POYRAZ KÖYÜ YAĞMUR DUASI

Ynt: POYRAZ KÖYÜ YAĞMUR DUASI

ÖZzGÜR link=topic=3491.msg35635#msg35635 date=1210933704' Alıntı:
Pilavda güzele benziyo :D

Salih bu fotoları bu sene mi çektin

ewet bu sene çektim geçen hafta pazar günü

salih link=topic=3491.msg35638#msg35638 date=1210936116' Alıntı:
adas gelmedıgıme etlı pılavı gorunce pısman oldum haa !!!
bu tumocu sen ın kankı heralde hıc bırbırınızden ayrılmıonuz

walla ben sana teklif ettim hatta ısrarda ettim neyse bi dahaki sene gelirsin :D
tümocuyla iyi anlaşırız ilk okulu köyde beraber okuduk orta okuluda temellide beraber okuduk lisede ise ben polatlıya gittim o temellide kaldı
anlıyacağın 4-5 yaşından beri arkadaşız askerede beraber gideriz belki daveti ortak yaparız :D

Bu tür dualar yağmur yağmazsa yağması için yapılır adına yağmur duası denir, eğer yeteri kadar yağmur yağmışsa şükür için yapılır, onun adına da şükür duası denir. Artık neredeyse her köyde adet gibi bişey oldu, gerçektende güzel bir organizasyon oluyor. Komşu köylerden gelenler birbirlerini görüyorlar, yoksa iş güç arasında kimse birbirine gidemez şu zamanda. Bizim bu sene maşallah iyi yağdı, bizimki bir nevi şükür duası gibi oldu. Geçen sene yağmur yoktu bizim, yağmur duası yaptık, duayı yaptık yemekleri daha yerken yağmur başladı. :)

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=3491.msg37637#msg37637 date=1211451404' Alıntı:
Bu tür dualar yağmur yağmazsa yağması için yapılır adına yağmur duası denir, eğer yeteri kadar yağmur yağmışsa şükür için yapılır, onun adına da şükür duası denir. Artık neredeyse her köyde adet gibi bişey oldu, gerçektende güzel bir organizasyon oluyor. Komşu köylerden gelenler birbirlerini görüyorlar, yoksa iş güç arasında kimse birbirine gidemez şu zamanda. Bizim bu sene maşallah iyi yağdı, bizimki bir nevi şükür duası gibi oldu. Geçen sene yağmur yoktu bizim, yağmur duası yaptık, duayı yaptık yemekleri daha yerken yağmur başladı. :)

Duanız kabul olmuş o zaman :D
geçen sene radiolarda da yağmur duası yapıyorlardı naklen yayın