ORTA SINIF CITÇİ IÇİN EN IDEAL TRAKTOR

SEVGILI ÇİFÇİ ARKADSLAR ORTALAMA 100 İLE 350 DÖNÜM (BİZDE DONUM 1000 METREKAREDIR) ARAZI İŞLEYEN CIFCILER ICIN EN IDEAL TRAKTOR NEDIR SIZCE.BU KONUYU ELE ALIRKEN BASTA YAKIT VE ZAMANDAN TASARRUF DAHA SONRA KALITE VE TRAKTORUN GUCUNUN EKIPMANLARA IDEALLLIGI KONUSUNU DUSUNELIM.. MESELA BAZI TRAKTORLER MIBZERDE RANDUMAN VERIRKEN PULLUKTA VERMEZ YADA GUBRE VEYYA TOHUM ATARKEN IDEALDIR AMA EKIN BICME TARLA HASATI NE BILEYIM V.S İŞLERDE IDEAL DEGILDIR. ŞİMDI MERAK ETTIGIM BIR CİFÇİNİN HEMEN HEMEN HER TURLU İŞİNİ IYI BIR SEKILDE SORUNSUZ VE İŞİ YOLDA KOYMAYACAK,MARKA KAYIR BIZIDE ZARARA SOKMAYACAK IDEAL TRAKTOR HANGISIDIR MARKACILIK YAPMADAN ORTAK BIR KARAR VERELIM (NOT:kararlarınıza gore yenı bır traktor almayı dusunuyorum atalar bin biliyorsanda bir bilene danış demişler yanılıyormuyum.)

Ynt: ORTA SINIF CITÇİ IÇİN EN IDEAL TRAKTOR

bence kendi çevreni gözlemlemende fayda var toprak yapısı ve bulunduğun bölgenin coğrafik yapısıda önemli parça, tamir ve ikinci el sıkıntısı olmamalı tabiki buda bu faktörlerde çevrenle alakalı bulunduğun bölgede en çok hangi markalar varsa doğal olarak bu saydığım sıkıntıları yaşamassın ama yinede danışmakla iyi yapmıssın ama 100 dekar içi 50 ve 60 hp arası yeterli olur.

şimdi 100-350 demişsiniz de,nadas var mı?Toplamda bu kadar yer mi ekiyorsunuz,yoksa bu kadar yer mi işliyorsunuz?Araziniz nasıl,düz mü bayır mı?Toprak nası?Bunları da belirtirseniz daha rahat yardımcı olabilir insanlar...

CAGRI KARDES SORUMDA BAZI OZELLIKLERI BELIRTTIM AMA TRAKTOR DEDIGIN HER ISI YAPAR NADAS TA YAPAR EGIMLI ARAZIDE SURER SERT ARAZIDE YOKUSTA YUKEDE GIDER BEN TUM BUNLAR ICINDE IDEAL OLANINI SORMUSTUMM SAYGILAR not bu arada ben sıtede turk traktor erkunt dıye bır soru var cıftcı muhabbetlerınde oraya bır yorum yazdım okursan sevınırım ne demek ıstedıgımı sanırım daha ıyı anlarsın

LORUOĞLU link=topic=29792.msg250666#msg250666 date=1265803075' Alıntı:
CAGRI KARDES SORUMDA BAZI OZELLIKLERI BELIRTTIM AMA TRAKTOR DEDIGIN HER ISI YAPAR NADAS TA YAPAR EGIMLI ARAZIDE SURER SERT ARAZIDE YOKUSTA YUKEDE GIDER BEN TUM BUNLAR ICINDE IDEAL OLANINI SORMUSTUMM SAYGILAR not bu arada ben sıtede turk traktor erkunt dıye bır soru var cıftcı muhabbetlerınde oraya bır yorum yazdım okursan sevınırım ne demek ıstedıgımı sanırım daha ıyı anlarsın
Traktör tabi ki heryerde gider ama arazine göre ekipman takarsın bende 285 var 3lü 14' veya 4lü 11' pulluk takıyorum.Düz arazide 4lü 12' veya 14' takıyolar.Arazi durumuna göre hp farkı da olur.Arazin düz ise daha düşük hp ve tek çeker kullanılabilir.Arazi eğimliyse 4*4 neredeyse şart oluyor.

