LANDİNİ - MC CORMİCK

Arkadaşlar Landini ve Mc Cormick traktörler aynı diyorlar. Bunun doğruluk payı var mı? Özellik bakımından hangisi diğerinden üstün?

Ynt: LANDİNİ - MC CORMİCK

Landini' nin Powerfarm ve McCormick' in C-Max serileri aynı oluyor. Sadece kaporta ve renkleri değişik. Landini ve McCormick' in bu seriler dışındada yurt dışında aynı olan daha büyük serileri var. Fakat onlar sanırım bazı ülkeler için özel üretiliyor. Bildiğim kadarıyla sadece Powerfarm ve C-Max serileri her ülke için aynı olarak üretilen modeller. Özellik bakımından farkları yok. Aynı fabrikada üretiliyorlar. Zaten Agro S.p.A firmasının markaları arasında iki firmada yer alıyor.

http://www.argospa.com/

alipasalierkan link=topic=29226.msg245585#msg245585 date=1264694653' Alıntı:
Landini' nin Powerfarm ve McCormick' in C-Max serileri aynı oluyor. Sadece kaporta ve renkleri değişik. Landini ve McCormick' in bu seriler dışındada yurt dışında aynı olan daha büyük serileri var. Fakat onlar sanırım bazı ülkeler için özel üretiliyor. Bildiğim kadarıyla sadece Powerfarm ve C-Max serileri her ülke için aynı olarak üretilen modeller. Özellik bakımından farkları yok. Aynı fabrikada üretiliyorlar. Zaten Agro S.p.A firmasının markaları arasında iki firmada yer alıyor.
http://www.argospa.com/
Teşekkür ederim Erkan Bey kardeşim. Peki Landini'nin diğer modelleriyle (8860,8865,9880) Mc Cormick parça aynılık ve farklılığı , mukayesesi nasıl? Özür dilerim Mc Cormick'i referans göstermemin sebebi bu taraflarda -Orta Anadolu'da - pek Landini olmadığından yeni açılacak olan bayiler Mc Cormick'i referans gösteriyorlar.

faziletli link=topic=29226.msg245762#msg245762 date=1264708332' Alıntı:
Teşekkür ederim Erkan Bey kardeşim. Peki Landini ' nin diğer modelleriyle (8860,8865,9880) Mc Cormick parça aynılık ve farklılığı , mukayesesi nasıl? Özür dilerim Mc Cormick ' i referans göstermemin sebebi bu taraflarda -Orta Anadolu ' da - pek Landini olmadığından yeni açılacak olan bayiler Mc Cormick ' i referans gösteriyorlar.

Birşey değil. Landini ' nin söylediğin 8860 ve 8865 serileri bildiğim kadarıyla Karacabay tarafından ülkemizde üretiliyor. O yüzden o serilerin McCormick ile alakası yok. Zaten yurt dışına pek gönderilmiyorlar. 9880 ve diğer eski 7860 gibi avrupa seriler var onlarında McCormick ile alakası yok. O yüzden o serilere McCormick ' ten parça sağlanabileceğini sanmıyorum. Sadece Landini ' nin Powerfarm ve C-Max serilerinin parçaları birbirine uyar.

faziletli link=topic=29226.msg245773#msg245773 date=1264710084' Alıntı:
Üstünlük bakımından nasıl Landini?

Bizim ilçede en çok Landini traktör olan köy bizim köydür. Çünkü bizim köyden arkadaşlar bayiliğini yapıyorlardı. Açıkçası alan hiç kimse Landini ' den memnun değil. İlk geldiği zaman nerdeyse herkes bizim köyden birer tane aldı. Fakat hiç biri memnun kalmadı. Bizim köye en son gelen büyük Landini PowerFarm 95 ' ti. 2005 ' te arkadaşım aldı. 2006 ' ta sattı. O zamandan beridir kimse almadı. Bizim köyden bayi olan arkadaşlarda bayiliği bıraktı. Son birkaç yıldır nerdeyse hiç satış yapmadılar. Hatta dükkanda bir tane PowerFarm 75 vardı. Ben liseye başladım. Bitirdim hâla aynı traktör dükkanda duruyordu. En son işte bayiliği bıraktıktan sonra gene bizim köyden birine verdilerdi. Açıkçası civar köylerde de hiç yenisini satın alan görmedim. Artık bizim burada pek tutulmuyor. Açıkçası pek sağlam değiller. Arıza problemleri çoğu yaşadı. Bende biçerdöver ile yazın biçmeye müşterilerimize gittiğimizde çoğu modelini kullandım. Hiç hoşuma gitmiyorlar. Çok hafif traktörler ve pek bana sağlam gelmiyorlar. Ayrıca Landini ' nin son çıkan modelleri dışında diğerleri bence teknoloji olarak biraz geriler. McCormick ' in bence C-Max serisinin üstündeki modeller Landini ' ye göre daha donanımlı ve güçlü traktörlerdir.

