74.80 DT Tentesiz Herg

Kurban bayramının arefe gününde yaptığım herg videosu...Görüntü pek net değil...Bu tarla 24 dönüm.Kabak ekileceği için erken sürdüm..
Garaja geri gireceği için tenteyi de takmadım :)

http://www.youtube.com/watch?v=F5mbFPrsrVk&feature=channel

Kod:
[url=http://www.youtube.com/watch?v=F5mbFPrsrVk&feature=channel]http://www.youtube.com/watch?v=F5mbFPrsrVk&feature=channel[/url]

Ynt: 74.80 DT Tentesiz Herg

eline sağlık fatih...gayet güzel gidiyo tümo...tenteli tentesiz fark etmez tümo affetmez :D yanlız nası sürüm oluyo bu ya ben anlamadım..döne döne..daha hiç böle sürüm görmedim ben...+rep

nforcer link=topic=29250.msg245973#msg245973 date=1264783754' Alıntı:
eline sağlık fatih...gayet güzel gidiyo tümo...tenteli tentesiz fark etmez tümo affetmez :D yanlız nası sürüm oluyo bu ya ben anlamadım..döne döne..daha hiç böle sürüm görmedim ben...+rep
sürümün babası böyle olur :D :p fatih süren sen değilsin heralde benzetemedim :)

nforcer link=topic=29250.msg245973#msg245973 date=1264783754' Alıntı:

Bizim tarlaların çoğu böyle sürülür İsmail...Kare biçiminde sürersin.Dönerken kaldırırsın.Köşeler oluştuğunda da onların üzerine gider gelirsin...

ÇağRı link=topic=29250.msg245981#msg245981 date=1264784228' Alıntı:
sürümün babası böyle olur :D :p fatih süren sen değilsin heralde benzetemedim :)

Nasıl benzetemedin?? Tulum+eldiven+şapka....kırıldım doğrusu meslektaşım... :)

_FaTıH_ link=topic=29250.msg246004#msg246004 date=1264784906' Alıntı:
Bizim tarlaların çoğu böyle sürülür İsmail...Kare biçiminde sürersin.Dönerken kaldırırsın.Köşeler oluştuğunda da onların üzerine gider gelirsin...

Nasıl benzetemedin?? Tulum+eldiven+şapka....kırıldım doğrusu meslektaşım... :)
tamam genç meslektaşım kırılma

Tümosan 74.80 DT.Cabrio..:D Fatih Maşallah ' ı var Tümosan ' ın, fakat benim takıldığım nokta; siz neden hep döne döne sürüyorsunuz.? Bu traktörlerin geri vitesi yokmu? arkadaşım. Çok değil 5 defa bu şekilde sürdüğünüz de tarlanın orta kısmına bir havuz oluşacaktır.. Evlek kesmeyi veya kapama sürmeyi neden denemiyorsunuz..???

nailyetek link=topic=29250.msg250187#msg250187 date=1265712967' Alıntı:
Tümosan 74.80 DT.Cabrio..:D Fatih Maşallah ' ı var Tümosan ' ın, fakat benim takıldığım nokta; siz neden hep döne döne sürüyorsunuz.? Bu traktörlerin geri vitesi yokmu? arkadaşım. Çok değil 5 defa bu şekilde sürdüğünüz de tarlanın orta kısmına bir havuz oluşacaktır.. Evlek kesmeyi veya kapama sürmeyi neden denemiyorsunuz..???
alk-*s evet abi böle sürümü kınıyoruz :D dediğin gibi tarlanın tesviyesi bozulur bu şekilde...ama vardır bi bildikleri...

nforcer link=topic=29250.msg250190#msg250190 date=1265713090' Alıntı:
alk-*s evet abi böle sürümü kınıyoruz :D dediğin gibi tarlanın tesviyesi bozulur bu şekilde...ama vardır bi bilgikleri...
Şimdi herkes bize kızacak; diyecekler biz sizler gibi 3-5 dekarlık tarlaları sürmüyoruz ..v.s.v.s. fakat bende kınıyorum böyle sürümü..:D

nailyetek link=topic=29250.msg250187#msg250187 date=1265712967' Alıntı:
Teşekkürler abi...Abi şöyle düşün tarlanın geometrik olarak bi şekli yok...8 gen bile mevcut elimizde..Bol sayıda girinti çıkıntı..Bu tarla L şeklinde.Burası küçük parça ve 7 dönüm..Fazla uğraşmak istemediğim için dönüyorum..Ama büyük olan kısmını git-gel yapıyorum...Koçhisar merkezdeki bir çok tarlada senin yaptığın sürümü yapabiliyorum..Ancak köyde onu uygulaması imkansız..Dağın başında da zaten tesviye beklenmez demi :D :)