Çiftçiye Destek Ödemesi 23 Şubat'ta Yapılacak

Bakan Eker: Çiftçiye Destek Ödemesi 23 Şubat ' ta Yapılacak
Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, Çiftçiye Ekim Dönemi Sebebiyle 23 Şubat ' ta 1 Milyar 650 Milyon Tl Mazot ve Gübre Desteği Ödemesi Yapılacağını Söyledi.
Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, çiftçiye ekim dönemi sebebiyle 23 Şubat ' ta 1 milyar 650 milyon TL mazot ve gübre desteği ödemesi yapılacağını söyledi.

Bir dizi ziyaret için Konya ' ya gelen Tarım ve Köy İşleri Bakanı Eker, çiftçiye destek müjdesi verdi. İlk defa bu yıl desteklemelerin ekiliş tarihinden önce açıklandığını belirten Mehdi Eker, çiftçinin ekeceği ürün için ne kadar pirim alacağını önceden bileceğini dile getirdi. Bu yıl destekleme ödemelerini öne çektiklerine değinen Eker, 'Ocak ayında hangi ayda ne kadar destekleme ödemesi yapacağımızı ilan ettik. Bu program çerçevesinde şubat ayında 1 milyar 650 milyon TL Türk çiftçisinin cebine nakit para koyacağız. Bunun 1 milyar 200 milyon lirası mazot ve gübre desteği, bunu da 23 Şubat ' ta ödeyeceğiz.' dedi.

Çiftçinin ekim yapacağı dönemde paraların ödeneceğine vurgu yapan Eker, 'İlk etapta, tarlaların ekilmesi amacıyla çiftçinin mazot ve gübre almasına destek alacağız. Bu ihtiyaçlarını kolay karşılaması için mazot ve gübre desteklemelerini öne çekiyoruz. Bunun yanında çiftçiye sertifikalı tohum desteği, hububat destekleri, koyun, keçi desteği ödeniyor. Dolayısı ile bunlarla birlikte 1 milyar 650 milyon TL bu ay içerisinde çiftçisine ödeme yapacağız. 23 Şubat tarihi ile bakanlık bu parayı bankaya verecek. Banka da çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz.' diye konuştu. (CİHAN

Ynt: Çiftçiye Destek Ödemesi 23 Şubat'ta Yapılacak

hacimmet link=topic=30291.msg255720#msg255720 date=1266873113' Alıntı:
hayırlısı bakalım İNŞALLAH öderler bu büyükbaş hayvan desteklemeleri ne zaman arkadaşlar bilgisi olan varmı
Süt Üretcileri Birliği başkanı marta ödenecek demiş, Damızlık Yetiştiricleri Birliği ise ; ' Abi Mayıs ' ta falan anca diyor.. Şu an İnek başı ödenecek destekleme ve süt desteklemeleri icmalleri askıda..

mayıs mı olur haziran mı bilinmez..
bugün itibarıyla bankaya sordum ne hububat primi nede mazot gübre desteği yatmamış
birde memur ' ' bir kısım öncelikli olanlarınki yatırılıyor ' ' dedi ne demekse anlamadım öncelikli
neyse 1-2 ay daha bekleriz herhalde

dün bakan mecliste açıkladı ama 23 de yatması için talimat verdim . çiftçilerimizin 2 veya 3 gün içerisinde ellerine eccük para geçer diye.

boşversene açıklama yapmış 15-20 gündür yapıyor bu açıklamaları ona kaldıysak hububat primlerini kurbanda alacaktık daha bekliyoruz
bakan bey sadece bakıyor..ya 3-5 kişiye verdimi herkesinkini dağıttım zannediyor yada danışmanları güzel bilgi veriyor kendisine..
bu arada forumdaki doğu güneydoğu illerindeki arkadaşlarda durum ne desteklemelerde ..alıp almadıkları konusunda...yanlış görmediysem pek şikayet eden yok ...