10 bin 15 bin tl arası bicerdöver arıyorumm

Ynt: 10 bin 15 bin tl arası bicerdöver arıyorumm

galiba kendine alcan sadece ama bana sorarsan onun parçası fln sana daha pahalı gelir gibime geliyor ama yinede kendi amalın en iisidir :D bulursun kışın satışlar ii olur :D

bıcerden anlamıyorsan 100 donum tarlaya degmez bence hıc ugrasma arkadasların soyledıgı gıbı parcası soforu derken altından kalkılmaz

turk50 link=topic=29475.msg248509#msg248509 date=1265365965' Alıntı:
arkadaslar benim 100 dönm buydayım var onları biçmek için arıyorum ne önerirsiniz e elinde olanlar mesaj sassın resminide koyun ltfen

bence 8040 al vadeli kirsehirde verirlersize pesin alirsaniz yaklasik 8 9 bin euroya alirsiniz buyuk motor olmak sartiyla 83 84 model vdeli 12 13 bin euro, kendi ekinini bicersin 1 gunde daha sonra piyasada calisirsin nerden baksan 5 bin dekar ekin bicersin sezonda adana ve ic anadoluda . sezonda zaten 7 8 bin uro kaznirsin 3o luk alipda basina bela etme 8040 guzel makine arizasi az olur ve praktik mkina, para kazanir ,, bence tarlani bicmek icin deilde piyasada calisman icin bir 8040 tavsiye ederim cunki arpa bugday sadece cifcinin gecimini zor krsiliyor doyurucubir kazanci yok , eger makina alacaksaniz size kirsehirden esaflarin tlefon numaralarini vrebilriim size yardimci lurlar ,,,,,,eger ciddi ciddi bu bicerciligi yapmayi dusunurseniz sizebir tavsiyem daha olacak Nevsehirde bicerdovrin ardina saman mkinasi takiyorlar eger 2 traktorunuz varsa patoz isnide yaparsaniz gunluk 8040 ile 25 30 romork saman yaparsiniz romorku 90 ytl den sezona nerden baksaniz size en kotu sartlarda soleyim 600 romork rahat atarsiniz buda size net olarak en az 15 bin euro kazanirsiniz enkotusartlarda hesapetim,,,,, yani 100 dnum bugdayin ardini bir yil beklemeyin derim elinizden geliyosa bu bicercilik isine bu yil baslayin memnun klaaksinz ,,,,,

merhaba arkaşlar
Bizim yörede arazi biraz engebeli tarlalarda otalama büyüklükleri 10 dakar falan hasat için gezer patoz dediğimiz patozları kullanıyoruz son yıllarda eruğrullar saman kıyıcılı biçer yaptı ama hem pahalı hemde çok dane attı samana bizimde köyde yoktu makina biçerden de hiç anlamam saman yapan patozlu biçerleri duydum temmuzda babamıda aldım yanıma konya aksaray derken aksarayda 8040 patozlu biçer buldum 30.00 liraya yalnız adamlar patozu içine yerleştirmişler sarsakları sökmüşler tarladada çalışması hoşuma gitti aldık. 20 gün falan kendi arazimde öğrendim kullanmayı o kadar yokuşta biçtim bir tane dane atmadı samana 150.00 binliralık ertuğruldan 10 kat iyi yalnız. yalnız işi yavaşlatan tek sorun adam ikinci batörü koymuş ona kontrabatör yapmış eski patozlar gibi yaş ekinde, yeşilde sıkıştırıyor rahat çalışması için ne yapabilirim. mesela kontabatör yuvarlak delikli ertuğrullarda kare kontrabötör kullanmıs bende kare yapsam faydası olurmu. yada baltalama yerine bıçak taksam

Yalcin_50 link=topic=29475.msg254250#msg254250 date=1266573200' Alıntı:
bence 8040 al vadeli kirsehirde verirlersize pesin alirsaniz yaklasik 8 9 bin euroya alirsiniz buyuk motor olmak sartiyla 83 84 model vdeli 12 13 bin euro, kendi ekinini bicersin 1 gunde daha sonra piyasada calisirsin nerden baksan 5 bin dekar ekin bicersin sezonda adana ve ic anadoluda . sezonda zaten 7 8 bin uro kaznirsin 3o luk alipda basina bela etme 8040 guzel makine arizasi az olur ve praktik mkina, para kazanir ,, bence tarlani bicmek icin deilde piyasada calisman icin bir 8040 tavsiye ederim cunki arpa bugday sadece cifcinin gecimini zor krsiliyor doyurucubir kazanci yok , eger makina alacaksaniz size kirsehirden esaflarin tlefon numaralarini vrebilriim size yardimci lurlar ,,,,,,eger ciddi ciddi bu bicerciligi yapmayi dusunurseniz sizebir tavsiyem daha olacak Nevsehirde bicerdovrin ardina saman mkinasi takiyorlar eger 2 traktorunuz varsa patoz isnide yaparsaniz gunluk 8040 ile 25 30 romork saman yaparsiniz romorku 90 ytl den sezona nerden baksaniz size en kotu sartlarda soleyim 600 romork rahat atarsiniz buda size net olarak en az 15 bin euro kazanirsiniz enkotusartlarda hesapetim,,,,, yani 100 dnum bugdayin ardini bir yil beklemeyin derim elinizden geliyosa bu bicercilik isine bu yil baslayin memnun klaaksinz ,,,,,

8040 a da adanada iş yaptırırlar dimi çok kolay bişey gibi konusuyorsun bnce... Sektörde kazanç bitti artık eskisi gibi değil Her yer makina oldu...1530 bu arkadasın ısını ve komsuların ısını rahatlıkla gorur bakımı ve arızası kolay bır makına 8040 kadar teferruatı yok en azından...

coyote26 link=topic=29475.msg272671#msg272671 date=1272788028' Alıntı:
8040 a da adanada iş yaptırırlar dimi çok kolay bişey gibi konusuyorsun bnce... Sektörde kazanç bitti artık eskisi gibi değil Her yer makina oldu...1530 bu arkadasın ısını ve komsuların ısını rahatlıkla gorur bakımı ve arızası kolay bır makına 8040 kadar teferruatı yok en azından...
8040-1530 955 jd...v.b. için Adana serüveni bitti.. Şu an Anadolunun dağ köylerinde bile Claas Dominatör 88-98 Laverda 517 gibi makinaları beyenmeyenler var.. Diğer(kayışlı) makinalarda bayır diye zaten biçemiyor..Adana da dekara 1200 kg buğdaydan bahsediliyor, 1530 veya 8040 hangi kapasiteyle yürüyecek o buğdayda..Ayrıca saman falan, bitti o işler.. Eskidendi çile işi saman işi..
Yorumunuz çok yerinde teşekkürler..