HER YÖNÜYLE TÜMOSAN 75 80 DTK & [A]N[A]Y[U]R[T]L[U]

Ynt: HER YÖNÜYLE TÜMOSAN 75 80 DTK & [A]N[A]Y[U]R[T]L[U]

ceya023 link=topic=29971.msg262016#msg262016 date=1268674598' Alıntı:
sen bana cevap ver bakalım benim yazdıgım süratlerin hepsi kataloglarından uzelin kendi sitesinde mevcut.. sen hala benim 285s 46km/h yapıyor diyorsan bişey diyemem...

ayrıca benim mailimi tekrar okuduysan yanlış anladıgını kabul etmeni beklerdim.. senin üzerine gitmek istemiyordum gercekten cok tutarsız yorumlar yapıyorsun loruoglu anlamadan etmedende cevap veriyosun.. kendinle çelişen yorumlar yapıyosun.. mf nin içindeki devir hız sayacında maximum 45- yada 46 mı yazıyor merak ettim gercekten ölemi yazıyor ben daha rastlamadım buna.... 286gold dan daha mı hızlı 285 merak ediyorum yada 240mf den ...
ben karşılaştırma yaparak sana yanıt verdim ama şunu anladım sana bişey anlatılmaz !!!
böyle giderse muhattap bulamayacaksın bu sitede..!!!

burdaki fabrikalar boşuna ölçüyor süratlerini traktörlerin hepsi kataloglara yanlış yazıyor öyleyse... hadi katalog degerinin 3-4 üzerine çıkabilir buda traktörun acılmasından sonra ya olur yada olmaz.. sen kalkmış 285mf 46 yapıyor diyorsun.. zaman burda tumocular yalan söyluyor 30km/h yapmıyor aslında tumolarda 40 yapıyor yada eski fiatcılarda hepsi eksik söyluyor hızlarını yada sen fazla söylüyorsun.. bu kadar olur.. kendi traktörum 64fiat 27km/h hız yapardı ve 265 mf bundan cok az daha hızlıydı.. 285te öle hatta kalkışta 640 fiat 285s ten cok daha hızlı kalkar 285 devrini gec alıyordu 640 a göre kullandıgım traktörler ikiside 285 devrini alınca iyi giderdi ama bu max 35km/h hızdır emin ol.. gazını mı acarssın arkasınımı acarsın ne yaparsan yap standart bi 285s 35-37km/h hız anca yapar..
seninki uzaydan gelmiş zaten bi 5li 14lü takıyorsun bi 46km/h hı yapıyorsun bi anlam veremedi sitede kimse buna..

http://www.uzeltraktor.com/Portal/P.aspx?Page=532
Ben devır hız sayacı derken devır gostergesını demedım kabın kenarında yada camurluk kenarlarında sıyah kare ıcınde bır toblo var hangı vıtesde hangı devırde kac km/h yapıyor yazar oraya bak dedım sana soz verıyorum atla gel nıgdeye otobus bılet paran benden benım motoru gor ama sende soz ver su erkunt fantıklıgınden vazgececeksın benım motor 46 yapmazsa halep ordaysa arsın burda

LORUOĞLU link=topic=29971.msg262025#msg262025 date=1268674971' Alıntı:
Ben devır hız sayacı derken devır gostergesını demedım kabın kenarında yada camurluk kenarlarında sıyah kare ıcınde bır toblo var hangı vıtesde hangı devırde kac km/h yapıyor yazar oraya bak dedım sana soz verıyorum atla gel nıgdeye otobus bılet paran benden benım motoru gor ama sende soz ver su erkunt fantıklıgınden vazgececeksın benım motor 46 yapmazsa halep ordaysa arsın burda

kardeşim benim ne vaktim var nede traktörünü görmek için oraya gelirim ben erkunt fanatigide degilim.. sen benim yorumlarımı paylaşımlarımı takip etseydin bunu bana demezdin.. bence sen 285 fatanikligini bırak ben burda erkuntun herseyini yazıyorum.. bizde same de var onun da her seyini yazıyorum.. daha burda kimse bana şu konuyu abartıyosun demedi.. ama sen tam bir fanatiksin artık senin yorumlarını ona göre değerlendirecegim.. siteye yararlı biri olabilirdin diye düşünüyordum ama bu kadar fanatik biri bence kendi traktörünü övmekten baska yarar saglayamaz.. bu sitede 100 lerce 285 kullanmış adam var sen herkese göre abartı geliyorsun artık bunu anla.. benim erkunttan önce td85 turbosuzumuz da vardı onun ben tum eksi yönlerini yazdım hatta burda çözumde aradım şuan eniştemde o traktör.. same ve erkunt içinde tum yorumlarım objectiftir.. yorumlarımın hepsinin arkasındayım.. benim yaptıgım yorumu burdaki tum erkunt kullanıcıları onaylar fakat snein yorumlarını 285 s sahipleri bile onaylamadı sen hala sen fanatiksin ben dilim diyorsun.. neyse bu konuyu fazla uzatmayalım.. değmez bu konu için seninle tatışmayalım.. iyi akşamlar diliyorum..

