HER YÖNÜYLE TÜMOSAN 75 80 DTK & [A]N[A]Y[U]R[T]L[U]

Ynt: HER YÖNÜYLE TÜMOSAN 75 80 DTK & [A]N[A]Y[U]R[T]L[U]

ceya023 link=topic=29971.msg259139#msg259139 date=1267887553' Alıntı:
zevkler tartışılmaz ama bence tumosanın bu tipi gayet guzel ve modern.. hala bi çok kişi nedense eski çakma fiat tipini begeniyor. yani traktöre binince önunuzde up uzun bi gövde cok çirkin. bu tip gayet guzel gösteriyor traktörü ama hala bi cok kişinin gözu alışmadı.. bu traktörün eksi yönü biraz agır makina yolda 30km/h yapıyor sanırım.
yolda hız yapması pek önemli degil bence benim şahsi kararım önemli olan tarlada çekişte iyi olması vede bunun hakkını veriyor diye bilirim ama sizlerin düşüncesi nasıl olur bilemem bu arada paylaşım için teşekür ederim eline koluna saglık

tümosancı sefa link=topic=29971.msg259204#msg259204 date=1267897611' Alıntı:
yolda hız yapması pek önemli degil bence benim şahsi kararım önemli olan tarlada çekişte iyi olması vede bunun hakkını veriyor diye bilirim ama sizlerin düşüncesi nasıl olur bilemem bu arada paylaşım için teşekür ederim eline koluna saglık
eger tarladan cıkmıyorsan römork takmıyorsan senin için hız önemli degildir.. ama çogu çifçinin ara işler içinde traktöre ihtiyacı var ekini eve getirmek römorkla yapılan işler v.s biraz yolunuz uzaksa agır traktör hem zamandan calıyor hemde cok yakıyor ve çekilmiyor yol.. sonuçta traktör hem tarlada hemde yolda iyi olabilir.. sanzumanıyla alakalı.. yeni üretilen çogu traktörler süratleniyor hep. eger yanlı bi traktörünüz varsa tarlayla ev arası cok gidip gelmek gerekiyor biz bugdaylarımızı bazen ofise kendimiz götururuz 17km mesela veya şeker parcarını fabrikaya göturur ken v.s boş dönüşlerde.., seri traktör baska asfaltta baymıyor insanı ve yakıtta cok düşüyor.. yolda seri olan traktör tarlada iyi olmaz diye bişey yok.

-
ceya023 link=topic=29971.msg259244#msg259244 date=1267902642' Alıntı:
eger tarladan cıkmıyorsan römork takmıyorsan senin için hız önemli degildir.. ama çogu çifçinin ara işler içinde traktöre ihtiyacı var ekini eve getirmek römorkla yapılan işler v.s biraz yolunuz uzaksa agır traktör hem zamandan calıyor hemde cok yakıyor ve çekilmiyor yol.. sonuçta traktör hem tarlada hemde yolda iyi olabilir.. sanzumanıyla alakalı.. yeni üretilen çogu traktörler süratleniyor hep. eger yanlı bi traktörünüz varsa tarlayla ev arası cok gidip gelmek gerekiyor biz bugdaylarımızı bazen ofise kendimiz götururuz 17km mesela veya şeker parcarını fabrikaya göturur ken v.s boş dönüşlerde.., seri traktör baska asfaltta baymıyor insanı ve yakıtta cok düşüyor.. yolda seri olan traktör tarlada iyi olmaz diye bişey yok.
olabilir abi haklısın bişey dedmiyorumda zaten çif remork takarsan işini yapıyor zamanan yana zaten ara işlerde iyi degil hız ve sürat olmayınca senin sadece sabah ve akşam hıza ihtiyacın var oda sadece asfaltta geri kalan günlerin tarlada geçiyor arazi yollunda tarlada çekiş olmayıp en agır takviyede ve viteste iş yaparsan dön dön aynı yerde gidip gelirsen ozaan bayar insan sürekli aynı tarlada oldgundan dolayı ama asfaltta öle bişey yok devamlı gidiyosun aynı yer üzerinde dönmüyosun sürekli gezerek görerek gidiyosun zaten doluykan hızlı gitmek tehlikeli allah korusun sarsıntıda arcı çekiyi kırarsan ozaman vakit ve zaman kaybını görsen her neyse her yönüyle ban başka tümosan begenmiyen begenmesin kullanıcısna yeter :) bide beni muhatap alıpta cvp verdiginiz için teşekür ederim

