MASSEYDEN NE ISTIYORLAR ANLAMADIM Kİİ???

TARLADA VE YUKTE MF 285S Mİ YOKSANH VE ERKUNTUN BENZER MODELLERI Mİ???

• Kullanılan toplam oy
    36

SLM ARKADASLAR BEN 60-90 HP ARASI BIRCOK MODEL VE MARKA TRATOR KULLANDIM GENELDE ARAZIDEN TOMRUK CEKIYORUM AMA KUM TAS MOLOZ VB DE OLUYOR HER TURLU TARLA VE ARAZI KOSULLARINDADA KULLANDIM MASSEYDEN BASKA TAKTORDEN VERIM ALAMADIM DIFRANSIYEL DAGITAN MI MOTOR KITLEYEN MI HIDROLIKLERI PATLAYAN MI ENJEKTOR YAKAN MI DAHA NE ISTERSENIZ HER ARIZA CESIDINDEN GORDUM AMA MASSEYDE EN ZOR KOSULLARDA BUNLARIN HIC BIRISINI GORMEDIM BU KALITEDEN TURK CIFCISI NEDEN MEMNUN DEGIL YOKSA BEN MI YANILIYORUM YORUMLARINIZI BEKLIYORUM

Ynt: MASSEYDEN NE ISTIYORLAR ANLAMADIM Kİİ???

ya çekemiyorlar işte masseyi her yaerde lider bir traktör.nh ler çok iyide neden bu kadar 2. ele düşüyorlar. masseycilerin dışındakiler şunu unutmayın:2, el piyasası çok olan bir traktör tutulmayan bir traktördür. örneğin 255 mf ler neden 2. eli hiç yok güzel motor olduğu için kimse elinden çıkarmıyor

arkadasslar ben 285s kullandım traktör güçlü traktör fakat patinajdan kurakta sürüm yapamassınız.. ve inişlerde acayip kendini salar ve zıplama yapar 77bg bi traktörün altında verim saglıyor örnegin bi valtra a75 veya erkunt 80t ile karsılaştırırsanız ne yukte nede tarlada onlar kadar verimli degildir.. dayanıklılıga gelince hidrolikleri problemi diye duymuştum.. bizim burda kurakta 640 ın önunde gidemz tarlada patinajdan.. kulivatör cekemessiniz kuru sürülmüş tarlada..örnegin 70-66 fiat kadar dayanıklı degildir ve çekiştede onun kadar cekişli degildir diye düşünüyorum.. vitesleri yetersiz bidefa.. bi gun akşama kadar taş çektim 640 ve fiat 70-56 ile beraber ama vitesleri uygun olmuyor ya cok seri oluıyor ya cok agır bozuk yolda 640la 70-56 surenler daha rahat vites secebiliyordu ve beni geciyorlardı bi üst vitese attııgımda cok suratleniyordu oda zararlı diye düşük vitesle gidiyordum hep.. yakıt konusunda 285s kullanıcıların cogundan çok yakıyor diye duydum.. benim kullandıgım dayımın 285s idi.. ve dayımda 285s i satıp 70-66 almayı düşünüyordu.. mf lerin en ideal traktörü 240 tır bide eski ingilizler..
285s in uzerindeki şanzuman kaç yıllık şanzuman bi bakın bakalım yıllarca boyayıp boyayyıp satmışlar.. mf nin en eksik yönü bu yeni bi şanzuman geliştiremedi..vitesleri yetersiz diye düşünüyorum.. örnegin erkunt servet 80t de pulluk sürerken kullana bilecegini tam 8 vites var (3takviye-l,3takviye-h,4t-l,4t,h,1.vites-l,1.v-h,2.v-l,2.v-h,) tarlanın durumuna göre motorun zorlanmasına göre istediginiz secimi yapabilirsiniz.. şanzuman bu işte böle avantaj sağlamalı.. biraz daha hızlı gitmek için gaza basmak yerine bi vites yukseltmek yetiyor.. ama mf de bi vites yukseltince çok süratlenecektir buda motoru cok zorlayacak veya cekmeyecek mecburen vites yukseltmek yerine gaza yukleneceksiniz buda ekstra yakıt sarfiyatı olacak..