mccormik in cx serisi harika bi seri çok donanımlı traktörler.. servisi ve bayisi olsaydı cx85 almayı düşünürdüm..

kim nederse desin laaaannnnddddddiiiinnnnniiiiiiii bende 95 power var geçenlerde 95 tümosan la 80 erkuntun çıkaramadığı pancar yüklü römorkü tek başına çıkardı bizim ark videoları çekti bulabilirsem koyarın siteye iş şöförlükte bitiyo bana landiniyle erkuntu aynı kefeye koyurlar erkuntun 80 liği 3 silindir landini 75 4 silindir erkuntları görüyoz hepsi dağilıyo ayrıcada erkunt 80 liğin üstündede landini 60 lığın motoru var isteyen bi araştırsın motor hacimine baksın power 75 in motor hacmi 4.5 litre erkunt 80 3.3 litre piston çapı landinin 110 mm erkunt 80 in 100 mm landini power 75 4 silindir erkunt 80 3 silindir landini power 75 4 ton erkunt 80 3790 kg landini 24ileri 12 geri erkunt16 ileri 8 geri kalkmış bazı arkadaşlar hala erkuntu övüyo biri italyan biri yerli bide erkunt yerliymiş birakın bu işleri parçaların çoğu yurt dışindan ön takım carraro motor perkins şanzıman erkunt kısacası p..ç motor bazıları çok konuşuyo yazın ortasında girin bakalım tarlaya ilk hangisi şişcek görün erkunt düz yolda giderken hararet yarımı geçiyo bana erkuntu övüyonuz gidin bakın sanayiye erkunt kaynıyo usta bile diyo bukadar küçük motoru enfazla 70 bg kadar çıkarabilirsin diyo ondan sonra 3 senede yer bitirir kendini diyo neolcak 3silindir 3000 cc lik motora yükle turboyu aç ne varsa pompayı yap 80 beygir sonra şişiyo şişcek tabi bırakın bu işleri 70 80 milyar para ver 3 silindir 480 fiyat kadar motoru olan bir traktör al işmi bende 480e turbo takayım açayım pompadan gazı 80 beygir yapayım ondan sonra 480 yağ yakmıycakmı hararet yapmıycakmı 2 sende rektefiye istemiycekmi bırakın bu işleri ekuntçular anca kendini kandırır bide 1 dekara 750 gram mozot yakıyomuş kum gibi yerde yakmıycak tapigelsin bizim buraya kara kepir toprağada yakmasın komşu köyden bi abi var kardeşim sıkıştırayım 3 kg yi geçiyo diyo bide her başa çıktığımda motoru 4 5 dakika dinlendiriyom hararet yapıyo diyo

yasin88 öncelikle yazıklarını okudum.. sana bi sorum olacaka sen muhendis misin ?

perkins firmasının akıl edemedigi düşünemedigi yanlış yaptıgı bi çok şeyi sen düzelttin valla helal olsun koskoca perkins te bu analizleri yapan bi muhendis yok.. boşuna okadar deneme yapıp dünyanın her yerine motor satıyorlar..
sen landini 95 le erkunt 80 i karşılaştırıyorsun bu bile erkuntun nekadar iyi oldugunu gösterir.. ben erkunt kullanıcısıyım daha hararet yaptıgını görmedim ve erkunttun hiç bi zaman hararet yapmayacagınıda bilmelisin normal koşullarda çelik conta var contada yakmaz.. ve kayış bile kopsa 8saat sanırım o şekilde çalışabilir..
bu kadar fanatiklik neden anlamış degilim..
erkunt un agırlıgı da 4200kg civarı klimalı kabinli kompülösörlü lux modelinin..
şanzumanı ise zf bu markayı araştırabilirsin dunyanın en iyi şanzuman üreticilerinden biri..

motorun dayanıklılıgına gelince afyonda 15000 saatin üzerinde sorunsuz çalışan erkunt servet 80 var istersen fabrikayı ara sana bilgi versinler..eski erkuntum 2200 saateydi ve sorunsuzdu sattıgımda..
erkunt süper traktör degil daha kendine katacagı cok sey var.. fakat bu eleştirileride hak etmiyor 75bg bi traktörü 95-100 bg ital traktörlerle karşılatırıp karalamak yanlış.. fiyat ve bg güçüne göre donanımına göre degerlendirmek lazım..
erkuntun kullandıgı motoru mf de kullanıyor hatta 288goldda 83bg e kadar cıkarılmış intercoollerle güçü..
sana tavsiyem motor teknolojilerini takip etmen. euro normalarını arastırman..