tümosancı sefa link=topic=29971.msg259330#msg259330 date=1267946450' Alıntı:
- olabilir abi haklısın bişey dedmiyorumda zaten çif remork takarsan işini yapıyor zamanan yana zaten ara işlerde iyi degil hız ve sürat olmayınca senin sadece sabah ve akşam hıza ihtiyacın var oda sadece asfaltta geri kalan günlerin tarlada geçiyor arazi yollunda tarlada çekiş olmayıp en agır takviyede ve viteste iş yaparsan dön dön aynı yerde gidip gelirsen ozaan bayar insan sürekli aynı tarlada oldgundan dolayı ama asfaltta öle bişey yok devamlı gidiyosun aynı yer üzerinde dönmüyosun sürekli gezerek görerek gidiyosun zaten doluykan hızlı gitmek tehlikeli allah korusun sarsıntıda arcı çekiyi kırarsan ozaman vakit ve zaman kaybını görsen her neyse her yönüyle ban başka tümosan begenmiyen begenmesin kullanıcısna yeter :) bide beni muhatap alıpta cvp verdiginiz için teşekür ederim

rica ederim o nasıl söz kardeşim neden muhattap almayalım..forum sitesi niçin var..iyi gunler diliyorum..

[glow=red,2,300]Arkadaşlar hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim ben motordan memnumum ama biraz daha hızlı olsa yolda eski 285 s yi arıyom valla pek hızlıydı yawww [/glow] :D

arkadaşlar bu bizim barışgil motora çok iyi bakarlar bebeye bakar gibi :D bunların giden 285i görseniz sıfır zannederdiniz argeleride geniş 285 e tam hidrolik direksiyon taktılardı.

SELAMUN ALEYKÜM kardeşim güsel traktör kaç numara kaçlı pulluk takıyosun ben bubun 95,80 ini almayı düşünüyorum beni biraz bilgilendirisen sevinirim

ozguronces link=topic=29971.msg261034#msg261034 date=1268397180' Alıntı:
SELAMUN ALEYKÜM kardeşim güsel traktör kaç numara kaçlı pulluk takıyosun ben bubun 95,80 ini almayı düşünüyorum beni biraz bilgilendirisen sevinirim
ALEYKÜM SELAM kardeşim bizde 285 s den kalma 3 lü 14 inç turan pulluk vardı onu 4 lü 12 inç yaptırdık çok rahar çekiyo ama senin arazin nasıl bilemem bizim çok sert toprak yoksa 95 80 e 5 li 13 takarsın

anayurtlu 3105d link=topic=29971.msg260976#msg260976 date=1268347504' Alıntı:
arkadaşlar bu bizim barışgil motora çok iyi bakarlar bebeye bakar gibi :D bunların giden 285i görseniz sıfır zannederdiniz argeleride geniş 285 e tam hidrolik direksiyon taktılardı.
[glow=red,2,300]sağol volkan tabi bakacaz kullanıyoz sonuçta :D giden 285s nin tam hidrolik direksiyonunu yarım günde taktıydık valla iyide oldu demi [/glow]

anayurtlu link=topic=29971.msg260773#msg260773 date=1268318683' Alıntı:
[glow=red,2,300]Arkadaşlar hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim ben motordan memnumum ama biraz daha hızlı olsa yolda eski 285 s yi arıyom valla pek hızlıydı yawww [/glow] :D
kanka bende 285 s kullanıcısıyım tam 5 farklı araba ve ıkı farklı motosıletle hız olcumu yaptım benım motor tam 25 vuruyor hız 46 47 km cıvarında motorun cok guzel ama sunu soyleyeyım zaten kullanmıssın da senın motor tarlada 285 verdıgı serılıgı verıyormu merak ettım yoldakı serılık neyse tarladakı serılıkte onemlı bence yolda agır olan tarladda agır olur sanzumanından dolayı

tümosanda 1 ve 2. vites hızlı tarlada seri gidiyo ama 4üncü vites çok yavaş ondan kaybediyo son vitesi seri değil 285 e göre daha rahat tarlada ama yolda 285 den iyisi yok çok seri motor

LORUOĞLU link=topic=29971.msg261112#msg261112 date=1268413797' Alıntı:
kanka bende 285 s kullanıcısıyım tam 5 farklı araba ve ıkı farklı motosıletle hız olcumu yaptım benım motor tam 25 vuruyor hız 46 47 km cıvarında motorun cok guzel ama sunu soyleyeyım zaten kullanmıssın da senın motor tarlada 285 verdıgı serılıgı verıyormu merak ettım yoldakı serılık neyse tarladakı serılıkte onemlı bence yolda agır olan tarladda agır olur sanzumanından dolayı

valla loroglu senin traktörün çekişini anladıkta toprak yapısı v.s olabilir..yolda bu kadar hız yapması pek olası degil gibi.. eger ki 46km/h yapıyorsa benim erkunt 55-60 yapıyordur :) ben bu yaz 5.5 ton yukle asfalta 285s i solladım 285 te iyi gidiyor ama tahminen max 33-37km/h arası gidiyordur.. erkuntta 40-45km/h yapıyodur.. benim arkamdanda brodwayle hala oglu gelmişti 50km/h yapıyosun dedi ama nekadar guvenilir kadrana bilmiyorum.. same expl. 2wd de 35km/h yapıyordur 285le aynı surattedir sanırım..

