range rover düz bayıra tırmanıyor

Ynt: range rover düz bayıra tırmanıyor

8 silindir 4000 motor
Tork algılamalı orta diferansiyelli daimi 4 tekerlekten çekiş
yüksek ve düşük kademeli vites oranları
yokuş İnme Kontrolü, elektronik Çekiş Kontrolü, Dinamik stabilite Kontrolü ve Elektronik Fren Gücü Dağıtımı özelliklerine sahip dört kanallı ABS
· tam bağımsız, çapraz bağlantılı ve yükseklik ayarlı Havalı süspansiyon

bu tip araçlarda bunların olması doğal aynısını porsche cayenne de yapıyor.fakat bunların boyutuna göre motoru 4000 değilde 5500 yada 6000 yapmaları gerekir.

ali_kockaya link=topic=28997.msg243024#msg243024 date=1263932181' Alıntı:
yürüyerek bile zor inilir orada.helal olsun adamlara yapmşlar..aslında 4x4 ve bütün lastiklerinde fren olan bir traktörü denemek lazım o arazi de...
abi videoyu izlerken benimde aklıma geldi fakat traktör bu işi yapamaz diye düşünüyorum.

4x4,radyal lastikli,ağırlık merkezi yere yakın (yani bahçe tipi) ve ön lastiklerin dede fren olan bir traktör inebilir.ama çıkarken arkaya devrilme riski var.eğer geri geri çıkabilirse çıkma işini de yapar.

yukarıdaki yazıyı yazdıktan sonra tekrar izledim.akıl kar ı değil.lastiklere zamk mı sürdün be mubarak.araç kayanın yüzüne yapışıp kalıyor.traktörde özel üretilmiş fren sistemleri yok.yani fikrimi değiştirdim.traktör inemez.

aynı sekılde katılıyorum sana.. traktor un altından kalkabılecegı bı iş degıl... :D %70 -75 eğim var sanırım ya bı an arac gokyuzune baktı ızlerken bıle gerılıyo ınsan..helal olsun muhendıslıgıne ya..

yapsalar ne olacak kı traktorun oyle bıyerde işi ne gercı yapılırsa turk cıftcısı bu kez tırmanırmı tırmanmazmı dıe yarıstırır fln =)... ama yapılması artı olur tabı yerlı fırmalar ıcın... onerı olarak halkla ılıskılere sunulabılır...