2010 Model ERKUNT SERVET 80

30.04.2009
169
39
Ankara

big_20637553swt.jpg

big_206375530a2.jpg

big_20637553v0w.jpg

big_20637553f9j.jpg

big_20637553f9j.jpg

big_20637553mp7.jpg

big_20637553mze.jpg

Bügün sincan organizedeki fabrikasına gittim.ortam güzel parça vs tedariği sağlanıyor.80 hp bir motor endamı yok açıkcası beklentilerimi karşılamadı 2010 model traktör dizaynı yok halen hidrolik kaldırma kolları çok aşşağıda ve kollar geçmeli değil eski sistem ama yinede alana engel olmak için söylemiyorum düşünücelerim bunlar iyi günler..

Ynt: 2010 Model ERKUNT SERVET 80

paylaşımınız için teşekkür ederim.yalnız erkuntun bir önceki modeli ile bu modeli arasında gözle görülür bir fark var.diyorsunuzki geçmeli öyle böyle.bunlar bence o kadarda gerekli değil.ha olmalı mı evet olmalı ama erkuntada zaman tanımalıyız.traktör çıkarmaya başlayalı 7 sene oldu ve ne kadar geliştiğini herkes görüyor

evet haklısınız yeni motorlar ama biz eleştirimizi iyi yönlü yapalım ki onlarında kulağına gitsin yeni modellerde açıkları kapatılsın demi..

Güzel paylaşım. Fotoğraflarda sitemiz üyelerinden Akif arkadaşımızın galerisinde çekilmiş. Erkunt' lar gerçekten tasarım olarak çok güzel traktörler. Sizin dediğiniz gibi hidrolik kollarında kanca sistemi olanlarıda var. Ama yurt dışına gidenler sanırım öyle gidiyor. Ama bence bayilere ve Erkunt' a böyle bir sistemin standart olması talep edilirse bence tüm modellere koyacaklardır. Şuan olmasada bence bayiden talep edildiğinde özel olarak traktörü alan kişiye kancalı kollusunu temin ederler. Erkunt' un çiftçiyi bunun için kırmayacağını düşünüyorum. Aşağıda hidrolik kolu kancalı modelini görebilirsiniz.

img0217r.jpg

İlginize teşekkürler evet fabrikada gördüm bir motorda..yetkililere bir üst modelde görmek istediklerimizi ilettik ve hak verdiler projeci arkadaşlarına ilettiler yani bir sonraki model bomba gibi geliyor..

kabinin içi güzel koltuk ve döşemenin uyumu hoşuma gitti.koltuğun üst kısmı yukarıya doğru çıkıp başlık oluyor gibi.koltuğun kenarlarına portatif iki dirseklik olsa daha iyi olur.direksiyon da biraz büyükçe gibi geldi.aslında bir havalı fren ve şartel şeklinde havalı bir el freni yakışır bu motora.şöyle dokundu mu selam verdiren cinsten.

o resimdeki traktöre bende bindim ankara k.karabekir caddesinde göktaşlar otmotvde fotoğrafları orda çekmişsin, bence yerli traktörler içinde en donanımlı olanı erkunt derim benkullanıcısı değilim fakat iyi malıda kötülemem en çok hoşuma giden arka camdaki silecek oldu.küçük detay ;)

TT 55 link=topic=29007.msg243636#msg243636 date=1264092595' Alıntı:
kabinin içi güzel koltuk ve döşemenin uyumu hoşuma gitti.koltuğun üst kısmı yukarıya doğru çıkıp başlık oluyor gibi.koltuğun kenarlarına portatif iki dirseklik olsa daha iyi olur.direksiyon da biraz büyükçe gibi geldi.aslında bir havalı fren ve şartel şeklinde havalı bir el freni yakışır bu motora.şöyle dokundu mu selam verdiren cinsten.
zaten öyle römork freni havalı oldugu için .. normalde römork takılı olmadıgından frene basınca tıs tıs ses cıkarıyor zaten herkes hava sanıyor frenlerini baya bi ses cıkarıyor..
kancalı arka kollara gelince bana gönderilen erkuntun eylul bulteninde 2011 den itibaren kancalı tip donanım sunulacagı yazıyordu.. ve bi kaç özellik daha vardı.. yani bunları zaten yapıyor.. istege baglı cogu sey semih.. senin gördügün seri o.. mesela isteyen çift yönlü kuyruk milide taktırıyor ek ucretle..
alipasalıerkan nın paylaşmış oldugu resimde geri görüş kamerası bile mevcut dikkat ederseniz..