fare ilacı fayda etmedi....b

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
15.01.2010
1,595
5

bu sabah ekin tarlalarını gezdim,her yerde fare deliği gördüm yine.fare delikleri olan yerler sanki çim biçme makinesiyle biçilmiş gibi.

Gecen senede fayda etmemişti.dedem binmiişti traktöre bütün delik olan yerleri ezmişti.ve çok faydası oldu bida da görmemiştik o tarlada fare deliği fln.acaba bu senede öle yapıcaz galba.merdane çeksem faydası olurmu acaba?

Ynt: fare ilacı fayda etmedi....b

Aynı dert bizdede var arkadaşım benimde yonca tarlalarına istila ettiler zehir kullanamıyorum balyeye karışacak diye geçen su akıttım deliklere zaten toplu oluyor fare delikleri,onlarca fare çıktı öldürdüm hepsini ben bütün deliklere su salacağım

evet yanı dert bizdede var her mevkide var ekinler yarı indi.tarım il müdürlüğünden ilaç getirdim kilosu 25 dönüme yetiyo denildi. Acaba zehirli tohumları atarken nasıl bir yol izlemem lazım yardımcı olabilecek arkadaş bilgi verirse memnun olurum şimdiden teşekkürler

memory43 link=topic=30458.msg257076#msg257076 date=1267283339' Alıntı:
evet yanı dert bizdede var her mevkide var ekinler yarı indi.tarım il müdürlüğünden ilaç getirdim kilosu 25 dönüme yetiyo denildi. Acaba zehirli tohumları atarken nasıl bir yol izlemem lazım yardımcı olabilecek arkadaş bilgi verirse memnun olurum şimdiden teşekkürler
Bizde kullandık,zehirli buğday ama pek işe yaramadı.su salmak isteriz ama saten tarlalar çamur.hem her bölgede su salma imkanımız yok.merdane çekmeyi düşünüyorum.böylece delikler kapanır gibime geelior!

1,çok etkili herhangi toz zehiri(fare zehiri olmayabilir) un kepek şeker le iyice karıştıracaksın.deliklere birer kaşık dökeceksin.fare delikten çıkarken bıyıkları ve ayakları zehirli karışıma bulaşır.yuvasına girince temizlemek için yalanır ve ölür.güneşli bir havada yap ki fare dışarı çıksın.yağmur yağarsa attığın zehir li karışım hamur gibi sertleşir.

2,pet şişeye toz zehiri bir çorba kaşığı koy (saf zehiri).kapağını sıcak bir iğne ile del.kapat ve deliklere puflat.diğer deliklerde zehir tozlarının çıktığını göreceksin.fare o rdan geçerken aynı şekilde zehirleberek ölür.
3,tarlada aşırı derecede delik varsa yani ilaçlaya ilaçlaya bitmeyecekse.yeşil aksamı ilaçlatacaksın.ziraat çinin tavsiye edeceği bir zehirle ister traktörle ister sırt pompasıyla tarlayı komple zehirle.an kenarlarına iki sefer git genelde an lar sürülmediği için fare oralarda daha çok olur.bu zehirin etkisi 20-30 gün sürer.farelerde bu sürede mutlaka ekini yiyeceği için ölür.kesin çözüm için komşu tarlaların birkaç metresini de ilaçla..

ali_kockaya link=topic=30458.msg257139#msg257139 date=1267293904' Alıntı:
1,çok etkili herhangi toz zehiri(fare zehiri olmayabilir) un kepek şeker le iyice karıştıracaksın.deliklere birer kaşık dökeceksin.fare delikten çıkarken bıyıkları ve ayakları zehirli karışıma bulaşır.yuvasına girince temizlemek için yalanır ve ölür.güneşli bir havada yap ki fare dışarı çıksın.yağmur yağarsa attığın zehir li karışım hamur gibi sertleşir.

2,pet şişeye toz zehiri bir çorba kaşığı koy (saf zehiri).kapağını sıcak bir iğne ile del.kapat ve deliklere puflat.diğer deliklerde zehir tozlarının çıktığını göreceksin.fare o rdan geçerken aynı şekilde zehirleberek ölür.
3,tarlada aşırı derecede delik varsa yani ilaçlaya ilaçlaya bitmeyecekse.yeşil aksamı ilaçlatacaksın.ziraat çinin tavsiye edeceği bir zehirle ister traktörle ister sırt pompasıyla tarlayı komple zehirle.an kenarlarına iki sefer git genelde an lar sürülmediği için fare oralarda daha çok olur.bu zehirin etkisi 20-30 gün sürer.farelerde bu sürede mutlaka ekini yiyeceği için ölür.kesin çözüm için komşu tarlaların birkaç metresini de ilaçla..
hmm.ii faydalar bnce.bnm dikkatimi çekti saten ortalarda delik fln yok güzelde ekin war,yanlız set kenarında 3-5 mtre arası çok delik war.sadece bnm tarlalarımda deil.bütün tarlalarda,çewre köylerden bile şikayet war.bu kadar fare nsl yaşıyor hayret!

motorcu link=topic=30458.msg257141#msg257141 date=1267294056' Alıntı:
zehirli ekin işe yararmı?

ben genelde sırt pompası ile yeşil aksam ilaçlaması yaparım.farelerin yeni yediği yerlere iyice atarım.zehir ekinin yapraklarından bünyesine girer bir ay zehir etkisini gösteriri.

ŞU zehir işlerine biraz daha kafa yormak gerek arkadaşlar bu işin sonunda kurdu kuşu tilkiyi kıracağız gibi geliyor bana bu işin bir uzmanı yok mudur acep?

memory43 link=topic=30458.msg257156#msg257156 date=1267294912' Alıntı:
sağolun arkadaşlar baya bi bilgi paylaşımı olmuş inşallah en kısa zamanda kurtuluruz Allah hakkımızda hayırlısını versin
inşlh!!

Saten buğday fiyatlarını biliorz,gübreyle mozot parasını zor çıkarıorz,şimdide bu çıktı başımıza!

ali_kockaya link=topic=30458.msg257163#msg257163 date=1267295168' Alıntı:
fareye çözüm bulunurda.pas hastalağı gelmesin.geçen yıl bizi mahvetti..

ben birde toprak tv de çıkan mucize sulu gübrelerden birini deneyecem buğdayda.
Bn pek inanmıyorum ama.yinede denemek lazım.2 kat fazla werim aldım diyor.o zaman normal gübre kullananlar enayimi?

Yılanları,tilkileri öldüreniniz varmı arkadaşlar aranızda bence farelerin çoğalmasının asıl sebebi fareleri yiyen hayvanların çifçiler tarafından öldürülmesi (tilkileri kürkü için öldürüyorlar ) yılanlarda bence en çok fare yiyen hayvanlar olsa gerek.Gerçek çifçi tabiatla,içinde bulunan hayvan türleriyle dost olan eko sistemi bozmayan kişidir sözün özü 'İçinde bulunduğumuz doğal yaşama zarar vermeyelim verirsek en büyük zararı yine biz çekeriz'

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...