erkunt un servet 80t sinin ara işlerde 480 den az yakacagınada eminim.. 640 tan cok az yakıyor.. arada ki güç farkıda işte teknolojisinin nimeti...

bu konu mccormick ve landini konusu neden araya erkuntu soktun anlamış degilim :)

mccormikte kalite olarak cx serisi landiniden cok üstün.. cmax serisini begenmiyorum zaten.. cx serisi baya özellikli traktörler..

ney 4200 kgmi sabah erken kalkman lagzım 3660 kg 4200 kg mi oldu hımm bizim buradakıilere 3660 kg veriyo erkunt sizin oraya 4200 kg lik traktör veriyo hayret bizzat tartık 80 liği 3660 kg ayrıca motor bilgim var 3 silindir motorda stroku tek silindir sağlar yani 2 silindir egzos ta ise tek silinndir ateşleme yapar 2 silindir ateşlemedeyken tek silindir egzos zamanındadır silindirler 2- 1 çalışır onun için de motorda titreme meydana gelir ve sesli çalışır motor çabuk aşinir istersen bi 3 silindir motorla 4 silindir motorun sesini bi dinle farkı görcen birde 6 silindir bi motorun sesini bi dinle farkı ozaman görcen benim landini 95 lik 4 degilde 6 silindir olsaydı keşke şanzıman hakkında da zf kaliteli bir şanzıman ona diyecek lafım yok landinideki şanzımanda ona eşdeğer bi şanzımandır bunu unutma iş motorda biter şanzımanda pek bir far olmaz sadece vites cok olan üstünlük kazanır ondada landini üstün 24 +12 erkunt 16+8 landinin şhetıllı yeni modellerinde ise 40 ileri 12 geri var landinide 80 nliğinde 352 erkunt 80 likte 290 tork var tork nedir biliyonmu motordaki döndürme momenti (gücü) dür bunları bi çocuga söylesen hangisinin üstün oldugunu anlar ceya kardeş benim araştırmamda şu an 80 lik ler tamam erkunt güzel traktör ama geliştirlmeye çok ihtiyacı var teknoloji den baya geri adamlar kademesiz vario şanzıman yapmış ufacık bi düğmeyke ileri geri yaparken bizim erkuntla tümosan vites üztünden cart curt geri takmaya uğraşıyoz adamlar yük altında iken vites değiştirebilen şanzıman yapmış bizim erkunt la tümoasan da ise debriyaja bastıgımızda zor geçiyo vitesler yani teknoloji olarak avrupadan 50 sene geriyiz hala 40 sene önceki teknolojiyi kullanıyoz aynı 40 sene önceki pancar motor su motorlarını üzerinde bi değişiklik olmadan boyayıp bize yeni diye sattıkları gibi 40 sene önceki pancar motorla şimdiki p motorun arasında ne fark var 1997 model bi tümosan traktörle 2011 model tmsntraktör arasında ne fark var traktörler güzel ama teknolojiden çoook uzak

birisi erkunt dedi sanırım. benim özelime mesaj atın size erkuntun servisiyle neler yaşadığımız anblatayım. Direk isim ve telde vereceğim. halen daha yaşıyoruz erkuntçularla. sorunun bitmesi için satmam lazım traktörü. bu kadar kötü bir servis. ha bu arda bizde yaklaşık 10 yakın traktör var hepi ağı işte çalışıyor.

bizde landini powerfarm 90 var traktörden çok menmunuz servisi yedek parçası herşeyi yakın servis bize 9 kilometre uzakta ilçede ardıktan yarım saat sonra geliyorlar onun haricinde gezici servis var sen ara arama adam geliyo bakıyo bi sıkıntı varmı falan diye şu ana kadar servisle sadece traktörün bakımları için çağırdık onun dışında hiç bir arızasıda olmadı landini yi kötüleyen arkadaşlar anlaşılan ömürlerinde hiç landiniye binmemişler bizim köyde 6 tane landini var hepside çok menmın hepsi keşke daha önce alsaydık diyorlar...

BEYLER TRAKTOR ALICAM DA BAHÇE TIPI OLUCAK LANDINI 75 REX Mİ 41 BİNE mccormıck f80 mi 43 bine massey ferguson 3070 mi 42 bine massey 3060 mı 35 bine Yoksa mccormıck f95 xl mı 46 bıne alayım karar veremedım erkunt ve ya tumosan new holalnd da olabılrı cok kararsızım :S