Fiat 65-46 DT Üre Gübresi Atıyor 2010...!!!

Fiat 65-46 DT Üre Gübresi Atıyor 2010...!!!

09/01/2010

Arkadaşlar bu fotoğraflarda da kanola ve yulafa gübre atıyorduk. Bu fotoğrafları iki hafta önce yağmurlar yağmadan önce çekmiştim. Bu yıl tarla yolları ve tarlalar çok çamur. Sürekli yağış olduğundan kimse gübre ve ilacı istediği gibi atamıyor. Bizde iki gün ilaç ve gübre attık. Fakat tarla yollarında gitmek bir dert, tarlanın içinde gübre atmak, ilaç atmak bir dert. Bu yıl nasıl olacak bilemiyorum. Çoğu yere atmadık zaten. Sadece arpa ve kanolaların çok çamur olmayan yerlerine attık. Traktörlerde tepesine kadar çamur oldu. Bu arada bu fotoğraflarda 2010' un ilk fotoğrafları....;)

alipasalierkan......................;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: Fiat 65-46 DT Üre Gübresi Atıyor 2010...!!!

teknolojinin bitti yerde insan gücü devreye girer abi biz bir sene bütün tarlaları elle gübrelemiştik ve ben elle gübre atmayı o zaman öğrenmiştim ayrıca fotoğraflar güzelmiş.paylaşım için teşekkürler ben trakyaya gidip gelmiş kadar oldum (Kütahya)

Paylaşım için teşekkürler.. 2009 Aralık ayında Tekirdağ Çerkezköy ' e Hema Endüstri ' ye geziye gitmiştik.. O zaman tarlalar su dolmuştu bazılarında gübre atmış traktörlerin izleri vardı.. Bu kadar kısa sürede tarlaya girilebilmesi bile güzel.. Biz mecburen Nisan-Mayıs ayına kadar bekliyeceğiz.. Toprak farkı olsa gerek..

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)

-silivrilimeriç- link=topic=29018.msg243279#msg243279 date=1264018510' Alıntı:
Güzel resimler Erkan Abi..Bizde havalar açsın yeni Dönder ' i bi test etcez... ;)

Meriç havaların açmasınada çok var. O 7740 ' ın arkasına bağlasanda tuz atsan yollara olmaz mı acaba?...:D

mehmet39 link=topic=29018.msg243292#msg243292 date=1264019435' Alıntı:
teknolojinin bitti yerde insan gücü devreye girer abi biz bir sene bütün tarlaları elle gübrelemiştik ve ben elle gübre atmayı o zaman öğrenmiştim ayrıca fotoğraflar güzelmiş.paylaşım için teşekkürler ben trakyaya gidip gelmiş kadar oldum (Kütahya)

Bakalım inşallah kardan sonra havalar normal giderde biraz yerler yellenirde gübredir, ilaçtır atarız. Yoksam elle at at bitmez...:D

nailyetek link=topic=29018.msg243297#msg243297 date=1264019820' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler.. 2009 Aralık ayında Tekirdağ Çerkezköy ' e Hema Endüstri ' ye geziye gitmiştik.. O zaman tarlalar su dolmuştu bazılarında gübre atmış traktörlerin izleri vardı.. Bu kadar kısa sürede tarlaya girilebilmesi bile güzel.. Biz mecburen Nisan-Mayıs ayına kadar bekliyeceğiz.. Toprak farkı olsa gerek..

Nail abi artık karda yağdı baya girmesi zor olacak. Bizde de uzun sürecek gibi...

alipasalierkan link=topic=29018.msg243373#msg243373 date=1264027168' Alıntı:
Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)

Meriç havaların açmasınada çok var. O 7740 ' ın arkasına bağlasanda tuz atsan yollara olmaz mı acaba?...:D

Bakalım inşallah kardan sonra havalar normal giderde biraz yerler yellenirde gübredir, ilaçtır atarız. Yoksam elle at at bitmez...:D

Nail abi artık karda yağdı baya girmesi zor olacak. Bizde de uzun sürecek gibi...
karla alakası yok bence,bizde geçen sene motorun battı yerlere elle attık.
motor çıkıyor ama yarıyor bu seferde biçerken sıkıntı oluyor unun için yardırmamaya çalışıyorz!
paylaşm içn tşkrler! alk-*s

valla abi geçen sene bizde 70-56 dt ile girdik.motorun lastikleri yeri geldi yarıya kadar çamura girdi ama devam ettik ne yapalım etmesen ellede atamazsın.eline sağlık.ee artık karda yapdı senden yeni atraksiyonlar bekliyoruz:D

Yorumlar için tekrar teşekkürler...;)

firari11 link=topic=29018.msg243375#msg243375 date=1264027476' Alıntı:
karla alakası yok bence,bizde geçen sene motorun battı yerlere elle attık.
motor çıkıyor ama yarıyor bu seferde biçerken sıkıntı oluyor unun için yardırmamaya çalışıyorz!
paylaşm içn tşkrler! alk-*s

