ALPLER ÜRÜNLERİ

Alpler Ziraat Aletleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş. ' nin üretmiş olduğu ürünlerden hangilerine sahipsiniz? Bu ürünler kaç madel? Kulanmış olduğunuz ürünler ile alakalı memnuniyet, sıkıntı ve istekleriniz nelerdir? Arkadaşlar bu sorularıma zaman ayırıp cevapladığınız için şimdiden teşekkür ederim... Herşey Sizleri Daha İyi Anlayıp Sizlere Daha İyi Hizmet Edebilmek İçin...

Ynt: ALPLER ÜRÜNLERİ

Biz bu yaz aldık 4lü 11' standart pulluk.Bir 100-150 dönüm civarı kullandık şimdilik bir sıkıntımız yok.Güzel pulluk motor rahat gidiyor pullukla dalgalı arazi olamasına rağmen.

bizde 1998 model profil şase 5 li 12 14 16 ayarında pulluk var şimdi komple şase ekledim 6 lı oldu taşa takılınca cıvatdan kırıyor eğilme bükülme olmadı yılda 1000 dekar tarla sürüyor 1998 den bu yana hep onla sürdük güzel pulluk

mustafa güçlü alpler link=topic=29034.msg243497#msg243497 date=1264060782' Alıntı:
Alpler Ziraat Aletleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş. ' nin üretmiş olduğu ürünlerden hangilerine sahipsiniz? Bu ürünler kaç madel? Kulanmış olduğunuz ürünler ile alakalı memnuniyet, sıkıntı ve istekleriniz nelerdir? Arkadaşlar bu sorularıma zaman ayırıp cevapladığınız için şimdiden teşekkür ederim... Herşey Sizleri Daha İyi Anlayıp Sizlere Daha İyi Hizmet Edebilmek İçin...
2008 model döner kulaklı pulluğunuzu (3 x 12 inç, 13 inçe ayarlı) ve 2009 model goblenizi (DHV 18) kullanıyorum. Şu ana kadar işleyiş olarak memnunum. TEKNİK DESTEK VE SERVİS İÇİN NOTUNUZ ZAYIF !!!.

Bana herhangi bir Alpler markalı ürün kullanmak nasip olmadı.. Sadece Erkunt 70 4 wd deneme traktörünün arkasında bulunan 4 lü üsten yaylı T.Otamatik pulluğu bir defa MF 265 S ye taktım ve tarla sınırlarından geri geri çıkmak zorunda kaldım..Arazimiz çok eğimli olduğu için bana uygun gelmedi.. Onun için yorum yapamıyacağım.
Fakat sizleri Trakkulüpte görmek beni inanın çok mutlu etti.. Arkadaşlar yorumlarını yazacaklardır, bundan eminim.. Ayrıca bir sorum var..: İmalatını yaptığınız pulluklarda, tabla diye tabir ettiğimiz toprağı deviren kısımda İspanyol ölçümü, yoksa Austurya ölçümü kullanıyosunuz..?

Öncelikle ürünlerinizi kullananlardan ürünleriniz hakkında öneri ve eleştiri aldığınız için şahsım adıma teşekkür ederim. Bu aynı zamanda üretmiş olduğunuz ürünlerinizin arkasında durduğunuzu gösterir. Keşke tüm tarım aleti üreten firmalar böyle tarımla ilgili platformlarda buluşup çiftçilerden şikayet ve önerileri bizzat alsalar. Bana Nail abininde dediği gibi ürünlerinizden kullanmak nasip olmadı. Ama kullanan kişilerden aldığım yorumlar ve gözlemlediklerim dolayısıyla ürünlerinizin belli bir kalite sınırına ulaştığını söyleyebilirim. Ben her ne kadar ürünlerinizden şuana kadar kullanmasamda başka açılardan size birkaç eleştiri ve öneri sunmak istiyorum. Bunu yaparkende maddeler hâlinde sıralarsam sanırım daha iyi anlaşılacak.

