servet 80- herk denemeleri

Ynt: servet 80- herk denemeleri

yerli malı diye bildiği için derken anlamadım ne demek istedin
paylaşım için teşekkürler abartılacak bişey bence 75 bg traktör 4lü 16' pulluğu o çamurda çekmesi çok zor. erkunt herşeyiyle uyumlu bir traktör yapıyor. birde dikkatinizi çekerim durduktan sonra pulluğu hiç kaldırmadan rolantinde devam ediyor erkuntların hepsi bunu yapıyor...

deneme güzel erkuntta güzel.ama pulluk ayarlı olanlardan arka tekerin izini yarım alıyor.küçültülmüş eger 16 lı ise 11-12 inc olmuş.egriye egri dogruya dogru.keşeke sabit pullukla yapsalardı.denemeleri.

Güzel video helal olsun erkunta pulluğun markasını bilen var mı birde baypazarın hangi köyünde yapmışlar denemeyi.Paylaşım için tşk.

arkadaşlar bende 80 lik erkunt var deposu 70 lt en iyi şartlarda 16 17 gazda 6,5 saatte depoyu bitiriyo artı trasktör bayılıyor acıkcası ben begenmedim traktörü aldıgıma pişmanım servise varıyorum subab ayarı icin 1000 saatte gel diyo traktörüm 600 saatte acıldıkca az yakar diyo ama tersi oluyo servisten de bıktım

imparator_ link=topic=30136.msg254565#msg254565 date=1266653805' Alıntı:
arkadaşlar bende 80 lik erkunt var deposu 70 lt en iyi şartlarda 16 17 gazda 6,5 saatte depoyu bitiriyo artı trasktör bayılıyor acıkcası ben begenmedim traktörü aldıgıma pişmanım servise varıyorum subab ayarı icin 1000 saatte gel diyo traktörüm 600 saatte acıldıkca az yakar diyo ama tersi oluyo servisten de bıktım

arkadasım sen erkuntta ayar veremiyosun demek ki erkunt zaten 17 gazla tarlada surulmez.. max torku 14 gaz da elde edersin.. ve minimum yakıtı.. boş yere gaz verirsen yakar tabi.. 75bg bi traktör bu güçte diger traktörlele karsılaştır bakalım ne kadar avantajlı oldugunu göreceksin egerki gercekte kullanıcıysan karalama için yazmadıysan maili.. bende tekçeri vardı sattım çift çekerini aldım..
senin traktörde söyle bi problemde olabilir egerki pompasını ellettiysen ozaman yeniden iyi ayar verilememiştir bunun içinde cok yakabilir..

zaten erkuntun bir numaralı düşmanı kalitesiz.bilgisiz. servisleri.arkasından bayiler.ama bunlara çanak tutan fabrika bugun şartlar çok degişti.toyota,honda,vs birçok araba çok küçük bir hatadan neler geldi. başlarına. verin mahkemeye hangi marka hangi model olursa olsun.kşim olursa olsun hakkını yasal yolla ara ver mahkemeye.bir kişi versin mahkemeye zaten emsal karar teşkil edeceginden tüm sorunlu araçların ya parası yada yenisi veriliyor.zaten yargıtay ve danıştayın bu konuda bir çok emsal kararı var.

imparator_ link=topic=30136.msg254565#msg254565 date=1266653805' Alıntı:

Git öyleyse mahkemeye ver.kim haklı kim haksız ortaya çıksın. ' ' Reklamlarda yayınlana tarla denemelerine inanarak traktör aldım.kandırıldım de. ' ' traktörün çift sürerken bilir kişilerden oluşan bir keşif nezaretinde tutanak tuttur.işin ciddiyetini herkes anlasın tabiki sende anla.maddi,manevi,zaman ve iş kaybından tazminat talep et.biz de senin doğru söyleyip söylemediğini anlamış olalalım.

gunlerdir cevap vermiyor arkadasımız artık laf olsun diyemi yazdı dedigini acaba sadece karalamamı yoksa gercekten erkunt kullanıcısımı kendisi bi acıklama yapsaydı iyi olurdu.. biz kullanıyoruz gayet memnunuz...

slm arkadaşlar ben neden yalan söyleyim ben traktör sahibiyim ben aldım diyorum servise tekrar vardımişi cokmuş sıra bekliyoruz komşum da aldı 80lik erkunt oda bayılıyo diyo fabrika cıkısı pompa ayarları bozuk mu oluyo
anlamadımki

arkadaşım her traktörün beygir gücü bellidir eğer sen abartıpta veya abartılanlara bakıpta makinana çekeceği yükten fazla bir yük bağlarsan bayılır sonucunda 75 beygir bir traktörün çekeceği yük bellidir.

