sadece ufak işlerde kullanmak üzere hangi traktör alınır kasa işleri tanker vs.

benim küçükbaş hayvanım var 100 kadar.Bunlara gitmek için ve de ufak tefek işlerimi görmek için traktör alacağım ama bir türlü karar veremedim hangisini alayım diye... arada yem taşıyacağım işte 15 günde bir tanker dolduracağım. senede 50 dönüm de çift sürebileceğim bir traktör istiyorum. bana yakıt konusunda cimri bir traktör önerebilir misiniz?
mf 240 mı fiat 480 mi steyr 8053 mü ? veya sizin önerileriniz 12 13 bin liraya kadar ödenek ayırdım peşin para

Ynt: sadece ufak işlerde kullanmak üzere hangi traktör alınır kasa işleri tanker vs.

düşündüğün modellerin hepsi iyi hepside ekonomik ama steyr 8053 piyasada çok yok ;)fiat 480de yaş olarak eski ama klasik sayılabilen bir model ne yapacağı neyi çekip çekemeyeceği hiç belli olmaz onun adı FİAT :) gelelim 240 a :D 240 ' ta çok güzel yolda süper hızlı bahçecilik olan yerlerde çok aşırı tutuluyor 90 modelide var 2010 modelide ben olsam 240 alırdım modelli oluşundan arıza sorun olmaz hiç yoktan ama fiatta tank gibi sağlamdır massey fiat ' a göre alıp satarken kolaylık olur ayırdığın bütçeye nasıl motor denk gelir onu hiç bilemeyeceğim bizim eskişehirde pek küçük motor göremiyorum o yüzden piyasa hakkında bilgim yok..

Ynt: sadece ufak işlerde kullanmak üzere hangi traktör alınır kasa işleri tanker vs.

148 mf al diyecem herkes kullandığı traktörü övüyo denir... senin işin hafifmiş ucuz olsun diyosan universal 445 yada 453 al modelli olsun burda galeride bir tane 445 var 98 model 10 bin lira

arkadaşlar 1 aydır kafayı yiyeceğim bir türlü karar kılamadım. Babam massey istiyor ama masseyin şu an türkiyede sıkıntısı var parça konusunda uzel makina da işler karışık... fiat iyi ama eski olduğundan temizini denk getirmek sorun oluyor... zaten pek fazla da temiz veya motoru gidik olup olmadığını anlayamıyorum... steyr da kimisi çok yakar dyor kimisi de parça koparır diyor,bir de dişli falan kırdığında komple şanzıman indiriliyormuş galiba.Massey konusunda da düşünceliyim mesela hayvanlara yem getireceğim çamura batar kalır beni pişman eder :( o kadar para bağladığıma yanarım sonra... ama malum mazot fiyatları da kanatlandı gidiyor.... yani anlayacağınız işin içinden çıkamadım :)) sizlerin gerçekten yardımına ihtiyacım var hem de çokkkkk yazılarınızı dört bekliyorum benim için önemli. Şimdiden teşekkür ederim saygılar...

aynen abi 480 de 54cde war bizde ikisi arasında fark yok gibi :) ama 240 pek bakma derim mptor hep aynı ama yolda hızı güzel :) üstedi arkadaşların dediği gibi steyir73 alırsan daha avvantajlı olursun ;) onlar daha ii çeker :)
johndeere17 link=topic=30065.msg253830#msg253830 date=1266457205' Alıntı:

ufak iş diyosun bence bunlar bile büyük daha ufak seç bence yakıtıda az olur haliyle :D

240 bayır olmayan yerlerde rahat işin görür.ama yaylaya çıkıyorsan yokuşlarda zorlanırsın.bir kere 240 alacaksan disk frenlisini tercih et.12-13 bine pek te fazla seçeneğin yok.1985-1995 8073steyr alabilirsin.ama bitik çıkarsa elinde patlar.bu paraya üniversal 530 da alabilirsin.karar senin.ama illa yeni olacak diyorsan 13 bine 2007-2008 tafe bulunur .diskfren hidrolik direksiyon.gıcır gıcır motor.

massey alcaksan 255 t den şaşma .. ben kullandım biliyorumm..çok memn kalırsın .steyr 8073 harici burdakilerin hepsinden daha iyidir..firenler taş gibi..turbo intercoler ve yakıtıda 240 s ye göre 10 lt de1 litre fark eder amaondan çok büyük iş yapar ...

Bence al 65-46 çamurda batma derdin olmaz 50 dönüm araziyide sürersin arazi bayırlıysa iniş çıkışlarda sorun yaşatmaz.

kesinlikle tercihinz 8073 olsun diyorm ztn arkadaşlar bahsetmiş,94 model hd direksiyon 4 lastik yeni 14 500 e werdim yakında.almaya karar werirseniz adapazarnda çok war steyrn hertürlsü adapazarlı arkadaşlarla irtibata geçerseniz yardımcı olurlar diye düşünüyorm. anlş-*s

165 ingiliz bulsam zaten kaçırmam ki :( nerde bulacağım ben öyle güzel motoru....

dün 54 c 88 model buldum yarım çamurluk arka tekerleklerin arası dar. fiyat konusunda adam uçtu 15-16 bin lira para istedi ben de en son 11,500 veya 12 000 lira olur dedim bakalım arayacak beni