ikinci el mevzusuna gelince o dedigin model turkiyede kaç tane sattıki 255 piyasada olsun .. galeriler dolu mf ve nh.. şimdi galerilerde same yok diye same çokmu tutuluyor oluyor. yada a markası yok diye az sattıgı için ikinci ele düşmüyor.. şimdi galerilerde her marka nın 1-2 senelik traktörünü görmeniz de cok dogal çünkü milet gaza gelip kredi ile almış sıfır traktör sonra ödeyememiş mecbur satıyor yada hacize düşmüş.. şimdi diyemessiniz ki alan adam memnun kalmamış satıyor mecburiyetten satan çok çifçide var ikinci elde galerilerde bekleyen traktörlere bakarak yorum yapmak biraz saglıksız olur diye düşünüyorum..

ceya023 link=topic=29715.msg256039#msg256039 date=1266991157' Alıntı:
arkadasslar ben 285s kullandım traktör güçlü traktör fakat patinajdan kurakta sürüm yapamassınız.. ve inişlerde acayip kendini salar ve zıplama yapar 77bg bi traktörün altında verim saglıyor örnegin bi valtra a75 veya erkunt 80t ile karsılaştırırsanız ne yukte nede tarlada onlar kadar verimli degildir.. dayanıklılıga gelince hidrolikleri problemi diye duymuştum.. bizim burda kurakta 640 ın önunde gidemz tarlada patinajdan.. kulivatör cekemessiniz kuru sürülmüş tarlada..örnegin 70-66 fiat kadar dayanıklı degildir ve çekiştede onun kadar cekişli degildir diye düşünüyorum.. vitesleri yetersiz bidefa.. bi gun akşama kadar taş çektim 640 ve fiat 70-56 ile beraber ama vitesleri uygun olmuyor ya cok seri oluıyor ya cok agır bozuk yolda 640la 70-56 surenler daha rahat vites secebiliyordu ve beni geciyorlardı bi üst vitese attııgımda cok suratleniyordu oda zararlı diye düşük vitesle gidiyordum hep.. yakıt konusunda 285s kullanıcıların cogundan çok yakıyor diye duydum.. benim kullandıgım dayımın 285s idi.. ve dayımda 285s i satıp 70-66 almayı düşünüyordu.. mf lerin en ideal traktörü 240 tır bide eski ingilizler..
285s in uzerindeki şanzuman kaç yıllık şanzuman bi bakın bakalım yıllarca boyayıp boyayyıp satmışlar.. mf nin en eksik yönü bu yeni bi şanzuman geliştiremedi..vitesleri yetersiz diye düşünüyorum.. örnegin erkunt servet 80t de pulluk sürerken kullana bilecegini tam 8 vites var (3takviye-l,3takviye-h,4t-l,4t,h,1.vites-l,1.v-h,2.v-l,2.v-h,) tarlanın durumuna göre motorun zorlanmasına göre istediginiz secimi yapabilirsiniz.. şanzuman bu işte böle avantaj sağlamalı.. biraz daha hızlı gitmek için gaza basmak yerine bi vites yukseltmek yetiyor.. ama mf de bi vites yukseltince çok süratlenecektir buda motoru cok zorlayacak veya cekmeyecek mecburen vites yukseltmek yerine gaza yukleneceksiniz buda ekstra yakıt sarfiyatı olacak..

