MF 3.105 D PHANTOM ARANIYOR...

Ynt: MF 3.105 D PHANTOM ARANIYOR...

arkadaşım ikinci el alırken çok dikkat et boyasına içine bakıp az çalışmış deme.. çünkü galeriler öle bi temizleyip boyuyolar yaglıyorlar mazotluyolarki sıfır gibi görunuyor traktör.. özellikle 3105 gibi buyuk traktörler genelde cok çalışıyor ve şoför kullanıyor.. galericinin eline gectiginde igrenc olan makina 8 saatte sıfır gibi oluyor ben buna bizzat şahit oldum.. sabah traktörün camları kırık içi sigara içile içile kafalar sürüle sürüle tavanı kapkara sarım tırak bi renk almış içine binilmez haldeki kabini ve motorunda yaglar pişlikler çamurlarla doluyken.. akşama kadar traktör önce oto kuaförune göturulup komple içi yıkandı ve kar gibi oldu tavan sonra motorunu asitle ve sıcak suyla yıkadılar paslar ve yag kalıntıları gitti üzerine bi mazot attılar paspas parladı sıfırı okadar parlamaz :).. yani 8 saat sonra traktör tanınmaz hale geldi.. yıkama yaglama v.s 8saat sürdü ama galerici 100tl falan masraf etti.. artık kime sattı bilmiyorum akşamda görücüsü gelecekmiş :))

Valla memleket nereye gidiyo bilmiomr :D Bilgi için teşekkürler. Ama gidersekte akrabam traktör ustası onnla gitcem bakmaya ayrıca bölge servisindende bilgi isterim... Cidden bilgi için saol...

gokhan06 link=topic=30464.msg258109#msg258109 date=1267569831' Alıntı:
Valla memleket nereye gidiyo bilmiomr :D Bilgi için teşekkürler. Ama gidersekte akrabam traktör ustası onnla gitcem bakmaya ayrıca bölge servisindende bilgi isterim... Cidden bilgi için saol...

rica ederim.. bide sahibiyle muhakka konus patos yada kuyruk mili işlerinde çok çalışıp çalışmadıgını ögren.. artık boyaya bakılarak motor alma devri bitti hemen hermarkanın orjinal boyası var alıp püskurtuyorsun boyası giden solan yerlere gövdeye falan orjinal boya zaten sıfır olup cıkıyor motorun sökülüp sökülmedigini anlayamıyorsun vidalara v.s boya atıyorlar orjinal gövde boyasından hiç sökülmemiş gibi duruyor.. yani snein motorunu alıp sana satsalar farkına varamassın o derece üç kagıtlar dönuyor :) adananın motorunu ankaraya ankaranın kini adanaya gönderiyorlar.. ankarada alan zavallı ayvayı yiyor motor 1 senelik bile olsa hiç istop etmeden çalıştırılmış oluyor adanada :) ama adam ankaranın motoru diye ucarak alıyor temizdir diye.. artık galeriler internet saysinde hep ahbab olmuş her sehirde baglantıları var.. aldıgı traktörü hemen para eden baska sehre gönderiyor misal tumosanlar konyada tutuluyor hemen konyaya nerede olursa olsun alaşıp gönderiyor.. bizat sahibiyle görüşmeden traktör alma derim adamın arazisi yaptıgı işi bi agzını arayarak ögren..

Ceya023 abi bilgiler için çok saol... Ulen memleketin çivisi çıkmış yani... Herşeyde bi üç kağıt bi kolpa nereye kadar acaba... Neyse Allah böylelerinin işine taş koysun İNŞ... Hasan abi sanada ayrıca teşekkürler.. İlgilendiğiniz için çok saolun...

3.105 güzel motor ben kullanıyorum tarlada çok seri ama alırken dikkat et fazla yıpranmış olmasın eski kabinliside yeni kabinliside aynı güçte 105hp maximum 109 hp

ceya023 link=topic=30464.msg258164#msg258164 date=1267611612' Alıntı:
rica ederim.. bide sahibiyle muhakka konus patos yada kuyruk mili işlerinde çok çalışıp çalışmadıgını ögren.. artık boyaya bakılarak motor alma devri bitti hemen hermarkanın orjinal boyası var alıp püskurtuyorsun boyası giden solan yerlere gövdeye falan orjinal boya zaten sıfır olup cıkıyor motorun sökülüp sökülmedigini anlayamıyorsun vidalara v.s boya atıyorlar orjinal gövde boyasından hiç sökülmemiş gibi duruyor.. yani snein motorunu alıp sana satsalar farkına varamassın o derece üç kagıtlar dönuyor :) adananın motorunu ankaraya ankaranın kini adanaya gönderiyorlar.. ankarada alan zavallı ayvayı yiyor motor 1 senelik bile olsa hiç istop etmeden çalıştırılmış oluyor adanada :) ama adam ankaranın motoru diye ucarak alıyor temizdir diye.. artık galeriler internet saysinde hep ahbab olmuş her sehirde baglantıları var.. aldıgı traktörü hemen para eden baska sehre gönderiyor misal tumosanlar konyada tutuluyor hemen konyaya nerede olursa olsun alaşıp gönderiyor.. bizat sahibiyle görüşmeden traktör alma derim adamın arazisi yaptıgı işi bi agzını arayarak ögren..
katılıyorum muhakkak sahibiyle irtibata geçiniz.