1- Bildiğiniz gibi çağımız artık internet ve teknoloji çağı oldu. Herkes her istediği bilgiye anında internet üzerinden ulaşabiliyor. Birçok firma müşterileri ile internet aracılığıyla sürekli irtibat hâlinde oluyor. Sizin internet sitenizi ara ara ziyaret ediyorum. Açıkçası internet sitenizin içinde bulunduğumuz teknoloji çağında biraz geri kaldığını düşünüyorum. Çünkü insanlar artık merak ettikleri bir ürün hakkında en ufak bir bilgi ve dökümantasyona anında internet aracılığıyla ulaşmak istiyor. Bence sitenizin tasarım, bilgilendirme ve fonksiyonellik bakımdan gelişmesi gerekiyor. Ürünler hakkında temel bilgiler yer alıyor. Fakat ben bir çiftçi olarak siteyi gezdiğimde o ürünün birçok açıdan faaliyet dışında ve faaliyetteyken çekilmiş fotoğraflarını görmek isterim. Aynı zamanda her ürünün faaliyetteyken çekilmiş vidyosunuda görmek isterim. Çünkü benim için bir veya iki adet tanıtım amaçlı çekilmiş fotoğraf veya vidyo ürünlerinizi tanımam için yeterli olmuyor. Siz yabancı ülkelerde üretim yapan birçok firmanın internet sitesini takip ediyorsunuzdur. O sitelerde mesela ürünler için tanıtıcı fotoğraflar dışında birde faaliyetteyken çekilmiş fotoğraf ve vidyoların yer aldığı birçok dökümantasyonun olduğu galeriler mevcuttur. Tabi bu galeriler süreklide yenilenmektedir. Ayrıca gerçekten profesyonel olarak çekimler yapılmıştır. Mesela bazı yerli firmalarımızın sitelerinde görüyorum. Tanıtım vidyolarının çoğunda otluk, çalılık bir alanda deneme yapılıyor. Bu insana hiç çekici ve görsel olarak göz doldurucu gelmiyor. Zaten çekim kaliteside berbat. Yapılan işin gerçekten özel seçilen tarla ve mekanlarda profesyonel olarak yapılması gerekiyorki bende bir meraklı olarak incelediğimde bana çekici gelsin. Ürünün çalışması hakkında bir fikir sahibi olabileyim. Ayrıca sitenizde yer alan katologlarda bu şekilde görsel anlamda da dolu olursalar biraz daha fikir verici olabilirler. Sitenizde gördüğüm bir diğer eksiklikte yeni ürünlerinizin, sizin hakkınızdaki haberlerin veya duyurularınızın güncel olarak iletildiği bir bölümün olmaması oldu. Ben bir takipçi olarak yeni çıkardığınız ürünler hakkında bilgileri görmek isterim. Yabancı firmalar mesela bunların dışında her hafta veya ay e-mail yolu ile üyelerine e-bültenler yollayıp bilgiler veriyor. Yine gördüğüm başka bir eksikte firmanıza bağlı bayi ve servislerin adres ve bilgileri yer almıyor. Ben teknik destek veya yeni bir ürün almak istediğimde nerelere ulaşabileceğimi siteniz üzerinden görmem gerekiyor. Bu gibi eksiklikler internet sitenizde yer alıyor. Umarım bunları en kısa zamanda giderirsiniz. Kusurumada bakmayın biraz fazla detaya girdim. Fakat asıl mesleğim web programlama teknolojisi olduğu için ve yerli - yabancı birçok tarımla ilgili sitede çeşitli alanlarda faaliyette bulunduğum için ister istemez gözüme bu eksiklikler takılıyor.

