VALTRA patates tarlasını sürme ve aynı tarlada yükleme

Ynt: VALTRA patates tarlasını sürme ve aynı tarlada yükleme

doganbey1 link=topic=28976.msg242832#msg242832 date=1263852436' Alıntı:
elinize sağlık.valtra kaçlık acaba.tabii pulluk kaçlı ve numarası nedir.
tşk burda 6 lı 12 ayarında profil pulluk 85 hb 2005 model videoda 5.5 litre mazot yaktı 2500 m2 cok saglam bi yapısı var biraz hantal ama cok saglam calışkan bi motor

6lı 12 numarada sanki biraz zorlanıyor gibi geldi bana yada lastiklerinin geniş olması motoru yorabilir.o yakmasıda normal sayılır.ilginiz için teşekkürler

nailyetek link=topic=28976.msg242845#msg242845 date=1263853926' Alıntı:
Elinize sağlık.. Paylaşım için teşekkürler.. Patates tarlası baya verimliymiş. Valtra da coşmuş pullukta..:D
abi boşver sen onu sana bişi olmasın :D
doganbey1 link=topic=28976.msg242846#msg242846 date=1263853962' Alıntı:
6lı 12 numarada sanki biraz zorlanıyor gibi geldi bana yada lastiklerinin geniş olması motoru yorabilir.o yakmasıda normal sayılır.ilginiz için teşekkürler
normal sürerim dersen sürersin burda topraklar musayit sal salabildigin kadar saten petrol şirketleri tarlalar boru cekecekler ortak olacz nerdeyse kaz ın gelcegi yerden tavuk esirgenmez cok derin işleriz ayrıca ben tşk ederim ellerine saglık

poyrazatif link=topic=28976.msg243130#msg243130 date=1263996620' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler.patatesin şu anda piyasası ne kadar?
bu dönemin başında çok iyiydi ama düştü galiba şu anda ne kadar bilionmu
ben tşk ederim dostum bu patates sözleşmeli pankobirlige 380 kuruştan satıldı cipslik diyolar piyasa malı degil yani bildigim kadarıya burdada düşük piyasa yok senin elinde varmı patates?

poyrazatif link=topic=28976.msg243132#msg243132 date=1263997066' Alıntı:
ben 2 senedir ekmiyom bizim buralar patatesin merkezi piyasayı bura belirliyo.
dönemin başında arkadaşım 800 den sattı çok kazandı 60 dönüm patatesi vardı
evet ya biliyorum sizin oraları kontrolsuz ve cok ekimden hastalanıyormuş sanırm öle anlatmışlardı verimde düşükmüş orda ben sevmedim cok gübre atılıyor aşırı hemde topragı bitiriyor artı cocuklarda şimdi cips yedirmiyorum evime ekiyorum yemeklik :D

bundan 4-5 sene önce aşırı gübre kullanımından dolayı toprakta hastalık oluştu.devlet yasak getirdi patates ekmek yasaktı bu sene yasak kalktı.ancak yine aşırı gübre atmaya devam ediyolar.dekarına 3-4 tonu az görüp gübreyi suyu bol veriyolar 5-6 ton alıyolar ama toprak bitiyor.bilinçsiz yapılan tarım yüzünden bizden sonrakilere toprak kalmayacak

poyrazatif link=topic=28976.msg243137#msg243137 date=1263998206' Alıntı:
bundan 4-5 sene önce aşırı gübre kullanımından dolayı toprakta hastalık oluştu.devlet yasak getirdi patates ekmek yasaktı bu sene yasak kalktı.ancak yine aşırı gübre atmaya devam ediyolar.dekarına 3-4 tonu az görüp gübreyi suyu bol veriyolar 5-6 ton alıyolar ama toprak bitiyor.bilinçsiz yapılan tarım yüzünden bizden sonrakilere toprak kalmayacak
kardeş ekme ben ekmiycem de iyi bişi degil cok gübre tüketliyor buranın toprakalarına agır gelir bence eken ekiyorda ben ekmek o gübreyide kullanmam topragıma bu cipslikte 15 ton alınabiliyor 2500 m2 yemekligide bilmiyiyorum ben bahceye ekerim 3 5 cuval olur gübresiz yerim

bende öle yapıyom kardeş 3-5 sıra kıraç ekiyom.kıraç patatesin lezzeti oluyo. 23 ton(bir kamyon) patatesim çalındı karşılıksız çek olayları falan işte beni çok yordu bidaha ekmiycem dedim

tarsaneh link=topic=28976.msg243142#msg243142 date=1264000081' Alıntı:
bende öle yapıyom kardeş 3-5 sıra kıraç ekiyom.kıraç patatesin lezzeti oluyo. 23 ton(bir kamyon) patatesim çalındı karşılıksız çek olayları falan işte beni çok yordu bidaha ekmiycem dedim
haklısn kırac herzman lezzetli

valtra motorun kralı kim ne derse desin kardeşim motorun motorrunda volvo mayası var hangi 85 hp motor altılı çekecekmiş şaşarım maaşallah pulluguda salmış sonuna kadar helal