alırken bunları gözönüne alıp onagöre almalı daha iyibir peformas bekliyorsa beygir gücü daha yüksek bir makina seçmeli. Misal sevet 80 lik ile 398 bir olabilirmi.(bu kıyaslamayı çok yapıyorlarda onun için bu örneği verdim.)

imparator_ link=topic=30136.msg256431#msg256431 date=1267093282' Alıntı:
slm arkadaşlar ben neden yalan söyleyim ben traktör sahibiyim ben aldım diyorum servise tekrar vardımişi cokmuş sıra bekliyoruz komşum da aldı 80lik erkunt oda bayılıyo diyo fabrika cıkısı pompa ayarları bozuk mu oluyo
anlamadımki

arkadaşım ya senin traktörün pompa ayarları bozuktur yada sen traktöre haddinden cok fazla yukleniyorsun.. erkuntu bende kullanıyorum yakıt yok 640 fiatım td85 im vardı eskiden bu ikisindende cok az yakıyor.. hele yolda ara işlerde hiç yakmıyor.. bide sen 16-17 gazla tarlada kullanıyorsan biraz fazla yakması normal erkuntu tarlada 15 gazın üzerinde kullanmayacaksın bi yararı yok çünkü max torku 14 gaz da veriyor.. ben çift sürerken 13-14 gazla sürüyorum çok rahat gidiyor.. ve yakıtta minimum.. rölantta bile gidiyor zaten boş yere gaz verip yakıt yaktırmanın anlamı yok.. traktör sadece seri 4 te bayılır oda normal 40-45km hız yapıyor o vitesi sadece düz yolda kullanmalısın.. bunun dışında egerki hidrolik ayarlarını iyi yapamıyorsanda traktöru fuzili zorlayıp yakıtı artırabilirsin.. yolda 16-17 gazı gecmessen yakıt yakmaz fazla ha basarsan 23gaz yakar tabi ama 50km hıza yakın surat yapar.. traktörü ideal kullanımda 13-15 gaz aralıgında kullan koklar mazotu emin ol.. egerki hala yakıyorsa senin pompa sorunlu olabilir umarım ustaya hiç elletmemişssindir.. traktörde en önemli parca pompadır bunun ayarı bozulursa çok iyi bilmeyen ustaya asla traktörünüü söktürmeyin yada ayar yaptırmayın.. servislerin bi çogu bilmiyor ayar vermeyi..

ceya023 link=topic=30136.msg256545#msg256545 date=1267115131' Alıntı:
arkadaşım ya senin traktörün pompa ayarları bozuktur yada sen traktöre haddinden cok fazla yukleniyorsun.. erkuntu bende kullanıyorum yakıt yok 640 fiatım td85 im vardı eskiden bu ikisindende cok az yakıyor.. hele yolda ara işlerde hiç yakmıyor.. bide sen 16-17 gazla tarlada kullanıyorsan biraz fazla yakması normal erkuntu tarlada 15 gazın üzerinde kullanmayacaksın bi yararı yok çünkü max torku 14 gaz da veriyor.. ben çift sürerken 13-14 gazla sürüyorum çok rahat gidiyor.. ve yakıtta minimum.. rölantta bile gidiyor zaten boş yere gaz verip yakıt yaktırmanın anlamı yok.. traktör sadece seri 4 te bayılır oda normal 40-45km hız yapıyor o vitesi sadece düz yolda kullanmalısın.. bunun dışında egerki hidrolik ayarlarını iyi yapamıyorsanda traktöru fuzili zorlayıp yakıtı artırabilirsin.. yolda 16-17 gazı gecmessen yakıt yakmaz fazla ha basarsan 23gaz yakar tabi ama 50km hıza yakın surat yapar.. traktörü ideal kullanımda 13-15 gaz aralıgında kullan koklar mazotu emin ol.. egerki hala yakıyorsa senin pompa sorunlu olabilir umarım ustaya hiç elletmemişssindir.. traktörde en önemli parca pompadır bunun ayarı bozulursa çok iyi bilmeyen ustaya asla traktörünüü söktürmeyin yada ayar yaptırmayın.. servislerin bi çogu bilmiyor ayar vermeyi..

size katılıyorum 70 DT lik var vede gayet memnunum 2006 model...