+ Konuya Cevap Yaz
8 sonuçtan 1 ile 8 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  22 Eylül 2008
  Şehir
  ankara-bala beynam köyü
  Yaş
  34
  Mesajlar
  522
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  kimsenin ilgisini cekmiyor sanırım bence okumaya deger  SONUNA KADAR LÜTFEN OKUYUN VE OKUTUN

  GAZETECI VEDAT YENERER ' IN YAZISI.....
  Petrol yoksa çıkartma ruhsatı neden vermiyorsunuz?
  Değerli okurlar, geçenlerde Türkiye-Suriye sınırında uydu verilerine göre petrol deniz i olduğu iddiasını yazmıştım. Yazı sonrasında Silopi de madencilik yapan Beşir Yılmaz aradı. Yazacaklarımı lütfen iyi okuyun!...
  Beşir Yılmaz telefonda. ' Vedat bey, gelin Silopi ' de Cudi eteklerine sizi götüreyim de petrolü kendi gözünüzle görün!.. ' diyerek feryat ediyordu.
  ' Nasıl yani!.. ' diye sorduğumda anlatmaya başladı..
  ' Biz aileden madenciyiz.Irak sınırında yaklaşık 300 km ya da bir başka deyişle yaklaşık 150 milyon ton asfaltit madeni buldum.. Bu madeni bir süre resmi olarak işlettikten sonra devlet 1978 yılında kamulaştırıyoruz ' diyerek el koydu. Rezervin de 50 milyon ton olduğu iddia edildi. Madem asfaltit rezervi az, neden el koyuyorsunuz. Dünyanın neresine giderseniz gidin asfaltit maddesi bulunan her yerin altında petrol vardır. Silopi ' nin altı da petrol deniz idir. Yaz aylarında etraftaki ocaklardan resmen petrol akar ve Hezil çayına karışır. Gelin görün! Sadece petrol değil, burada çok zengin uranyum Ve nikel madeni de
  var '
  - Nereden biliyorsunuz? ' Türkiye ' deki analizlere güvenmediğim için madenin her tarafından örnekler alarak Almanya ' ya bizzat götürdüm ve analiz yaptırdım. Raporları gönderdim size ( Sonuçlar elimde Yatağan ve Tunç bilek ' e göre iki misli rakamlar var)
  dünyanın en önemli uranyum madenlerinden birisi buradadır ve aktif haldedir.. '
  Beşir Yılmaz ' ın anlatacak o kadar çok şeyi var ki makineli tüfek gibi art arda sıralıyor.
  Ben de zaman zaman araya girip soru soruyorum.
  -Petrol olduğunu nereden biliyorsunuz?
  ' Bu bölgede İngilizler 1967-87de petrol aramışlar. Açılan kuyulardan gökyüzüne doğru 100 metre kadar petrol fışkırmış. Ardından kapatmışlar ve betonlamışlar. Benim madenimin yanında da bu kuyudan var ve vanasını gelin birlikte açalım eğer beton ve cıva basıp tıkamadılarsa bakalım ne kadar petrol fışkıracak. Dönemin köylüleri arasında hâlâ yaşayan görgü tanıkları var ve petrolün 100 metre kadar fışkırdığını görenler var.
  ' Beşir Yılmaz konuştukça pür dikkat dinlemeye devam ediyorum.. '
  Vedat Bey, asfaltit maddesi olan her yerde petrol vardır. Eğer petrol yoksa bana neden petrol çıkartma ruhsatı vermiyorlar? Musul ve Kerkük ' ün rakımı 80-100 metre civarındadır. Cudi Dağı ' ndaki petrolümüz resmen Irak ' a doğru akıyor ve başta İngilizler ve ABD bunu biliyor... ' Beşir Yılmaz bugünlerde Silopi ' ye bile zor gider hale gelmiş.
  Devlet kamulaştırılacak diye el koyduğu madeni şimdi Turgay Ciner ' in sahibi olduğu
  Park Holding ' e devretmiş. Durum böyle olunca, Yılmaz da dava üstüne dava açmış ve yürütmeyi durdurma kararı aldırmış. Eğer tekrar el konulursa AIHM ' YE başvuracakmış.
  Kısacası madeninin peşini bırakmıyor ama artık bölgedeki aşiret ağaları da onun peşini bırakmaz hale getirilmiş..Bütün dava tutanakları elimde okudukça dehşete kapılıyorum. Şimdi sıkı durun...
  Beşir Yılmaz Başbakan Tayyib Erdoğan ' a bu durum üzerine başvurmuş ve dilekçe vermiş dilekçede aynen şöyle yazıyor..
  ' Bürokrasi ve çeteler milletin hak ve hukukunu aramaktan bezdirmiştir. Televizyonda ve basındaki konuşmalarınızda ' hortumcu çetelerin ve bürokrasinin üstüne gidilecektir diyorsunuz ' . Millet buna çok seviniyor. 25 yıldır gasp edilen madenimiz çete ve bürokratların, anayasa, kanunlar ve insan hakları hiçe sayılarak ihale yolu ile peşkeş çekiliyor. Allah ' a ve sizin yüksek adaletinize sığınıyorum. ' Beşir Yılmaz devlet tarafından el konulan mallarını ve bunun karşılığında devletin verdiği parayı yazıya eklemiş..
