DEUTZ AGROLUX 80

Deutz Agrolux 80 lerin sonu gelmiyor diyorlar , doğruluk payı var mı arkadaşlar. Bir de yedek parçasının olmayacağını , yakın zamanlarda kalmayacağını dediler. 100 beygir ve üzeri Deutzların %100 Alman malı ve hakiki Deutz parçalarından üretildiği(d 6206 ,d 6306 gibi eski Deutzların da hakiki Deutz olduğu söyleniyor) , 100 beygirin altında olanların Deutz ve Same ortak parçaları olduğu kabul ediliyor.Deutzçu arkadaşlar bilgilendirirseler çok memnun olurum.

Ynt: DEUTZ AGROLUX 80

bizim köyde agrolux 90 cıftceker aldı bı abımız bende ondan alacaktım pahalı geldı bıde orjınal kabını yok parca sıkıntısı da var dedıler cunku hıdrolık kolu asıgı dusmus esk te bulamadılar ıstanbul a sordular orada da yok almanyadan geldı sonucta parca geldı ama süper traktor hava sogutmalı eskıler gıbı daha buyuklerı öle degıl agrolux sınıfı hava sogutmalı tek ben bunları bılıyorum

bak kardeş bu eski deutzlar dediğin gibi safkan almandırlar..bak 76 model ama ben parçasını hep rahat buldum özellikle konyada lider traktörde her türlü ne istersen parçası var ama bu yeni deutzların arkası şanzıman vs deişik onlar orjinal alman deil kırma gibi yani..parçada sıkıntı olabilir..tek şahsuvaroğlu işi sıkı tutmuyor..şahsuvaroğlu deilde başka bi firma alsaydı daha iyi olurdu..ayrıca deutz ların hepsi hakiki alman da bu türkiyede üretilenler deil..italyan alman karışık..bide nasıl sonu gelmiyor ve nasıl parçası kalmıcak..100 hp den fazlaları yani agrotronlar k serisi gibi onlar alman tek bu agroplus agrolux modelleri karışık..bunlardan kullanan tanıdıklar var şikayet yok..çoğu memnun ama olmayanda var tabiki..

cevo link=topic=29227.msg245604#msg245604 date=1264696275' Alıntı:
bizim köyde agrolux 90 cıftceker aldı bı abımız bende ondan alacaktım pahalı geldı bıde orjınal kabını yok parca sıkıntısı da var dedıler cunku hıdrolık kolu asıgı dusmus esk te bulamadılar ıstanbul a sordular orada da yok almanyadan geldı sonucta parca geldı ama süper traktor hava sogutmalı eskıler gıbı daha buyuklerı öle degıl agrolux sınıfı hava sogutmalı tek ben bunları bılıyorum
Çiftçi parçayı beklediği takdirde işi kalıyor. Hele dediğiniz gibi bir de Almanya ' dan beklenirse daha kötü. Çünkü öyle yoğun dönemleri oluyor ki çiftçinin adeta zamanla yarışıyor. Fiyatı ne kadardı da pahalı dediniz?

1006 link=topic=29227.msg245632#msg245632 date=1264699117' Alıntı:
bak kardeş bu eski deutzlar dediğin gibi safkan almandırlar..bak 76 model ama ben parçasını hep rahat buldum özellikle konyada lider traktörde her türlü ne istersen parçası var ama bu yeni deutzların arkası şanzıman vs deişik onlar orjinal alman deil kırma gibi yani..parçada sıkıntı olabilir..tek şahsuvaroğlu işi sıkı tutmuyor..şahsuvaroğlu deilde başka bi firma alsaydı daha iyi olurdu..ayrıca deutz ların hepsi hakiki alman da bu türkiyede üretilenler deil..italyan alman karışık..bide nasıl sonu gelmiyor ve nasıl parçası kalmıcak..100 hp den fazlaları yani agrotronlar k serisi gibi onlar alman tek bu agroplus agrolux modelleri karışık..bunlardan kullanan tanıdıklar var şikayet yok..çoğu memnun ama olmayanda var tabiki..
Muhakkak memnun olmayan olur. Ancak memnuniyetsizlik parçadansa işte o kötü. Evet çoğu vatandaşımız Şahsuvaroğlu ' ndan şikayetçi, inşallah düzelir. Peki bu traktörlerin elektronik olanları nasıl? Evet elektroniki kullanım çok hoş , insana çok rahat ve cazip geliyor. Düşünsenize bir Agroplus 87 ' yi; çiftteki gaz ve derinlik ayarlanıyor, yoldaki gaz seviyesi ayarlanıyor... Ama herhangi bir arıza olduğu takdirde sonuç ne oluyor? Benim duyduğumda şu : 'Türkiye ' de tam manasıyla elektronik traktörden tam anlayan yok'. Belki bir - iki istisna olabilir. Sizin görüşleriniz ne?

faziletli link=topic=29227.msg245750#msg245750 date=1264707476' Alıntı:
Çiftçi parçayı beklediği takdirde işi kalıyor. Hele dediğiniz gibi bir de Almanya ' dan beklenirse daha kötü. Çünkü öyle yoğun dönemleri oluyor ki çiftçinin adeta zamanla yarışıyor. Fiyatı ne kadardı da pahalı dediniz?
bıze 80 bın lıra dedıler 85 sahsuvar oglunun taktıgı kabınlısınden ama agrolux90 tank gıbı motor tabı bızım burada kı ısıkcan tarım bayılıgını de bıraktı bıraz da o sebep oldu

1006 link=topic=29227.msg245852#msg245852 date=1264754747' Alıntı:
yaw faziletli şimdi o motorun her allahın günü arıza yapcak deil yani..bide anlaman lazım..anlamadan kullananlar elektrik leri bozuyor..
Mesela traktörü yıkamadan koyduğun takdirde elektronik balataları arızalanabiliyor.

faziletli link=topic=29227.msg246064#msg246064 date=1264787899' Alıntı:
Mesela traktörü yıkamadan koyduğun takdirde elektronik balataları arızalanabiliyor.
agrolux ' ün daha elektroniği olan agrotron vardı bizim burda hiç dediğin tarzdan şeylerle karşılaşmadı sahibi ayrıca alakayı anlayamadım

1006 link=topic=29227.msg246115#msg246115 date=1264790821' Alıntı:
yani dikkat edilse bunlar olmaz kardeşim ve sende şu agrolux lardan korkma artık yaw düşünüyosan al bence tereddütlenme..
ÇağRı link=topic=29227.msg246174#msg246174 date=1264794821' Alıntı:
agrolux ' ün daha elektroniği olan agrotron vardı bizim burda hiç dediğin tarzdan şeylerle karşılaşmadı sahibi ayrıca alakayı anlayamadım
Kardeşlerim teşekkür ederim yardımlarınız için, elektronik traktör kullanımı yaygın olmadığı için ister istemez tereddüt yaşanıyor. Neyse böyle sayenizde bilgileniyorum.

faziletli çağrı aga doğru demiş..o agrotronlar sorunsuz çalışıyo..hiç sorunla karşılaşmıyolar..agroplus larda da öle ama yani sen gözünle gördünmü..agroluxların sonunun gelmediğini arıza yaptığını bu lafları sana inat sölemiş olabilirler..:D