Çiftçilere 3 Milyar Tl Kredi İmkanı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, İlhami Teke, 2010 yılında çiftçilere 3 Milyar TL Kredi vermeye hedeflediklerini belirterek, 2002 yılında batacak denilen kooperatiflerin, yapılan doğru hamlelerle şu an tarımda bir numara olan bir kurum haline geldiğini söyledi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke, Tarım Kredi Kooperatifleri Trabzon Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kumaş, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği Müdürü Veli Altunkaş ile merkez birliği denetim kurulu üyesi ve personel ile birlikte Trabzon Kooperatif Birliği, binasında faaliyet değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teke, üreticilerin 2007-2008 yıllarına ait 400 milyon TL tutarındaki borcun ertelenmesinin yanında, 2009 yılı borçlarına da ödeme kolaylığı getirdiklerini belirterek, '2010 yılında icra takibi yerine, yüzde 25 ' lik borç ödemesiyle geri kalan borçların yıl içerisinde kapatılmasına imkan sağladık. 2009 yılında 2.5 Milyar TL kredi imkanı sağladık. 2010 yılında ise 3 Milyar TL kredi imkanı sağlamayı hedefliyoruz' dedi.

2002 yılında batacak denilen kooperatiflerin şu an çiftçisine büyük destek sağlayan dev bir kuruluş haline geldiğini belirten Teke, 'Batacak denilen kurum yapılan doğru hamle ve planlamalarla tarımda 1 numara haline geldi. Ortaklarımızın mutluluğu için kurumsal tüm imkanları zorluyoruz. Türkiye ' de bütün çiftçileri ortak yapana kadar çalışmalarımız sürecek. Üreticilerin sorunlarını çözmek için her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz. Üreticilerimizi kaybetmek değil, kazanmak istiyoruz' şeklinde konuştu.

Bir basın mensubunun 'Bölgede bitme noktasına gelen fındık için Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği olarak çalışmanız var mı ?' şeklindeki soruya ise Teke, Fındık politikası tek başımıza yapabileceğimiz bir durum değil. Çiftçilerimizi zora düşmesini bizde istemeyiz. Bu konuda zaman zaman destek verdik. Fındık konusu bizim açımızdan geri yatırım planı. Fındık için iyi bir pazar bulmak lazım. Tarım Bakanlığı ' nda bu konuda çalışması var. İyi bir pazar bulma anlamında çalışmalar yapılıyor' diye konuştu

Ynt: Çiftçilere 3 Milyar Tl Kredi İmkanı

aman ne güzel
çiftçiyi nasıl refaha kavuşturalım nasıl borçlu durumdan kurtaralım diye düşünmeyinde bakın size yine borç buldum diye hedef koyun...
tabi kurtulursunuz batmaktan pek <muhterem hükümetimiz>bizi size ' selam ' vermeye mecbur bırakdıkça..
1 sıradalarmış ...

Gübreyi piyasadan 2-3 lira pahalı satarlar %2 konut bağışı +sigorta artı %2 peşin ıvır zıvır derken ne olduğunu bilemediğin hesap çıkar karşına, çiftçi bu şartlarda mecbur almaya çünkü seçenek yok.denize düşen yılana sarılır...

kredi kredi milletin başını bagladınız ;) daha verin nolcak kaz gibi yol adamın malını para etmiyoki neyle ödeycek krediyi bilmem neyi karnını doyurduğuna razı bunlarda daha nelerden bahsediyor.. et fiyatları artıgı zamn yada bi urun para yaptıgı zaman nasıl indircez diye dusunurler bide kredi wwer sonra çiftçi nolcak.. neyse bilgi için tşkler..