ikinci el mevzusuna gelince o dedigin model turkiyede kaç tane sattıki 255 piyasada olsun .. galeriler dolu mf ve nh.. şimdi galerilerde same yok diye same çokmu tutuluyor oluyor. yada a markası yok diye az sattıgı için ikinci ele düşmüyor.. şimdi galerilerde her marka nın 1-2 senelik traktörünü görmeniz de cok dogal çünkü milet gaza gelip kredi ile almış sıfır traktör sonra ödeyememiş mecbur satıyor yada hacize düşmüş.. şimdi diyemessiniz ki alan adam memnun kalmamış satıyor mecburiyetten satan çok çifçide var ikinci elde galerilerde bekleyen traktörlere bakarak yorum yapmak biraz saglıksız olur diye düşünüyorum..
KANKA SEN YA O MOTORU KULLANMAYI BILEMEMISSIN YADA O MOTORDA BIR SORUN VAR YADA KOYU BIR NH GOZUN BASKA BISEY GORMUYOR SEN GEL BENIM YANIMA SENIN SAYDIGIN O MOTORLARIN HEPSINE BENIM MF ILE HER KONUDA KOK SOKTUREYIM SEN DE SITEYE YENIDEN YORUM YAZ

ceya023 link=topic=29715.msg256039#msg256039 date=1266991157' Alıntı:

evet sana katılıyorum.bir traktörün galerilerin önünde görünmüyor olması onun tutulduğu anlamına gelmez.her traktörün iyi gittiği bölgeler var.galericiler bunu biliyor ve zor satılan modelleri o markanın tutulduğu bölgelerdeki galericiye satıyorlar.bağzen bir traktör 500-600-1000 km nakil edilerek galerici değiştiriyiyor.bizim buralarda 55-80 hp arası mf,nh ve erkunt traktörler alıcı bulur.kalkar bir fendt i buralarda zor satarsın.istersen yarı fiyatına indir.

diğer dikkat ettiğim bir konu da.sanki traktörler zamanla kalitesileşiyor.eskiden sıfır traktör aldın mı ilk 5-6 yıl gıcır gıcır durur du.şimdi galerilerin önünde traktörler görüyorum.daha 3 yaşında.ama ilk baktığında 15 yıllık motor sanıyorsun.yenilerde kalitesiz boya mı kullanıyorlar bilmiyorum.

ABİ TOMRUK, TAŞ, MOLOZ İŞİNİ EMİN OLUN BEN BİZİM 60-56 İLE DE YAPABİLİRİM.
ZATEN BEN DE TRAKTÖRÜ EZE EZE KULLANMAK İSTİYORUM :)

NH, FİAT VS BUNLAR GERÇEKTEN DAYANIKLI TRAKTÖRLER ARKADAŞLAR. MF 165 DE SÜRDÜM O DA GÜZELDİ. AMA FİAT ' TAN ŞAŞILMAZ BENCE.

LORUOĞLU link=topic=29715.msg256121#msg256121 date=1267028261' Alıntı:
KANKA SEN YA O MOTORU KULLANMAYI BILEMEMISSIN YADA O MOTORDA BIR SORUN VAR YADA KOYU BIR NH GOZUN BASKA BISEY GORMUYOR SEN GEL BENIM YANIMA SENIN SAYDIGIN O MOTORLARIN HEPSINE BENIM MF ILE HER KONUDA KOK SOKTUREYIM SEN DE SITEYE YENIDEN YORUM YAZ

arkadasım belliki sen benim eski konu ve yorumlarımı hiç okumassın ben kesinlikle fanatklige karşı biriyimdir ve asla bi markayı kötülemem veya övmem boş yere.. ben kendi traktörümü bile burda objectif olarak yorumladım..neyse eksileri söylerim.. eski yorum ve konularımda göre bilirsin..

