Traktör Yarışları. Uygarca ve medenice.. Bu defa Ülkemizden..

Ynt: Traktör Yarışları. Uygarca ve medenice.. Bu defa Ülkemizden..

aksoylar link=topic=29426.msg305605#msg305605 date=1288720557' Alıntı:
arkadaş asılgan traktörde yük ön tarafa biner bilmiyomuş gibi konuşma
anlatamadım galiba.örn.td65 tek çeker sıtandart olarak td65 çift çekerin tek çekere bağlasan td65 tek çeker çeker.çünkü ağırlık tek çekerde arkaya verilir.4 çeker traktörde %60 arkalara %40 önler olur.bilmem anlatabildimmi.

aksoylar link=topic=29426.msg305605#msg305605 date=1288720557' Alıntı:
arkadaş asılgan traktörde yük ön tarafa biner bilmiyomuş gibi konuşma
katılmıyorum mf lerin yük önde ama asılma kuvvetli degil patinaj cok yapıyor.. steyr fiat ford eski jd lerde yük arkaya bindirilmiş patinaj olayı az asılma daha kuvvetli motorn arka tekeri yere daha cok basarsa cok ceker gerekli tutunmayı yakalayamazsa cekemez .... cidd*-*-*

Bestepeli58 link=topic=29426.msg316540#msg316540 date=1292763322' Alıntı:
Mf patinaj yapar diyenlere güzel bir cevp olmuş ford 5000 i gördük yarıda kaldı
265 s yi de gördk onca yüke rahmen fordun geldiği yere gelemedi + kabnde war fordda agrlık yok ...senn motor o kadar ceksin fordu yakarm ....

Ben 3.085 den bahsediyorum. 265 i boşwer. Benim motorda kabinde var arkada 4 tane ağırlıkta var hem ara şnzumanda var orayı çıkarır :D

halil_alpy_37 link=topic=29426.msg316543#msg316543 date=1292764149' Alıntı:
265 s yi de gördk onca yüke rahmen fordun geldiği yere gelemedi + kabnde war fordda agrlık yok ...senn motor o kadar ceksin fordu yakarm ....

karizmatikciftci link=topic=29426.msg316452#msg316452 date=1292713700' Alıntı:
bu videoların hepsi benim cekimim 288 de benim kendi forumumuzda kendimiz yeni goruyoruz allah alla aslında bu senede bir suru degişik traktorun vardı ya onlara ugrasmadık
Bizden kaçmaz..:) Her ne zaman ve nerde kayda değer bir akisyon varsa, mutlaka paylaşırırz.. Bizi mağdur görün, paylaşmayı seviyoruz..:)

eyvallah guzel abicim paylastıgına sevindim bile benimde traktorum katıldı ancak her sekilde orda 2 ayrı mekan var biri kum yerde yuk az birisindede sert zeminde yuk fazla 3085 her sekilde 2 yerdede rakipsiz cıktı hatta bu turnuvada bi 5725 bile vardı bu jd yi yere goge sıgdıramayan arkadaslar gorse aglardı zaten ama bu senki turnuvada yükeri tarımın tümosanı vardı 82.80 gercekten guzeldi massallah

karizmatikciftci link=topic=29426.msg316722#msg316722 date=1292796540' Alıntı:
haaa bu sırada boşa laf duellosu kavga yapmayın kendine guvenen cıkar gelir gorur neyin ne oldugunu
evet rampa yüksekligi ve zemin videoda farklı görünüyor yakından görmeyince yanlıs yorumlar oluyor .

yanlız bu videolarda çeki demiri yuksekligi en yuksek olan 3085 oldugu için avantajlı oldugunu söylemiştiniz yanlış hatırlamıyorsam.. böle bi yarışmada tum traktörlerin çeki yukseklikleri eşit olmalıki adil olsun.. yeni videolarınızıda bekliyoruz..

ceya023 link=topic=29426.msg316736#msg316736 date=1292799199' Alıntı:
yanlız bu videolarda çeki demiri yuksekligi en yuksek olan 3085 oldugu için avantajlı oldugunu söylemiştiniz yanlış hatırlamıyorsam.. böle bi yarışmada tum traktörlerin çeki yukseklikleri eşit olmalıki adil olsun.. yeni videolarınızıda bekliyoruz..
evet ceki demiri en yüksek olan traktör mf 3085 dogru burda bis traktörlerin fabrikadan cktıgı haliyle olan performansını ölcüyos yoksa sonradan cok hileler de eklenebilir 3085 fabrika cıkısında digerlerinden yöksek zaten yani herhangibir sonradan müdahale yok diger traktörlerde fabrikacıkısı ne yaptıysa aynen uygulanıyor kısacas b urda bis üzerinde oynamalar yapılmadan fabrikadan geldigi haliyle traktçrün performansı nasıl onu deniyos ...

ceya023 link=topic=29426.msg316736#msg316736 date=1292799199' Alıntı:
fabrikan orjinal alt cekini oturagın altına yapsın oyle katıl fark etmez

karizmatikciftci link=topic=29426.msg317085#msg317085 date=1292886036' Alıntı:
fabrikan orjinal alt cekini oturagın altına yapsın oyle katıl fark etmez

burada alt cekinin 10cm yukarda olması bile olagan ustu etki eder çekişe.. güçle alakası kalmıyor ozaman eger üstte bi yere takılırsa.. tam ölçüm için eşit şartların olması lazım bana göre..

arkadaslar bu konuya katılıp yorum yapmamak için elimden gelenı yaptım ama son olan bu cekı sacmalıgınıda okuyunca dayanamadım bı yorum yapmak sart oldu konuda bahsı gecen vıdeoyu cok uzun zaman once ızlemıstım bu konu bayaga bı sure gundem dısı kalmıstı yenıden acılmıs vıdeoda farklı marka ve model ayrıca degısık beygırlerde motorlar var tek cekerıde var cıft cekerıde var ve fabrıka cıkıs hlıyle yarısmıslar yanılmıyorsam neyse ortaya bır alt cekı meselesı cıkmıs arkadaslar;;; alt cekı herzaman alt cekıdır adı ustunde yanı traktorun en altındadır sımdı ısmı lazım degıl bı arkads demıskı vay efendım işte 10 cm yukarda olursa cok sey fark eder .... kardesım sartları ayarlamak ıcın ne yapacaz traktorun jantını lastıgını mı degıstırecez benım motorun 18 jantıyla x sahısın 14 jantı y sahısın 16 jantı ve lastıgı aynı yukseklıktemı kı alt cekı yukseklıklerı aynı olsun,, o zaman herkes soksun lastıklerını standart lastık taksın yada hep beraber gıdelım bır tornacıya veya demırcıye cekılerı kestırelım yerden standart bıryukseklıge yenıden kaynak yaptıralım vay falancanın lastıgıde kabaktı ondan cekmedı dıye hepsıne sıfır lastık takalım yok efendım falan traktor falancadan su kadar kılo agır dıyenlere bakıp lastıklere su dolduralım veya ek agırlık atalım vs vs vs vs eeeeeeeeee ne anlamı kalıyor o zaman neyın ne oldugunu nasıl anlayacaz mıllet marka ve model reklamı yapmak ıcın elınden gelen sacmalıgı yapıyor ne dıyecegınıde sasırıyor burakın artık su bos işlerıde daha faydalı bırseyler ıcın ugrasın .............