TECRÜBELİ VE TARIM ALETLERİNİ BİLEN ÜYELERDEN YENİ ÜYEYE BİLGİ!

[size=12pt]Merhaba iyi forumlar forum sakinleri aranıza yeni katıldım.daha doğrusu tarıma uzun zamandır ara vermiştik tekrar yönelme durumu oldu..bende boş atıp dolu tutmaya çalısan arkadaşların bu konuda dışarda kalmasını rica ederek tecrübeli işi bilen arkadaşlardan bilgi alacaktım..sağolsun bikaç arkadaşa sordum yorumlarını bilgilerini eksik etmediler....neyse ben uzatmayayım.ben tarım yapmak için traktör ve tarım aletleri aldım tamamen 2. el fakat gaflete mi düştük kısmetimiz mi baglandı ne o an aldık traktör ve malzemeleri..sizden yorum almak için konu açtım burdan bir arkadaşın tavsiyesiyle...aldıklarım:[/size]

[size=12pt]-1985 model olup revizyondan sonra 60-70dönüm sürmüş yaklaşık 100satte ve 4yıldır sadece arada aküsü için çalıştırılan STEYR 8073;bakımlı,sıfır lastıkler,orjınal boya,5yıldız HİSARLAR kabin(projeli ve ruhsata işli) üzerindeki herşey faal durumda....

-4 tonluk bakımlı boyalı,4 adet sıfır lastık duzgun şaseli kaynaksız çift dingil römork
-3lü 12 ' ' turan(süper modeli) pulluk
-2li 14 ' ' turan pulluk
-özdöken 16lı mibzer 98-00 model(orta hallice)
-ilaçlama makinesi 500LT. 18 fiskiyeli
-holder(gübre atma makinesi 4kollu)(orta halli)
-kaz ayagı 11li önler kartal kanadı
-tırmık 70li arkasında sürgü demirli agırlıklı
-kepçe (normalden buyuk kazan-orta halli)
-vinç (temiz)[/size]

[size=12pt]sizden bunların fiyat aralıgını piayasada 2. ellerinin ne kadar ettiğini istiyorum eskişehirdeyim şaun buralıyım kırmızıtoprak hava hastanesinin ordayım fakat asıl kocaeli darıca da oturuyorum.yani fiyat konusunda ne abartılmasını ne de ölücülük yapılmasını istiyorum.traktör konusunda eminim fakat diger aldıgım tarım aletleri konusunda kuşkuluyum düşünüp duruyorum..HERKESE TEŞEKKURLER...YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.. SAYGILAR.!!![/size]

Ynt: TECRÜBELİ VE TARIM ALETLERİNİ BİLEN ÜYELERDEN YENİ ÜYEYE BİLGİ!

canım arkadaşım saten gereken herşeyi almışsınız, zannederim tek tek değilde, takım olarak almışsınız, bize düşen görev fiyatlarını yazmak değil, hayırlı olsun güle güle kullanın demek icap eder. HAYIRLI OLSUN GÜLE GÜLE KULLANIN.

Aldığın ekipmanlar tarif ettiğin kadarı ile 8 bin ila 10 bin TL arası paraya toplanır..Ben böylede algılamış olabilirim, traktör konusunda ise hiçbir bilgim yok. Hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanın.. Belki pahalı veya daha ucuzda almış olabilirsiniz, sonra demiyesiniz ben bunları caydım siz bulun bana diye.:D Bulunurda zaman alır tabiki..

-1985 model olup revizyondan sonra 60-70dönüm sürmüş yaklaşık 100satte ve 4yıldır sadece arada aküsü için çalıştırılan STEYR 8073;bakımlı,sıfır lastıkler,orjınal boya,5yıldız HİSARLAR kabin(projeli ve ruhsata işli) üzerindeki herşey faal durumda....

BENCE TRAKTÖR 12 000 EDER

-4 tonluk bakımlı boyalı,4 adet sıfır lastık duzgun şaseli kaynaksız çift dingil römork 3 000 EDER
-3lü 12 ' ' turan(süper modeli) pulluk1 000 EDER
-2li 14 ' ' turan pulluk800 EDER
-özdöken 16lı mibzer 98-00 model(orta hallice)BİLGİM YOK
-ilaçlama makinesi 500LT. 18 fiskiyeli 1000 EDER
-holder(gübre atma makinesi 4kollu)(orta halli)300 EDER
-kaz ayagı 11li önler kartal kanadı800 EDER
-tırmık 70li arkasında sürgü demirli agırlıklı500 EDER
-kepçe (normalden buyuk kazan-orta halli)BİLGİM YOK
-vinç (temiz)BİLGİM YOK

DEGELENDİRDİĞİM BUKADAR YA SEN BUNLARI KAÇA ALDIN

arkadaş alanla satan bilir.alıp satmıyorsan kafa yormak niye!! mal el için alınır mantığını bırakmazsan senden daha ucuz alanlar(her zaman olacaktır)
malına ısınamazsın.

eysen link=topic=30361.msg258591#msg258591 date=1267730499' Alıntı:
arkadaş alanla satan bilir.alıp satmıyorsan kafa yormak niye!! mal el için alınır mantığını bırakmazsan senden daha ucuz alanlar(her zaman olacaktır)
malına ısınamazsın.
gökoğlu link=topic=30361.msg258089#msg258089 date=1267565076' Alıntı:
canım arkadaşım saten gereken herşeyi almışsınız, zannederim tek tek değilde, takım olarak almışsınız, bize düşen görev fiyatlarını yazmak değil, hayırlı olsun güle güle kullanın demek icap eder. HAYIRLI OLSUN GÜLE GÜLE KULLANIN.
Aynen katılıyorum ;) daha öncede yapmışsın galiba işi biraz olsa bilirsin.. ve fiyat olrak 10 motor gelse 10da ekipmanları 20 eder ;) ha sunu sölim motor için ekim ve ufak çaplı tarla işleri + ufak çaplı makinada takabilirsin ;)
mal sahibine satılır sen ona almışın ben buna eğer sende kuşku olursa o maldan pek hayır gelmez;)
yinede hayırlı olsun :)