mf konusuna gelince kullanmayıda biliyorum şüphen olmasın uzay mekigi kullanmıyoruz sonucta traktör bu.. ayrıca kullandıgım mf 285s te sapa sağlam bi traktördü hiç bi sorunuda yoktu düz yolda fiatlar yetişemiyordu ama bozuk yolda mfde uygun vites bulamıyordum onlar beni bozuk yolda solluyorlardı.. hatta bi kaç defa zorladım mf yi yuksek vitesle römork un cantı patladı sert badalla gelince taş yuklu.. çünkü yuksek viteste cok hızlanıyordu bi alt viteside cok agırdı. ve inişlerde acayip salıyordu kendini taş doluyken ve zıplama yapıyordu frenleri neyseki fena degildi yavaşlatıyordu traktörü.. fiat çı falanda degilim yada nh ci.. şuan erkunt servet80t 4x4 sahibiyim. burda hiç bi 285s sahibi erkuntla ne hata giriyor nede yuke. ben 5,5ton yukle boş 285s i düz yolda gectim. sende fanatiklik yapma bence.. 285s şimdiye kadar hep 70bg traktörlerle karşılaştırıldıgı için güçlü duruyordu miletin gözunde ama asıl güçü olan 75-80bg arası diger traktörlerle karşılaştır bakalım.. örnegin a75 valtra ile hata gir.. yada kuru zeminde 70-66 ile gir bakalım bizim burda iş görmuyor kuruda 3lü 14lü pulluk cekiyor. yakıtıda hep sahiplerinden cok diye duydum.. ama canlı bi motoru var arkası hafifi oldugu için yuk binmiyor ve herzaman yırtıcı duruyor bu yüzden biraz göze hoş geliyor..
örnegin 5000 lik fortla hata atmışlar 5000likle gidememiş 285s oda motor gucude daha yuksek olmasına ragmen.. hidrolik sistemindede sorunlar yaşamıştı dayım baya çokta saglam olmadıgını söylemişti bilmiyorum..

benim eski traktörüm 640 fiattı onunla yan yana tarlalarda çift sürüyorduk agustosta fiat hiç patinaj etmeden gidiyordu hatta cant patllattı arka tekerlegin göbeginden .. ama mf nin sahibi sinir oluyordu bi hatı gidene kadar sol teker hep patinajla gidiyordu.
adanalı samancılar en zor koşullarda çalışan traktörlerdir ve bunlar asla mf tercih etmezler cok nadirdir mf kullananlar mesela hararet yaptıgını söyluyorlar hep eski fiatları kullanırlar..

benim mf285s hakkındaki tercubelerim bunlar.. ha bi gun senin oraya yolum düşerse bi yerlerde rastlarsak görteririsin kardeşim 285s in marifetlerini fikrim degişir..

sen valtra a75 ,servet 80t,mf phantom 3075d,same explorer 85t(82bg),80-66 fiat bunlardan hangilerini kendin kullanıp karşılaştırma yaptın ?.. bunlar yaklaşık olaraka aynı segmetteki traktörler.. bunlara göre devrinin gectigini biliyorum ama güç ve şanzuman olarak degerlendirisen aradaki farkı görursun.. gercekçi olmak gerek. 285s in üzerindeki şanzumanın devri kapanalı 20 yıl olması gerekirken uzel yıllarca boyayıp sattı bu bi gercek.. fiatlardada 56 şanzumanlar öle..

240 mf benim en begendigim mf dir.. segmentinde rakibi yıllardır olmadı dogru durust seri dengeli ve çekişli traktör boyuna göre yakıtta hiç yok. o güçteki bi traktörden bekleneni çok rahat veriyor ..ara işler için süper.. bunun dışında 398 ve 3105 phantom modellerini begeniyorum sadece..

ceya023 link=topic=29715.msg256280#msg256280 date=1267039026' Alıntı:
arkadasım belliki sen benim eski konu ve yorumlarımı hiç okumassın ben kesinlikle fanatklige karşı biriyimdir ve asla bi markayı kötülemem veya övmem boş yere.. ben kendi traktörümü bile burda objectif olarak yorumladım..neyse eksileri söylerim.. eski yorum ve konularımda göre bilirsin..