ceya023 link=topic=29971.msg261188#msg261188 date=1268425729' Alıntı:
valla loroglu senin traktörün çekişini anladıkta toprak yapısı v.s olabilir..yolda bu kadar hız yapması pek olası degil gibi.. eger ki 46km/h yapıyorsa benim erkunt 55-60 yapıyordur :) ben bu yaz 5.5 ton yukle asfalta 285s i solladım 285 te iyi gidiyor ama tahminen max 33-37km/h arası gidiyordur.. erkuntta 40-45km/h yapıyodur.. benim arkamdanda brodwayle hala oglu gelmişti 50km/h yapıyosun dedi ama nekadar guvenilir kadrana bilmiyorum.. same expl. 2wd de 35km/h yapıyordur 285le aynı surattedir sanırım..
kardes senın hemen hemen her yerde yorum larını okuyorum bu son yorumunuda okudum valla sen bır sey bılmıyorsun artık emınım sen ne sacmalıyorsun 30 km hızla gıden tek traktor var oda steyr ha oda 30 degıl 35 35 falan yapar bızım burda adamın bırısı gaz pedalının altına demır kaynattıordı motor 2000 devırı gecmıyor du sana ya oylesı geldı yada adam bucukla falan gıdıyordur hıc bısey bılmıyorsan bıle cık orjınal kabınlı motora sana hangı vıtesde hangı devırde kac km yapar kabındekı tabloda yazar onu oku derım 50 km gececek traktorde sonradan hız dişlısı vardır dıkkatlı ol trafık kurallarında bıle traktor ıcın son hız lımıtı 50 km senın motorun 55-60 yapmasıda ımkansızdır ne sanzumanın gucu yeter ne motorun devrı dık bır rampaya gelırde peygamber vıtesıne atarsan motoru o zaman yapabılır sen motyorunun hızını ıyı olc bence cunku ben cok cok cok olctum

LORUOĞLU link=topic=29971.msg261625#msg261625 date=1268579517' Alıntı:
kardes senın hemen hemen her yerde yorum larını okuyorum bu son yorumunuda okudum valla sen bır sey bılmıyorsun artık emınım sen ne sacmalıyorsun 30 km hızla gıden tek traktor var oda steyr ha oda 30 degıl 35 35 falan yapar bızım burda adamın bırısı gaz pedalının altına demır kaynattıordı motor 2000 devırı gecmıyor du sana ya oylesı geldı yada adam bucukla falan gıdıyordur hıc bısey bılmıyorsan bıle cık orjınal kabınlı motora sana hangı vıtesde hangı devırde kac km yapar kabındekı tabloda yazar onu oku derım 50 km gececek traktorde sonradan hız dişlısı vardır dıkkatlı ol trafık kurallarında bıle traktor ıcın son hız lımıtı 50 km senın motorun 55-60 yapmasıda ımkansızdır ne sanzumanın gucu yeter ne motorun devrı dık bır rampaya gelırde peygamber vıtesıne atarsan motoru o zaman yapabılır sen motyorunun hızını ıyı olc bence cunku ben cok cok cok olctum

loruoglu sen benim yorumu yine oku ben 55-60 yapıyor demedim dikkatli oku .....!!!! egerki mf 46 yapıyorsa erkunt bu sürati yapıyordur dedim.. ee sen dedin ki imkansız egerki imkansısa senin yaptıgın süratte imkansız.. benim 640 vardı taş çatlasın 27-28 yapardı..kendim ölçtüm taksiyle..hatta eski jd2130 vardı agır devir 22km hız yapıyordu max.. kendi traktörlerim bunlar..

hatta sana katalog süratlerinide göndereyim :

288g =34.9km/h
phantom 3.085 =29,39
efsane 240 =34,5
266gold=34.4
erkunt servet 80t =39.9

sizin oranın traktörleri uçakmış valla bu işten bişey anlamadım.. anlayan varsa anlatsın 'en agır giden traktör 30-35le gidiyormuş... hemde gazı kıslıyken' .. sen bu işten acayip anlıyorsun..

senin 285 in sürat tablosunda max kaç yazıyor ??

egerki senin ki 46 yapıyorsa sevet rahat 50 yapar..!!! yorumlarımı dikkatli oku.. kendi dediginle çelişiyorsun..

