STEYR TRAKTÖRLERİN SIFIRLARI TÜRKİYEDE VAR MI? İTHAL OLANLAR

Ynt: STEYR TRAKTÖRLERİN SIFIRLARI TÜRKİYEDE VAR MI? İTHAL OLANLAR

köylü link=topic=29118.msg245124#msg245124 date=1264530849' Alıntı:
nh niye kalite ve güveni vermiyor o zaman kandırıyor milleti.tofaş gibi
tofaş gibi derkn? tmm belki kazada kurtulşn az öteki markalara göre ama onun gibi ciğerli araba tanımam!

arkadaşlar bugün ankaradan kayseriye gidiyodum mucur civarıydı galiba bu ithal steyrlardan gördüm 4 tane otodüsteydim foto çekemedim bilgisi olan varmı..?

traktör piyasası kaliteye muhtaç durumda.adam 2010 model traaktör çıkarıyor.lift-otomatiği takmıyor.valf takmıyor.klimasız otomobil üretmek gibi birşey.5-6 yaşında motorlar galerilerin önünde.ne boya kalmış ne renk.çiftçi 10 yaşında traktörü alıyor.5 yaşındakini daha ucuz olmasına rağmen almıyor.rekabetten dolayı daha ucuz traktör üretmek için birşeylerden ödün veriyorlar galiba

XERİON link=topic=29118.msg275056#msg275056 date=1273683173' Alıntı:
arkadaşlar bugün ankaradan kayseriye gidiyodum mucur civarıydı galiba bu ithal steyrlardan gördüm 4 tane otodüsteydim foto çekemedim bilgisi olan varmı..?

Ben de aynı şekilde Ankara - Kayseri arasında o civarlarda gördüğümü hatırlıyorum.
İlk anda ne olduğunu anlayamamıştım ve MC Cormick olabilirler demiştim ama sonradan Steyr olduklarını anladım.

Türkiyede fazla Steyr olduğunu sanmıyorum ama yine de özel bir taleple getirtilebiliyordur.
Bir grubun iki markası birden Türkiye piyasasında tutuluyorsa ve kullanılıyorsa (NH - Case) aynı grubun üçüncü markasının da buraya gelmemesi gibi bir şey söz konusu olamaz.

Ama ticari hesaplarda ülkenin ekonomik durumu ve o traktörün modellerinin ülke şartlarına uygunluğu göz önüne alınır ve satıştan elde edilecek kazanç o markayı buraya getirtirken oluşacak masrafları fazlasıyla karşılayıp firmayı kara geçiremeyecekse getirilmez diye düşünüyorum.
Steyr markasının da Türkiye ' de olmamasının nedeni o olabilir. Kısacası Steyr modelleri Türkiye çiftçisinin alım gücünün çok üzerindedir.

Yani şu anda türkiyede Fendt var ve kaliteyi göz önünde bulunduran çiftçinin kesinlikle kullanması gereken Fendt türkiyede pek kullanılamıyor fiyatından dolayı.

Tabiki bunlar Türkiye ' yi teknolojik ve kaliteli olan şeylerden mahrum etmeye yetecek bahaneler değil ama, ticari kaygılar çoğu zaman bu tip şeylerin önüne geçebiliyor işte...
...

kırşehir kayseri yolu üzerinde 3 tane var.Bunları koç getirmiş (acemi ) bayilere zoraki olarak vermiş. Dğer bir teori de Harici biçerdöğer bayilerine şart koşmuş ama arkası gelmemiş servis yok parça yok.çok paraya vermiş 100 euro gibi.

steyrlerr güçlü motorlar ve de pahalı.100 bin euro anadolunun her yerinde alıcı çıkmaz.hitap ettiği kesim belli.NH nin türkiyenin heryerinde servisi var.her bölgeye bir lojistik depo koyarlar.istediğin parça kargoile enfazla 24 saatte gelir.onu sorun olarak görmüyorum.

türkiyede ekseriyetle tarım işletmeleri küçük.traktörleri de küçük.herkesin kapısında iyi yada kötü bir traktörü var.tarımdan büyük şeyler beklemiyor kimse.