mf konusuna gelince kullanmayıda biliyorum şüphen olmasın uzay mekigi kullanmıyoruz sonucta traktör bu.. ayrıca kullandıgım mf 285s te sapa sağlam bi traktördü hiç bi sorunuda yoktu düz yolda fiatlar yetişemiyordu ama bozuk yolda mfde uygun vites bulamıyordum onlar beni bozuk yolda solluyorlardı.. hatta bi kaç defa zorladım mf yi yuksek vitesle römork un cantı patladı sert badalla gelince taş yuklu.. çünkü yuksek viteste cok hızlanıyordu bi alt viteside cok agırdı. ve inişlerde acayip salıyordu kendini taş doluyken ve zıplama yapıyordu frenleri neyseki fena degildi yavaşlatıyordu traktörü.. fiat çı falanda degilim yada nh ci.. şuan erkunt servet80t 4x4 sahibiyim. burda hiç bi 285s sahibi erkuntla ne hata giriyor nede yuke. ben 5,5ton yukle boş 285s i düz yolda gectim. sende fanatiklik yapma bence.. 285s şimdiye kadar hep 70bg traktörlerle karşılaştırıldıgı için güçlü duruyordu miletin gözunde ama asıl güçü olan 75-80bg arası diger traktörlerle karşılaştır bakalım.. örnegin a75 valtra ile hata gir.. yada kuru zeminde 70-66 ile gir bakalım bizim burda iş görmuyor kuruda 3lü 14lü pulluk cekiyor. yakıtıda hep sahiplerinden cok diye duydum.. ama canlı bi motoru var arkası hafifi oldugu için yuk binmiyor ve herzaman yırtıcı duruyor bu yüzden biraz göze hoş geliyor..
örnegin 5000 lik fortla hata atmışlar 5000likle gidememiş 285s oda motor gucude daha yuksek olmasına ragmen.. hidrolik sistemindede sorunlar yaşamıştı dayım baya çokta saglam olmadıgını söylemişti bilmiyorum..

benim eski traktörüm 640 fiattı onunla yan yana tarlalarda çift sürüyorduk agustosta fiat hiç patinaj etmeden gidiyordu hatta cant patllattı arka tekerlegin göbeginden .. ama mf nin sahibi sinir oluyordu bi hatı gidene kadar sol teker hep patinajla gidiyordu.
adanalı samancılar en zor koşullarda çalışan traktörlerdir ve bunlar asla mf tercih etmezler cok nadirdir mf kullananlar mesela hararet yaptıgını söyluyorlar hep eski fiatları kullanırlar..

benim mf285s hakkındaki tercubelerim bunlar.. ha bi gun senin oraya yolum düşerse bi yerlerde rastlarsak görteririsin kardeşim 285s in marifetlerini fikrim degişir..