kardes bende mf fanatıgı degılım senınle aramda sanırım 5 yas var ve senden daha tecrubelı oldugumu sanıyorum cogu konuda sen cogu yorumunu teorık bılgılerle yapıyorsun ben gerceklerle sana ve tum arkadslara soyluyorum halep ordaysa arsın burda demıstım ınanmayan buyurur gelır cayımı ıcer mısafırım olur gorusruz ben tum konuları sırasıyla ıncelıyorum sıtede bıldıgım konularda yorum yapıyorum bılmedıklerım hakkındakı yorumlarıda okuyup bılgı almaya calısıyorum bılmem anlatabıldım mı teorıgı burak gercege bak realıst ol dedıgın gıbı konuyu uzatıp arkadslarında canını sıkmayalım canımızda sıkılmasın zıra sanada banada gırmıs cıkmıs yok ben nasıl karımı zararımı bılıyorsam elbette sende bılırsın sen erkuntunu kullan kubotanın reklamını yap sameyı tanıt v.s v.s ben mf memnunum kardes ok-*-s

işte birazda olsa anlamışssın fanatik olup olmadıgımı fanatik olsam kubota yı siteye tanıtmam kubotanın reklamını falanda yapmıyorum ama bence tanıması gereken bi traktör mf veya nh gibi bi marka degil traktörleri çok özellikli şanzumanları süper verdiginiz paraya degecek bi traktör.. bunu sende arastırsan görurdun.. td65 le aynı paraya 95bg intercoollerle hidrolikshutle traktör veriyorlar adamlar şimdi bunu tanıtmam çifçiye secenekleri göstermem gerek diye düşünüyorum sonucta kimse parayı kolay kazanmıyor rekabet olmalı bu ülkede kalite gelsin ben bunun peşindeyim..ve ben burda verdigim kararlarıda acık acık nedenleriyle yazıyorum..ve kubotaları arastırıyorum surekli bu arastırmalar neticesinde karsıma çıkan video v.s paylaşıyorum endigim bilgilerle beraber.. kubota babamın malı degil.. eger dahada arastırsan nh ninde tn75da alarını cok begendigmide bilirdin.. bunun gibi hermarkada begendigim traktörler var mf de 398 ve 240 i begenirim ,ford7740 ın uzerine çekişte tanımam v.s. ama senin tek begendigin var :) oda sana hayırlı olsun gule gule kullan.. neyse gereksiz konuyu uzattık.. sana mf ile başarılar diliyorum..

haklısın arkadaşım peygamberleri ve büyük zaatları böyle cahilce konuşmalara karıştırmayalım ayrıca hızdan bahsedilmiş biz 20 derece eyili arazi yolunda ırmaktan kum çekiyoruz 60 60 tümo ile 4. vitesle 20 gazda gelirken erkunt 70 4 x4 tozuna yetişemiyor tümosan fiyat daha randımanlı yolu km olarak bilemiyorumda 45 dakika gidiş yukarı doğru yüklü 60 dakika ayrıca asfaltta ilçeye giderken dik bir rampa var bütün traktörler römorklu 4 le sıyırırken dediğim erkunt 70 römorkta değil arkasındaki pullukla yarıda 3 düşüyor oda haliyle motor ömründen gidiyor baygın baygın

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar sağolun elimizden geldiğince bakıyoz işte
islamköylü link=topic=29971.msg271776#msg271776 date=1272472657' Alıntı:
paylaşım için tşkler 9 luyu asıldı mı
9lu patlatmayı asılıyo 2 3 hafta önce mazot pompasını enjektörleri fln ayarlattırdık şimdi daha iyi memnunuz valla

masseycikemal link=topic=29971.msg276568#msg276568 date=1274470923' Alıntı:
Selamun Aleyküm ben daha yeni üye oldum bu traktör nasıl yani çekişi yakıtı felen 265s ye göre fazla farkedermi
Aleyküm selam aramıza hoşgeldin 285s ye göre baya farklı çekişte yakıtta daha iyi 265s ye göre daha farklıdır tbi

Çeşitli açılardan bol ve ayrıntılı güzel resimler çekmişsin.Tümosanın sitesinde bile bukadar resim yok,bu modelin sadece küçük 1 adet resmi var.Motorunu sıfır zannetim,gerçektende bakımlı ve temiz kullanmışsın.Motoruna bakmışsın ,o da sana uzun yıllar hizmet eder inşaallah......

ERFARUK link=topic=29971.msg278697#msg278697 date=1275602862' Alıntı:
Çeşitli açılardan bol ve ayrıntılı güzel resimler çekmişsin.Tümosanın sitesinde bile bukadar resim yok,bu modelin sadece küçük 1 adet resmi var.Motorunu sıfır zannetim,gerçektende bakımlı ve temiz kullanmışsın.Motoruna bakmışsın ,o da sana uzun yıllar hizmet eder inşaallah......
yorumun için sağol aramıza yeni katıldın galiba hoşgeldin motoru 2009 ağustosta aldık 2. el. bizden önce kullanan sağolsun daha hiç yağını bile değiştirmemişti nasıl kullandıysa artık. aldığımız hafta komple bakım yaptırdık şimdide hiçbişeyini eksik etmiyoz baya kullanırız inş

abi 265s yi versek(99model) 75-80 dtk için daha ne kadar gerekir sen kaça aldın memnunmusun traktörden babamın biraz gönlü var tümosanda da ayrıntılı bilgi verirsn sevnirim motorun güzel güle güle kullan Allah kaza bela vermesin

masseycikemal link=topic=29971.msg279186#msg279186 date=1275939189' Alıntı:
abi 265s yi versek(99model) 75-80 dtk için daha ne kadar gerekir sen kaça aldın memnunmusun traktörden babamın biraz gönlü var tümosanda da ayrıntılı bilgi verirsn sevnirim motorun güzel güle güle kullan Allah kaza bela vermesin
sağol inş alırsınız biz 35.000 e aldık 97 model 285s nin üstüne 17 verdik memnunuz yakıtı az çekişi iyi bizim motorda ileri-geri vitesi yok 2008 modellerinde olması lazım onların kullanımı daha iyi diyolar sizin motorun fiyatı ne kadar bilemem ama öyle fazla bi fark olmaz