2- Sizinde gördüğünüz ve araştırdğınız gibi dünya çapında tarım aleti üreten firmalar artık birçok farklı teknolojiyi ve aleti birleştirerek daha tasarruflu ve fonksiyonel ekipmanlar üretiyor. Daha doğrusu elektronik ve mekanik olarak daha teknolojik ve kombine diye tabir edilen ekipmanlar. Sizde acaba bu tarz ekipmanlar ürün yelpazenize eklemeyi düşünüyor musunuz? Mesela disc tiller türü, power harrow(mikser) türü yada goble ile tillerın birleştirildiği gibi daha kombine türü iki veya daha fazla işi bir arada yapan ekipmanlar. Bence üretseniz Türk çiftçileri için bu tarz ekipmanlar çok faydalı olacaktır. Ayrıca geri kaldığımız tarım teknolojisi alanındaki açığıda kapatmış olacağız. Bildiğiniz gibi birkaç yabancı firma bu tarz ekipmanları ülkemize getirip çok yüksek fiyatlarda çiftçiye sunuyor. Ama çiftçimizin çoğu bu tarz ekipmanlara sahip olamıyor. Eğer siz bu tarz ekipmanlar üretip daha makul fiyatlara çiftçiye sunarsanız çiftçi sizi tercih edecektir.

3- Birde şu konuda size önerim olacak. Acaba siz tek başınıza veya bu alanda faaliyet gösteren birçok firma bir araya gelerek yurt dışındaki gibi toplu tarla günleri yurdun çeşitli yerlerinde düzenleyemez misiniz? Çünkü komşuda görüp almak başka birşey bizzat tarlada kullanarak ve başka ürünlerle karşılaştırarak deneyip almak başka birşey. İnanın bana fuarlardan daha çok bu tarz uygulamalar çiftçinin ilgisini çekecek ve çiftçiler katılacaktır. Çünkü fuarlarda kısıtlı ekipmanlar ve çok küçük standlarla çiftçinin istediği bilgi ve detayı çiftçiye sunmanız pek mümkün olmuyor. Fuarlara katılarak sadece bende varım diyebiliyorsunuz. Ama bu tarz tarla günlerine katılırsanız bende varım, ürünlerim bunlar, buyrun deneyin ve satın alın diyorsunuz. Yani çiftçiye alternatif sunabiliyorsunuz. Bir pulluğu bir çiftçi bayide görüp aldığı zaman tarlasında denemeye gittiği zaman ben normal pulluk aldım. Fakat traktörüm için profil pulluk daha iyi olacakmış dediği zaman artık geri dönüş yok. Ama böyle deneyerek aldığı zaman çok şey fark ediyor.

Biraz fazla uzun maddeler yazdım. Fakat bunları sadece kendi firmanızın eksikleri gibi algılayarak bakmayın. Birçok firmada yer alan eksikler bunlar. Umarım o firmalarda bu tarz konularla böyle platformlara gelir ve kendileri hakkında düşünülen şeyleri öğrenirler. Umarım bu konuyuda görerek onlarda eksiklerini en kısa zamanda kapatırlar. Tekrar ürünlerinize karşı gösterdiğiniz bu ilgiye teşekkür ederim.

Şimdiye kadar yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum... Yorum yapan ve yapacak olan arkadaşların yorumlarının tamamı dikkate alınarak imalat satış ve teknik destek birimlerimizce gerekli işlemler yapılacaktır...
Ayrıca Nail Yetek Beyefendi; engebeli arazilerde pulluk boyunun olabildiğince kısa tutulması gerekmektedir... Arazi ürün yabancı ot ve sürüm şeklinizi bildirmeniz durumunda size en uygun pulluk modeli oluşturulacaktır... Sizin traktörünüzün gücüne 4 ' lü 14 numara pulluk uygun ise bunun yerine 3 ' lü fakat iş genişliği daha geniş olan pullukları kullanmanız daha uygun olacaktır...

Bir de teknik destek konusuna gelince pazarlama@alpler.com.tr adresine mail atarak bana ulaşabilirsiniz... Ya da 0.533.440.35.77 nolu telefondan haftanın yedi günü 24 saat beni direkt olarak arayabilirsiniz...

Teşekkürler...

Mustafa GÜÇLÜ
Alpler Ziraat Aletleri San. Ve Tic. A.Ş
Satış Öncesi Ve Sonrası Teknik Hizmetler

bende 3 lü 12 alpler kullanıyorum bir ay kadar önce ön bıçakta pilaka saçını kırdım nasıl kırıldı hala anlamadımya burada parça satan bayiiye geldim tanesine 45 lira istedi bana göre çok fazla geldi fiyatı yedek parça fiyatlarınız çok yüksek.