sen valtra a75 ,servet 80t,mf phantom 3075d,same explorer 85t(82bg),80-66 fiat bunlardan hangilerini kendin kullanıp karşılaştırma yaptın ?.. bunlar yaklaşık olaraka aynı segmetteki traktörler.. bunlara göre devrinin gectigini biliyorum ama güç ve şanzuman olarak degerlendirisen aradaki farkı görursun.. gercekçi olmak gerek. 285s in üzerindeki şanzumanın devri kapanalı 20 yıl olması gerekirken uzel yıllarca boyayıp sattı bu bi gercek.. fiatlardada 56 şanzumanlar öle..
ceya023 link=topic=29715.msg256283#msg256283 date=1267039775' Alıntı:
240 mf benim en begendigim mf dir.. segmentinde rakibi yıllardır olmadı dogru durust seri dengeli ve çekişli traktör boyuna göre yakıtta hiç yok. o güçteki bi traktörden bekleneni çok rahat veriyor ..ara işler için süper.. bunun dışında 398 ve 3105 phantom modellerini begeniyorum sadece..
KANKA GUZEL SEYLER ANLATMISSIN AMA YINE SOYLUYORUM SANA SEN MF KULLANMASINI BILEMEMISSIN CANT PATLATAN REMORKSA MOTORUN KABAHATI NEDIR TARLADA PATINAJ CEKIYORSA SEN KALKAR 3 14 NO TAKARSAN MOTORUN KABAHATI NEDIR TAK 4 14 NO BAK BAKALIM ARKASINA MOTOR YETISEBILIYORMU O ZAMAN SOYLEDIGIN HATALARA ZAMANINDA BENDE DUSTUM YAKITIM COKTU MOTORUM PATINAJ YAPIYORDU AMA NEDENLERINI ARASTIRIP DOGRU YOLU BULDUM SENIN SAYDIGIN MOTORLAR DEKARDA NORMAL SARTLARDA KAC LITRE YAKAR HESAPLADIN MI BENIM MOTORU SIKISTIRDIGIM HALDE 1,5 LITREYI GECMIYOR BEN BUYUK TARLAYA GIRDIGIM ZAMAN KOMSULARDAN ODUNC 14 NO 5 Lİ ALPLER VAR ALIYORUM ONU MOTOR BANAMISIN DEMIYOR SENIN SAYDIGIN TRAKTORLERIN BAZILARI BIZIM BURDA YOK AMA 80 66 BU PULLUGU YERINDEN KIMILDATAMIYOR SANA YEMINLE 265 S MF BILE CAYIR CAYIR CEKIYORKEN 8066 CEKMIYOR BIZIM BURALARDA VALTRA KULLANILMAZ YAYGIN DEGILDIR SAMENINDE BIR KAC MODELLERINI ALDILAR KIMSE MEMNUN KALMADI SATTI GENELDE MF NH KULLANILIR HAAA ADANALI SAMANCILAR BIZIM BURAYADA GELIRLER ESKIDEN HEP FIATIN MOTORLARIYLA GELIRLERDI AMA EMIN OL SON 5 YILDIR YUZDE 90 MASSEYLE GELDI DEGISMEYEN TEK MOTORLARI FORD 3000 ODA SAMAN YIKMAYA GIDERKEN SEFERE KULLANIYORLAR SURATLI OLDUGU ICIN YOKSA MAKINALARA HEP MF KOSUYORLAR HARARET FALAN YAPANIDA NE GORDUM NE DUYDUM BIZ PATOZDA CALISIRDIK 3 YIL ONCESINE KADAR ( BENDE KURT PATOZU VARDI SIMDI AKILLI BICERE HASAT YAPTIRIYORUM) ALLAH SENI INANDIRSIN OGLEYIN SICAK 35 DERECEYKKEN BILE 1600 DEVIRDE 8 KISIYLE ANADUT DERIZ BIZ HANI AGACTAN YAPILAN 3 PARMAKLI YABA VARYA ISTE ONUNLA SERI HALDE DUR DURAK BILMEDEN ARKA ARKAYA BASARDIK BUGDAY SAPINI O HALDE BILE MOTOR BURAK HARARETI TIK BILE DEMEZDI GURP GURP YUTARDI SAPI HIC DURAK VERMEDEN DE SABAH 7,5 AKSAM 5 KADAR CALISRDIK SENIN 5,5 TON YUKLE SOLLADIM DEDIGIN MOTORLARIN COGUNU BEN TOMRUK