü 14 numara kullanıyordum teşekkür ederim Allah razı olsun sağ olun arkadaşlar fiyatı biraz pahalı oldu

pulluğu 13 nmara 4lü al sap tıkamaz 398 onun hakkından gelir benim bi önceki traktörümdü şakalak 4lü 13 kullanıyorduk, bizim burada 285lerde 3 lü 14 kullanıyo 12 inç pulluk iş görmez

anayurtlu 3105d link=topic=28924.msg242390#msg242390 date=1263686274' Alıntı:
pulluğu 13 nmara 4lü al sap tıkamaz 398 onun hakkından gelir benim bi önceki traktörümdü şakalak 4lü 13 kullanıyorduk, bizim burada 285lerde 3 lü 14 kullanıyo 12 inç pulluk iş görmez
ewet 12 inç pulluk doru düzgün anızı bile kapamıyor,bnce 1 numara ufak olsn ama büyük olsn!

kardeş ben 6 lı 12 inç almayı düşünüyorum benimkide 398 ama çiftçeker 6 lıyı çeker konya argıthanı tavsiyem 5 liyi bi dene 12 inçliği motoru çok zorlarsa sakın alma motoru halleder bide dönerli felanda alma çok ağır oluyorlar

arkadaş 398hayırlı olsun sakaryada o denilen numaradaki pullukları ancak çif ceker bizim topraklarda 398 ançak 3 lü 12numara ceker sen enisi dene sizin toprak yapısını bilmiyorum

selam benım 285 s var arkadaslar bır kac gun ııcnde degıstrecem 398 le 285 s ye 4/11numara takıyom 398 de 5/11 takacam bızım buralarda rahat ceker (aksaray)

kanka alplerın 4 14 veya ünalın 4 16 tak taşı surersın o motorla bızım burda komsuda var 9+9 model tek ceker adam 5 14 alpler kullanıyor surmedıgı tarla gırmedıgı zemın yok cok memnun yakıttanda iştende cok tasarrufu var sadece salınımı bıraz fazla oldugu ıcın cıcı baslarında donerken bıraz motorun onunu zıplatıyordu ılave agırlıkla cozdu işi benım 150 dekar yer var bendede mf 97 model 285s var bende odunc alıyorum emın ol motor taksı gıbı gıdıyor 1 serı ile tarlada senın ankaranı topragıyla bızım nıgdenın kı pek farklı degıl aynı ıklım yakın toprak yapısı sen al keyfıne bak

LORUOĞLU link=topic=28924.msg256497#msg256497 date=1267106215' Alıntı:
kanka alplerın 4 14 veya ünalın 4 16 tak taşı surersın o motorla bızım burda komsuda var 9+9 model tek ceker adam 5 14 alpler kullanıyor surmedıgı tarla gırmedıgı zemın yok cok memnun yakıttanda iştende cok tasarrufu var sadece salınımı bıraz fazla oldugu ıcın cıcı baslarında donerken bıraz motorun onunu zıplatıyordu ılave agırlıkla cozdu işi benım 150 dekar yer var bendede mf 97 model 285s var bende odunc alıyorum emın ol motor taksı gıbı gıdıyor 1 serı ile tarlada senın ankaranı topragıyla bızım nıgdenın kı pek farklı degıl aynı ıklım yakın toprak yapısı sen al keyfıne bak
iller yakın olsada yinede toprak değişik oluyor bnce,bizim mevkiden mevkiye bile değişiyor toprak.

Merhaba, 16 numara 4 ' lü pulluk en uygunu diye düşünüyorum... Aşağı yukarı 14 numara 5 ' liye denk gelir. Ağırlık ve sürtünme az olacağı için ideal olur derim..

398 4 ' lü 12 numara pulluğu çeker 285 ' in 3 ' lü 14 numarayı çektiği yerde. ama bana kalırsa denemeden alma derim kardeş. motorun hayırlı uğurlu olsun. keşke çiftçeker alsaymışsındı.