  1- 35 km yol yaptım.
  2- 500 bin ton hazır çıkarılmış kömürüm var.
  3- 3,5 milyon metreküp hafriyat yapılmış.
  4- Mazot tankları.
  5- Dinamit ambarı.
  6- Kantar ve kantar binası.
  Resmi olarak bana ait olan ve vergisini ödediği madenimde Bugüne kadar yaptığım işler ve halen bulunan demirbaş ve çıkarılmış maden içinde 5.800.800 TL. (Buna resmen gasp ve devlet terörü denir!)
  Beşir Yılmaz Başbakan Erdoğan ' a yazdığı dilekçede devam ediyor.
  ' Bu para halen bankada duruyor. Buna rağmen Türkiye Kömür İşletmeleri ihaleyi adamlarına ve hortumculara peşkeş çekiyor '
  Beşir Yılmaz ' ın bu başvurusuna Başbakan Erdoğan bugüne kadar cevap vermemiş.
  Beşir Yılmaz ' dan al ve ABD bağlantılı şirketlere ver. Uranyum konusu da bir başka skandal. Güneydoğu resmen petrol deniz i üzerinde ve Türkiye ABD Firmalarının peşinde ' bize petrol bul ' diye yalvarıyor... İddialar devam ediyor:6 mühendisin kafaları kesildi.
  TPIK diye Türkiye Petrolleri ' nin kurduğu bir kurum yurt dışına petrol arama işlerine giriyor ve bugüne kadar milyar dolar zarar ediyor.
  Beşir Yılmaz diyor ki: ' Kimin hain kimin işbirlikçi olduğunu anlamak çok kolay!
  Eğer bölgede petrol yok ise neden bana petrol çıkartma ruhsatı verilmiyor. Ruhsat verin 800 metreden petrolü çıkartmazsam ben bu ülkeyi terk ederim. MTA yıllar önce sondaj yaptı 480 metrede su bulundu ve ardından delici aletin ucu kırıldığı için sondaja son verildi. Herkes bilir sudan sonra petrol gelir. Biz yerli teknoloji ile 1200 metreye kadar sondaj yapabiliriz kimseye ihtiyacımız yok. İzni versinler siz görün petrol nasıl fışkıracak.
  ' Bu görüşmemizden bir gün sonra Beşir Yılmaz tekrar aradı ve Soma ' da görevli bir mühendis ile görüşmemi isteyerek telefon numarasını verdi. Adını burada yazmak istemiyor. Mühendis ile görüşmemde daha da çarpıcı gerçekler çıktı ortaya.
  Altı ay kadar önce Cudi dağları eteklerinde bulanan 6 insan iskeletinin ne olduğunu bilip bilmediğimi sordu. Ben de ' bilmiyorum ' dedim. Mühendis ekledi
  ' Bu iskeletler 18 Yıl önce Cudi Dağı ' nda kaybolan 6 Türk petrol mühendisinin iskeletleri. Kafaları kesilerek öldürülmüş.. ' Dondum kaldım. Ne diyeyim.Kendisi de mühendis olduğu için yalan söylemiyordur diye düşündüm..Ardından devam etti..
  ' Vedat Bey Türkiye maden bakımından dünyanın en zengin ülkesi. Siz Ödemiş yakınlarındaki Bozdağ ' ın dünyanın en büyük altın rezervi olan dağlarından biri olduğunu
  biliyor musunuz? Ama bu madenleri kimse çıkaramaz. Hatta bu konunun üzerine giden
  gazeteciler öldürüldü. Uğur Mumcu ve Çetin Emeç ' in öldürülmeden kısa bir süre önce bu madenler üzerine gittiğini biliyorsunuz her halde... ' İlgiyle dinledim. O kadar çarpıcı şeyler anlattı ki, yazmaya sayfalar yetmez... İddiaların hepsinin belgeli olduğunu söyleyen bu mühendis, gazete ve televizyon kanallarında hiçbir gazetecinin bu yönde bir haber yapamadığını ve milletin resmen uyutulduğunu örneklerle anlattı. Beşir Yılmaz ' a son
  sözüm ' Bana anlattıklarınızı Genelkurmay ' ' a anlatınız mı? ' oldu. Aldığım cevap da aynen şöyle.
  ' Vedat Bey her şeyi belgeleriyle birlikte bir kaç kez askeri büyüklerimize anlattım ama bugüne kadar bir arpa boyu ilerleme kaydedemedik! ' . Ne diyeyim, bu milleti korumaya yemin etmiş olanlar utansın!.. Son sözüm: ' AB ve ABD, PKK ' ' yı boşu boşuna özellikle bu bölgede güçlendirip milletin başına bela etmedi. Bölgeye gelecek barış ortamı Türkiye ' ' yi ekonomik olarak uçuracak gelişmelere gebedir!.. '
  İlgili olacağını düşündüğünüz herkese yollayın...önemli!!