Yollar, tarlalar zaten yağmurdan bayadır yaş olduğuna karda gelince iyice yaş olacağı için girmesi uzun sürecek diye düşünyürom.

doganbey1 link=topic=29018.msg243377#msg243377 date=1264027551' Alıntı:
valla abi geçen sene bizde 70-56 dt ile girdik.motorun lastikleri yeri geldi yarıya kadar çamura girdi ama devam ettik ne yapalım etmesen ellede atamazsın.eline sağlık.ee artık karda yapdı senden yeni atraksiyonlar bekliyoruz:D

Bizde zaten havalar açınca gene işe çıkınca bu sefer 70-66 ' ya dar tekerlekleri takacağız. Kanolalara ilaç attık. Tarlaları çok çiğnedi lastikler. Bide çamurluk arası çamur doldu. Bizim buradaki yıkamacılar yıkamadı. Zorla ufak araba yıkama makinası ile bi günde anca temizledim. Onun için dar tekerleri takacağız. Hem yarmaz çok, hemde batmaz bari. Kar biraz daha yağsın biraz aksiyonu bol fotoğraflar tabiki gelecek. Belki yarın Berk ' le buluşacağız. Başka değişik konularla ilgili fotoğraflar çekeriz...:D

abi bekliyoruz merakla zira geçen senekileri hala ilgiyle izliyoruz.ama bu sefer teli düzgün bir yere koyda kaybetme.sizin oralarda ne kadar kar var acaba

doganbey1 link=topic=29018.msg243392#msg243392 date=1264028852' Alıntı:
abi bekliyoruz merakla zira geçen senekileri hala ilgiyle izliyoruz.ama bu sefer teli düzgün bir yere koyda kaybetme.sizin oralarda ne kadar kar var acaba

Geçen sene sorma bir aksilik yaşadık. Vidyoyu çekince cebime koyduydum. O ara çokta tipi vardı. Jipe halatı bağladım. Halatın üstünden atladım. O ara düşmüş. Zar zor bulduktu. Bu sefer hayatta öyle bir hata yapmam zaten...:D Bizim buraya dün yağdı biraz işte. Yerler 3 parmak kar oldu. Ama bugün yollardakiler eridi. Sanırım hafta sonu daha çok gelecek o zaman baya kar olur.

yaa abi hiç sorma kar yüzü göremedik şöyle babacan bi kar yağsada:D keşandada yağdı yollar buz yaptı diğer yerlerdede 20 cm kar vadı ama bekliyoruz bakalım yağsında:D

erkan dün gece sana kar yağmadı bir türlü demiştim ki sabaha bir baktım kar yağıyor:) ve konyaya da yılın ilk karı yağmış oldu...ekinler için çok gerekliydi,inşallah yurt genelinde güzel bir yağış olur...

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

nt@hmet link=topic=29018.msg243547#msg243547 date=1264072247' Alıntı:
erkan dün gece sana kar yağmadı bir türlü demiştim ki sabaha bir baktım kar yağıyor:) ve konyaya da yılın ilk karı yağmış oldu...ekinler için çok gerekliydi,inşallah yurt genelinde güzel bir yağış olur...

Gözün aydın abi. İnşallah daha da yağarda ekinlere dediğin gibi iyi gelir. Yoksam kar yağışı verimi çok etkiliyor. Yalnız fırtınasız tipisiz yağsın. Öylede olunca göz gözü görmüyor.

motorcu link=topic=29018.msg243608#msg243608 date=1264086930' Alıntı:
paylaşım için sağol erkan abi gübre makinası kaç kg lik?

Gübre makinası Dönder ' in 1000Lt ' lik modeli.

karlı havalarda gübreleme sabahın erken saatlerınde don olayı gorulurken yapılabılır..hatta tarlanın uzerınde kar varsa dahı atıyoruz bız..o gubre o kar ıle erıyıp topraga ınıyor dırek toprakla temas edıp topragı yakmıyor yanı... guzel paylaşım. 65-46 cok saglam alettır duzu wardı ılk traktorlerımızden...

Yorum için tekrar teşekkürler....;)

tarsaneh link=topic=29018.msg243618#msg243618 date=1264088262' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler bu 65-46 larla 60 56 nın yakıt çekiş farkı nasıldır bide 65-46lar çok yavaş diye duydum doğrumu

60-56 ' lardan burada bildiğim hiç yok. O yüzden karşılaştırma hakkında yorum yapamayacağım. 65-46 ' lar yolda biraz yavaşlar. Ama tabi bir 66 şanzımanın yerini tutmaz. O yüzden yavaş olması normal. Tarlada ve yükte bence gücüne göre çok iyi bir traktör. Arkasına göre ekipman olduğu zaman çekemem dediği birşey yok.