motorcu link=topic=29971.msg261656#msg261656 date=1268585274' Alıntı:
55-60 bu ne erkuntta uçak motorumu var :S

sen benim mesajımı dikkatli okudun mu arkadaşım!!! gercekten turkçe yazıyorum bu kadar anlamakta zorluk çekmemeniz lazım..

ceya023 link=topic=29971.msg261713#msg261713 date=1268589857' Alıntı:
loruoglu sen benim yorumu yine oku ben 55-60 yapıyor demedim dikkatli oku .....!!!! egerki mf 46 yapıyorsa erkunt bu sürati yapıyordur dedim.. ee sen dedin ki imkansız egerki imkansısa senin yaptıgın süratte imkansız.. benim 640 vardı taş çatlasın 27-28 yapardı..kendim ölçtüm taksiyle..hatta eski jd2130 vardı agır devir 22km hız yapıyordu max.. kendi traktörlerim bunlar..

hatta sana katalog süratlerinide göndereyim :

288g =34.9km/h
phantom 3.085 =29,39
efsane 240 =34,5
266gold=34.4
erkunt servet 80t =39.9

sizin oranın traktörleri uçakmış valla bu işten bişey anlamadım.. anlayan varsa anlatsın 'en agır giden traktör 30-35le gidiyormuş... hemde gazı kıslıyken' .. sen bu işten acayip anlıyorsun..

senin 285 in sürat tablosunda max kaç yazıyor ??

egerki senin ki 46 yapıyorsa sevet rahat 50 yapar..!!! yorumlarımı dikkatli oku.. kendi dediginle çelişiyorsun..
sayın arkadslar arkadsın yorumunu okuduktan sonra bır zahmet denk gelırse mf kbın ıcındekı devır hız sayac tablosuna bakıverın de arkadsa mesaj atın sanırım arkads bakmadan konus mus bıde traktoru son vıtesınde 25 km altında gıden varmı merak ettım varsa soylesın

LORUOĞLU link=topic=29971.msg262001#msg262001 date=1268671521' Alıntı:
sayın arkadslar arkadsın yorumunu okuduktan sonra bır zahmet denk gelırse mf kbın ıcındekı devır hız sayac tablosuna bakıverın de arkadsa mesaj atın sanırım arkads bakmadan konus mus bıde traktoru son vıtesınde 25 km altında gıden varmı merak ettım varsa soylesın

sen bana cevap ver bakalım benim yazdıgım süratlerin hepsi kataloglarından uzelin kendi sitesinde mevcut.. sen hala benim 285s 46km/h yapıyor diyorsan bişey diyemem...

ayrıca benim mailimi tekrar okuduysan yanlış anladıgını kabul etmeni beklerdim.. senin üzerine gitmek istemiyordum gercekten cok tutarsız yorumlar yapıyorsun loruoglu anlamadan etmedende cevap veriyosun.. kendinle çelişen yorumlar yapıyosun.. mf nin içindeki devir hız sayacında maximum 45- yada 46 mı yazıyor merak ettim gercekten ölemi yazıyor ben daha rastlamadım buna.... 286gold dan daha mı hızlı 285 merak ediyorum yada 240mf den ...
ben karşılaştırma yaparak sana yanıt verdim ama şunu anladım sana bişey anlatılmaz !!!
böyle giderse muhattap bulamayacaksın bu sitede..!!!

burdaki fabrikalar boşuna ölçüyor süratlerini traktörlerin hepsi kataloglara yanlış yazıyor öyleyse... hadi katalog degerinin 3-4 üzerine çıkabilir buda traktörun acılmasından sonra ya olur yada olmaz.. sen kalkmış 285mf 46 yapıyor diyorsun.. zaman burda tumocular yalan söyluyor 30km/h yapmıyor aslında tumolarda 40 yapıyor yada eski fiatcılarda hepsi eksik söyluyor hızlarını yada sen fazla söylüyorsun.. bu kadar olur.. kendi traktörum 64fiat 27km/h hız yapardı ve 265 mf bundan cok az daha hızlıydı.. 285te öle hatta kalkışta 640 fiat 285s ten cok daha hızlı kalkar 285 devrini gec alıyordu 640 a göre kullandıgım traktörler ikiside 285 devrini alınca iyi giderdi ama bu max 35km/h hızdır emin ol.. gazını mı acarssın arkasınımı acarsın ne yaparsan yap standart bi 285s 35-37km/h hız anca yapar..
seninki uzaydan gelmiş zaten bi 5li 14lü takıyorsun bi 46km/h hı yapıyorsun bi anlam veremedi sitede kimse buna..

http://www.uzeltraktor.com/Portal/P.aspx?Page=532