• Beğen
Tepkiler: Alexander

XERİON link=topic=29118.msg275056#msg275056 date=1273683173' Alıntı:

Evet yeni model 3 farklı steyr var burda kırşehir merkezde ama henüz cesaret edip alan olmadı.malum servis ve parça sıkıntısı korkutuyor...

steyr4065.jpg

britains-40804-steyr-6135-tractor-132nd-12838994.jpeg

fiyatları evet çok pahalı.ama şuan ülkemizde satılan bir marka 70000 tlden başlıyor 80-100 hb acık da konfor istedinmi fiyata bak.case,newholladın yerlisi de ithali erkunt ,landini mccormik hangisi ucuz hiçbiri . hepsi türk çiftçisinin alım gücünün çok üstünde.dandik markalarında foyası meydanda. adamlar 2005 den beri aynı markları kalaylayıp kalaylayıp biz türklere kakalıyorlar yok e serisi, milano ero 3 yok yeşil motor vs vs hepsi aynı mantık hepsi aynı model.degişen fiyat kazıklalan türk çiftçisi.malına güveniyorsa, çıkardıgı markaya güveniyorsa yapar 7 yıl garanti.işte ozaman mantalite de akılda degişir.çokaz kısmen erkuntta az bir kıpırdanma var.tümosan,hele başak anlamsız anlaması mümkün olmayan bir yol tutturmuş.araştırıyorum sonuç kötü.hatat ve ürünleri ortada ilanlarda elden çıkarmada başakla yarışıyor.sadece kazıklanıyoruz birilerine yem oluyoruz.aman yeni jondere çıkmış yavvv süper neyi süper yaavv yeni başak canavar neyi canavar şimdi kubato yok arkadaş geldikleri gibi ya gideceklerde yada mallarının arkasında duracaklar.Ls traktörü öve öve bitiremediler adam ilan vermiş yaka çırpıyor bir ara landini bir ara valtra daha niceleri.sadece bizimle dalga geçiyorlar.3 silindir bir marka 70 bin tl olursa çalına çalına üretilmiş bir marka 60 binlira olursa daha çookkk kazıkklanırızzz. bu benim fikrim görüşüm.

• Beğen

Steyr Kompact C, New Holland T4S Case IH Farmall C serileri ufak tefek farklar dışında aynı olmalarına rağmen ülkemizde sadece JXC serisi satışa sunuluyor. Farmall U ve T5 serisi ülkemize girmeye başladı belki bununla birlikte Steyr de gelir fakat KOÇ Steyrle ilgilenmiyor galiba. Fiyat bakımından da Case IH ve New Holland a göre pahalı olur görüşündeyim ;)

• Beğen

APO5454 link=topic=29118.msg925659#msg925659 date=1413202569' Alıntı:
avusturya dan niye ithal etmiyorlar yeni model steyr traktörleri bir bilginiz varmı ? cçr-*-s

NH gezisinde gördük compac modeller ankara da Türk traktörde üretiliyor.
Case jxc NH T4 ve Styer aynı kombinasyon :)

• Beğen

Ercan AYKUŞ link=topic=29118.msg925663#msg925663 date=1413203370' Alıntı:
NH gezisinde gördük compac modeller ankara da Türk traktörde üretiliyor.
Case jxc NH T4 ve Styer aynı kombinasyon :)

teşşekürler abi şimdi fabrikaya gidip alamıyormuyuz stery kompakt modelinden 1 tane

APO5454 link=topic=29118.msg925674#msg925674 date=1413204296' Alıntı:
teşşekürler abi şimdi fabrikaya gidip alamıyormuyuz stery kompakt modelinden 1 tane

Eskişehir yoluna pusu kurarsan en az yarım saatte bir 3-5 Steyr düşürürsün başka türlü zor :D Tırlarla Eskişehir tarafına çok Steyr gidiyo ;)

POYRAZLI TALHA link=topic=29118.msg925680#msg925680 date=1413205290' Alıntı:
Eskişehir yoluna pusu kurarsan en az yarım saatte bir 3-5 Steyr düşürürsün başka türlü zor :D Tırlarla Eskişehir tarafına çok Steyr gidiyo ;)
o traktörler TTF de üretilip ihraç edilen styerler