  VATANINI MİLLETİNİ SEVEN BU YAZIYI HERKESE GÖNDERSİN

  BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA BÜYÜR


 2. #2

  Üyelik Tarihi
  25 Şubat 2009
  Mesajlar
  148
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: kimsenin ilgisini cekmiyor sanırım bence okumaya deger  vay beeeeee :8

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  26 Ekim 2008
  Şehir
  Isparta
  Yaş
  50
  Mesajlar
  1,830
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: kimsenin ilgisini cekmiyor sanırım bence okumaya deger  Şimdi Vedat yenerer içerdeydi çıktıktan sonra tekrar aldılar yanlış hatırlamıyorsam (ergenekon) meselesinden canım..!

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  25 Şubat 2010
  Şehir
  Edirne
  Mesajlar
  80
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: kimsenin ilgisini cekmiyor sanırım bence okumaya deger  böle adamlar zaten hep susturulmuştur ülkemizde içerde olması bence çok normal...

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  29 Nisan 2010
  Şehir
  Edirne
  Yaş
  39
  Mesajlar
  65
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: kimsenin ilgisini cekmiyor sanırım bence okumaya deger  beşir yılmazı ben 5 sene önce dinledim televizyonda adam bas bas bağırıyodu resmen petrol akıyor diye....bırakın çıkartmayı....

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  28 Mayıs 2008
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  38
  Mesajlar
  1,570
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: kimsenin ilgisini cekmiyor sanırım bence okumaya deger  bir gün gelir onlarıda kullanırız beee,, yormayalım kafamızı şimdi.

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  15 Kasım 2007
  Şehir
  Sivas
  Yaş
  22
  Mesajlar
  1,883
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: kimsenin ilgisini cekmiyor sanırım bence okumaya deger  Okudukca deliriyor insan çok acı bir durum kendi madenimizi çıkarmıyoruz. (+)

 8. #8
  bartu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06 Mart 2010
  Şehir
  Kırklareli-Lüleburgaz
  Yaş
  38
  Mesajlar
  4,551
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: kimsenin ilgisini cekmiyor sanırım bence okumaya deger  bu vatan nın hakkını veremiyoruz galiba.... yazık....

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. SEVDİKLERİMİZE DEGER VERELİM
  Konu Sahibi hüseyinaslan Forum Düşünce
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 22.Nisan.2014, 14:37
 2. traktör kazaları allah kimsenin bşına vermesin
  Konu Sahibi serdar437065 Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 01.Kasım.2012, 20:28
 3. ALLAH kimsenin başına vermesin sıra yüzünden cıkan olaylar
  Konu Sahibi dolcevita Forum Çiftlikler - Köyler
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 21.Ocak.2010, 23:48
 4. tehlikeli yolun deger tarafı uçurum kayabilir
  Konu Sahibi ahmet6630 Forum Videolar (Alıntılar)
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 26.Aralık.2008, 14:04
 5. Sadri Alişik Namıdeger Turist OMER
  Konu Sahibi yanigli Forum Müzik
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 10.Haziran.2008, 15:57

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status