2000 yılında 4x4 85 bg gücündeki traktörümüze almış olduğumuz 4 lü profil şase (12,14,16) alpler pullugundan hiç memnun değiliz.pullukta büyük oranda traktörü kasma var, her türlü ayarı denememize rağmen kasma veya motoru çelme halen devam ediyor.bu şikayetimizi direkt olarak alpler bayisine bildirdik ilgilenmediğinden dolayı da alplerin internet sayfasından maile bi kaç sefer sıkıntımızı dile getirdik ama ne yazıkki hiç ilgilenen olmadı cevap yazan dahi olmadı, pullukta olan sıkıntımız ilk başta ara kolu tam ortalı oldumu sağ teker izini kapatmıyor granktan kaç sefer ayarladık olmadı, teker izini kapatmak için ara kolu sola yatık gidiyor bu seferde tarktör çiziden çıkıyor ve yan kolların pimini sık sık koparıyor. zaten son 4 senedir pulluğu hiç kullanmıyoruz, yaptığımız sürümler hoşumuza gitmiyor pulluktan ve alplerden sogudum açıkçası. 3 senedirde ünlü 5 li 12 li ekzantirik pulluk kullanıyorum aynı traktörde,gercekten çok memnunum traktörü alplerin 4 lü profili kadarda yormuyor zorlamıyor, hiç bir şekilde traktörü çelmede yapmıyor. çevremde alpler profil pulluk almak isteyenlerde bizdeki sıkıntıyı görünce hep vazgeçtiler, çevremde de aynı rahatsızlığı yaşayan çiftçi arkadaşlarımız var...bi malı satmak veya almak pek o kadar önemli değil,, bana göre memnuniyet veya duyulan rahatsızlık daha önemlidir...

98 model 3lü 12 inc pulluk 98 model 7li patlatma ikisinden şuana kadar kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım bir keresinde pulluğun iki parçasını aynı anda kırdım anında gittim hemen değiştirdim yedek parça sorunu yaşamıyorum bizim burlar pullukta alpler 1 numaradır. o yüzdek yedek parça sorunu olmuyor.

Merhaba Çumralı_42 arkadaşım.

Dile getirmiş olduğun sorun traktör iz genişliğine göre pulluk eksantrik milinin kısa gelmesinden kaynaklanmakta. Bildiğiniz gibi aynı beygir gücündeki farklı marka traktörlerin iz genişlikleri birbirlerinden farklı oluyor...
Biz pullukların eksantrik millerinin uzunluklarını hesaplarken dünya standardını kullanıyoruz. Ama değişik traktör imalatçılarında bu ölçü azalıp artabiliyor... Hatta aynı marka traktörlerin farklı modellerinde bile bu sıkıntı yaşanabiliyor... Siz iletişim bilgilerinizi pazarlama@alpler.com.tr mail adresimden bana bildiriniz. Bahar başında o bölgeye gönderecek olduğumuz servisimiz size uğrayarak gerekli işlemleri yapacaktır...

ben 4 lu 14 numara sdandart pulluk kullanıyorum 2003 den beri 600 700 donum arazide cok guzel tavsiye ederim daha oncede 14 numara 3lusunu kullandım sanırım 89 da babam almıstı ve su anda hala bi komsum o pullugu kulanıyor yer kangal yukarıhuyuk

Bizde 14 senedir 4lü 11inç alpler pulluk kulanıyoruz. Sonradan 5li 13inç ünlü aldık. iki pulluğunda sürümleri aynı toprağı katlama konusunda hiç bir kusurları yok. Ama benim dikkatimi çeken husus alpler pulluklarının bıçak aralarının biraz dar olması, Ünlü pulluk a baktığım zaman arasının geniş olduğunu fark ettim. Acaba dar olmasıyla bir aalakası varmı? Fakat etraftan aldığımız bilgi Ünlü pulluklarının Alpler pullaklarından daha az motoru yorduğu Az yakıt sarfiyatına neden olduğu bilgilerine ulaştık.