çiftçi hangi yaşa uygun

lütfen yanlış anlamayın çiftçiye göre hangi yaşlar arası uygun ?

• Kullanılan toplam oy
    60
Ynt: çiftçi hangi yaşa uygun

bence 30 yaşdan sonrasıda uygun ama bide şu yönden bak babanızmı eve gelince yoruluyo sizmi bence babalarımız daha çok yoruluyo ne var yani pulluğun pimi kırılsa veya mimzerin dişlisi çıksa takamıyacazmı traktöre bişe olsa,hava yapsa,dinamoda sorun yaşansa biz yapamayızmı ben 12 yaşındayken tek başıma tarlada kaldım halam gilin 285 le gece plluk çekiodm 8 de fln sonra hava yaptı yani mazot bitti tarlada kaldım :D napcamı bilemedim daha 12 yaşındaydım traktörde yeniydi halam beni dövcedi korktumda ondan sonra yanımızda büyük bi tarla var 30 dönümlük adam oraya ford traktörle girdi bende yanına gittim petrole gidecek kadar mazot istedim halamın diince tanıdı felan petrole gittim verdiği mazotla halama yazdırdım mazotu sonra bidaha onların traktöre binmedim çok yakıodu tarlada ne biliim ben

Kusura bakmayın ama anket biraz saçma olmuş
Çünkü çiftçilik biraz akıl işi ,akılda yaşda deil başda olduğuna göre, burda hangi yaş olunduğuna karar vermek saçma geldi

Çiftçiliği de iş olarak görmeli insanlar,o da bir meslektir.Ne zaman okul bitip de insanlar çalışmaya başlıyorsa o yaşta yapılır.Ülkemizde maddi sorunlar yaşadığımız için maalesef bir ek iş mantıgında yürüyor çiftçilik