CEKERKEN RAMPADA YARISTIRIRIM 500 M ARKADAN GELIP 8 TONA YAKIN YUKLE BIDE 500 M FARK ATARIM EGER AYNI ISTIKAMETE GIDIYORSAK EMIN OL KARDES BENDE FANATIK DEGILIMDIR AMA YIGIDI OLDUR HAKKINIDA VER DEMISLER KATILDIGIM TEK NOKTA VAR MASSEY KENDINI CABUK SALIYOR AMA 20 TO YUKLE MASSEYIN CIKTIGI YERE 10 TON YUKLE COGU MOTOR CIKMAZ YETERKI LASTIGI YERE SAGLAM BASSIN HIDROLIGE GELINCE COGU MASSEYCI HIDROLIGI YANLIS KOLLA KULLANIYOR SUREKLI IC LEVYE ILE HASSASIYET DURUMUNDA KULLANIR VE IKI YILA KALMADAN HIDROLIGI PATLATIRLAR CUNKU HIDROLIK SUREKLI YUKTE KALIR ICTE TANZIK SIBOBU ACMAZ KENDINE ZARAR VERIR BENI MOTOR 13 YASINDA DAHA BIR GUN ADIYLA YAG BILE AKITMADI BIR GUN BILE SORUN YASAMADIM CUNKU MOTORU ILK ALDIGIMDA 1997 BIZIM MOTORLAR O ZAMAN ILK CIKMISTI ORJINAL KABINLILER SUREKLI MUHENDISLER GELIP BIZLERDEN SIKAYETLER DINLIYORLARDI MUHENDIS SIKI SIKI TEMBIH ETTI HIDROLIGINI NASIL KULLANACAGIMI CUNKU EN COK GARANTI SORUNUNU ORDAN YASIYORLARMIS GARANTIDE BUNU KARSILAMIYOR KULLANICI HATASINDAN DOLAYI TABI NYSE MUHENDIS HER KONUDA BILGI VERDI SIMDIYE KADAR DAHA EN UFAK SORUN YASAMADIM BENIM ASIL MESLEK CIFTCILIKTEN ZIYADE KERESTECILIK TIR ONCE BIZIM TRAKTOR YOKTU TOMRUKLARI ARAZIDEN KOMSULARIN TRAKTORLERIYLE KIRALAYIP CEKERDIK FORD LEYLAND HEMA ENTER İŞBORA FIATIN HER CESIDI ESKI DEUTZLAR DAHA BICOK ESKI MARKA VE MODEL MOTORLARLA ALLAH SENI INANDIRSIN BELKI 300 FAZLA MOTOR KULLANDIK MASSEYLER BIR GUN ADIYLA SORUN VERMEZKEN DIGERLEINDEN CEKMEDIGIMIZ REZILLIK KALMADI TARLALARIMIZI KOMSULARA IŞLETTIRIRDIK PATOZDA YANAN MOTORU BILE GORUM TARLADA CIFT SURERKEN CANT PATLATANI HIDROLIK KOLU KOPANI DAHA NELER NELER NEYSE ANLATMAYLA BITMEZ AMA EMIN OL MASSEYI BILGIYLE DOGRU BAKIMLI VE UYGUN EKIPMANLA KULLANIRSAN NE HEM YAKIT HEM İŞ KISACASI HER YONDEN KARLI CIKARSIN SITEDE VI VALTRA RESIMLERI DIYE BIR BLUM VAR ADAMLAR YORUMLARINDA 5 TANE MOTORLA 250 DEKAR YER SURMUSLER BUYUK MOTORLARLA 500 LT MAZOT YAKMISLAR ORAYI BULURSAN OKU BEN 190 DEKAR YERI SURDUM 280 LT MAZOTLA ADAMLAR MAZOTU İÇMİŞLER HERHALDE BIDE MASSEY COK YAKAR DIYORLAR IKINCI ALINTI YAPTIGIM YORUMUNA DA KATILIYORUM AMA 3105 HARIC MF PHANTOM SERISI IYI DEGIL BENCEKENDI SEGMENTINDEKI MOTORLARA GORE BENCE DUSUK TORKLU O SADECE AKSESUAR AMA DIGERLERI GUZEL

ya çekemiyorlar işte masseyi her yaerde lider bir traktör.nh ler çok iyide neden bu kadar 2. ele düşüyorlar. masseycilerin dışındakiler şunu unutmayın:2, el piyasası çok olan bir traktör tutulmayan bir traktördür. örneğin 255 mf ler neden 2. eli hiç yok güzel motor olduğu için kimse elinden çıkarmıyor
2, eli olmaması normal çünkü birinci elini zaten alan olmamışki zuha-*-s zuha-*-s