Kişisel bilgilerinde memleket yazmamışsın buna göre yorum yapardık ama o da yok

şimdi yılda sadece arpa buğday gibi hububat ekip yazlık olarak nohut kavun karpuz gibi 2. ürün ekiyorsan yani kısaca kuru tarım yapıyorsan sana
sana
nh 60-66 dt yada 70-66 modelli olsun diyosan tn75 td75 t4030
mf 3060 266 265 modelli olsun diyosan 3075
steyr 763 768 8073 modelli olsun diyosan başak 2073
jd 5403
deutz 6206
mf 185
fiat 640
erkunt 70
bunların hepsi iyi traktörler dediğin kriterlere uyar

kardes sana tavsıyem ılk basta cevrene bak ve su markalardan almanı onerırım ya mf yada nh al bence baska markaya yonlenme

kardes şu t 4030 new hollad kullanan varmı
onlardan almayı düşünüyorum,
aslında bende td85 var ama
o 4030zun dıreksıyon manevrası cok hosuma gitti
35000 euroya bıraktılar bana traktörü
4 x 4 kullananlarlar yada bılgısı olanlar bi bilgi aktarın lütfen

tesekkürler

Aynen katılıyorum abime ve gerekli memlket ve ne ekeceğine görede değişebilir bazen 100 dönumde olsa 100hp motor gerekebiliyor..
nkoca link=topic=29792.msg250996#msg250996 date=1265837863' Alıntı:
Kişisel bilgilerinde memleket yazmamışsın buna göre yorum yapardık ama o da yok

şimdi yılda sadece arpa buğday gibi hububat ekip yazlık olarak nohut kavun karpuz gibi 2. ürün ekiyorsan yani kısaca kuru tarım yapıyorsan sana
sana
nh 60-66 dt yada 70-66 modelli olsun diyosan tn75 td75 t4030
mf 3060 266 265 modelli olsun diyosan 3075
steyr 763 768 8073 modelli olsun diyosan başak 2073
jd 5403
deutz 6206
mf 185
fiat 640
erkunt 70
bunların hepsi iyi traktörler dediğin kriterlere uyar

yakıt konusunda ben erkunt tan idealini kullanmadım daha guçunu göre bence sana bitane nimet veya servet 4x4 yeter.. hiç bi arızası da olmadı saglam ve cekişli traktör.. patinaj hiç yok egimli araziler için artı.. bence senin için ideali servet 80t 350 dönum araziye cok bile.. artı yoldada yakıtı yok seri.. sen yinede git kullan veya cevrendeki kullanıcılardanda bilgi al.. yeni tiplerinin kabinleride baya geniş ve guzel..
tn75da larda guzel traktör onlarada bakabilirsin..

kardeş sana tek tavsiye orta halli bir çiftci isen fiat 70 66 dt al hem yakıt hemde güç her yönüyle 10 numara traktör tavsiyemi dinle bide sor soruştur bu traktörü kötü diyen nadir olur oda fiat düşmanı olanlardır yani bilmeyenlerdir. arkasına kullanacağın malzeme 4 lü 14 veya 16 numara sokulu pulluk 11 veya 13 ayak çapa bunlar toprağınızın durumuna bağlı

yıllık ortalama 200 dönüm yer ekiyorum hergi, aktarması,ikilemesi+diğer araişler falan 60 60 N tümosan yakıtı olsun iş performansı olsun gayet memnunum ateş parçası

Merhaba Loruoğlu Kardeş,
Bence ERkunt al kardeşim. İyi araştır ama.. 70 ' lik erkunt çiftçeker çok kral bence.. Daha da olmadı 60 lığını al. 70 ' lik erkunt 3 silindir olması nedeniyle yakıtı azdır hem