patates ekim dönemleri...?

Ynt: patates ekim dönemleri...?

bizim buralarda genellikle nisan-mayıs aylarında uygun olur ama çanakkale için bilemem. ilkbaharda toprak sıcaklığının 8-10 derece olduğu dönemlerde ekim yapılır. mesela izmirde falan şubat ayındaa ekim yapılır. bölgelere göre çok farklar vardır.

yukeritarim link=topic=30362.msg256289#msg256289 date=1267040356' Alıntı:
patates ekmeyen bir cannakkale kalmıstı sende ek kardes bak nasıl batılırmıs gor))))))
yok biz deneme amaçlı ekmeyı dusunuyoruz usta... zaten kumsal topragımız cok fazla yok :) bakalım ya tutarsa :D nasrettın hoca mısalı :d olmadı cıkan mahsulu bız yerız dagıtırız mıllete ıhtıyacı olana :D

patates işi kumar gibi kazandırdımmı iyi kazandırır zarar ettimmi siler süpürür ben bu sene 33 dekar ektim allahtan ben toptan vermiyorum müşterilerimiz var bi telefon açarlar kolu komşu 40-50 torba patatesi 1 kişinin çevresine veririz biz agria ekiyoruz verim düşük ama lezzet kalite.sonumuz hayrola

alim1903 link=topic=30362.msg278424#msg278424 date=1275409193' Alıntı:
patates işi kumar gibi kazandırdımmı iyi kazandırır zarar ettimmi siler süpürür ben bu sene 33 dekar ektim allahtan ben toptan vermiyorum müşterilerimiz var bi telefon açarlar kolu komşu 40-50 torba patatesi 1 kişinin çevresine veririz biz agria ekiyoruz verim düşük ama lezzet kalite.sonumuz hayrola
usta denemek ıcın ektık 30 40 ocak bakalım.. burada bu ısı yapan yok ılk bız olurmuyuz acaba? kumsal toprak sevıyo sanırım bı de degıl mı?? bu arada bereketlı olsun sızın ıcınde... umdugunuzu bulursunuz ınsallah

johndeere17 link=topic=30362.msg278480#msg278480 date=1275426400' Alıntı:
usta denemek ıcın ektık 30 40 ocak bakalım.. burada bu ısı yapan yok ılk bız olurmuyuz acaba? kumsal toprak sevıyo sanırım bı de degıl mı?? bu arada bereketlı olsun sızın ıcınde... umdugunuzu bulursunuz ınsallah
ewet kumsalısever bide tavuk gübresi atarsan süper olur.bu arada ticari amaçlaekeceksen tarım il müdürlüğünden izin alman gerekli bunu yabana atma cezası var.tabiki çks belgeninde olması şart