Sönmezler Pnomatik Hububat Ekim Mibzeri

Ynt: Sönmezler Pnomatik Hububat Ekim Mibzeri

ama ülkemiz için iyi olcak die zararmı edcez özgür:D.bence gaspardo allah izin werirse haziran ayında falan 4lü yada 6lı diskli almayı düşünüyoz

Sevgili Akgül bu gördüğün makina %100 TÜRK MALI ve ben tam 12 seneden beri kullanıyorum. Allah ' ın izniyle daha bir aksaklık,kırık,çıkık görmedim.Bu makina Öyle ucuz sanma tam 12.000 YTL.

akgul link=topic=3613.msg36986#msg36986 date=1211311523' Alıntı:
ama ülkemiz için iyi olcak die zararmı edcez özgür:D.bence gaspardo allah izin werirse haziran ayında falan 4lü yada 6lı diskli almayı düşünüyoz
Akgül bende İrtem 4 ' lü var.Makineden de çok memnunum.Bu sene 3. ayçiçeklerini ekti ve bu güne kadar ufakta olsa hiç bi arıza vermedi.Şu an ki fiyatları tam olarak bilmiyorum ama gaspardo benim makineden pahalıdır diye tahmin ediyorum.İrtem işimi gayet güzel gördükten sonra ve her hangi X ithal bi markadan ucuz olduktan sonra ben şahsen pahalı olanı almam.

MSIR EKİMİNDE BÜTÜN MİBZERLER.....ÇİFTLİ ATIYO....GASPARDO ATMIYO 60 7 DÖNM YERDE 1 TORBA TOHUM KARIN OLUYO...BUNU KULLANMAYAN BİLEMEZ....GEÇEN ADANADA GASPARDO BAYİSİNDE 4LÜ SÖNMEZ DURUYODU ADAM ONU SATMIŞ 6LI GASPARDO ALMIŞ...

koraytm165 link=topic=3613.msg58553#msg58553 date=1216649541' Alıntı:
bu nasıl hububat mibzeri şaşırdım ilk defa görüorum

Bu tabiki bir hububat ekim mibzeri değil. Mısır, pancar, ayçiçeği vs ekim mibzeri.

Bu arada ekim disklerini değiştirerek kabak, karpuz, fasulye vs ekebilirsiniz.
Doğru pahalı, ama kullanıcı olarak Gaspardo`nun diskli sistemini kesinlikle tavsiye ederim.
Benim ucuz mal alacak kadar çok param yok (ingiliz atasözü) .

vala atıla kardesım bu sıtede de bu makınayı cok övüyosunuz dıye gıttım bu makınadan dün konyadan aldm 13000tl
umarım memnun kalırım
sizin bu sıte süper valla

tesekkür ederim
ellerinize saglık
yalnız bı sorum olacak bu makınanın dısklerını ben degişebilirmiyim
ilk defa kullanıyorum da pancar ekmek için ne kadar hızda gitmem gerekır

emrah ürgüp link=topic=3613.msg259118#msg259118 date=1267880093' Alıntı:
vala atıla kardesım bu sıtede de bu makınayı cok övüyosunuz dıye gıttım bu makınadan dün konyadan aldm 13000tl
umarım memnun kalırım
sizin bu sıte süper valla

tesekkür ederim
ellerinize saglık

yalnız bı sorum olacak bu makınanın dısklerını ben degişebilirmiyim
ilk defa kullanıyorum da pancar ekmek için ne kadar hızda gitmem gerekır

Güle güle kullanın. Pancar diski 36 deliktir. Delik büyüklüğü 2,1 mm dir. Bu diskler ile yarı kaplı pancar tohumu ekebilirsiniz. Eğer çıplak tohum (fabrika tohumu) ekecekseniz, 1,5 mm disk deliği olan ' ' domates ' ' diski kullanın. Bu sayede çift atımını engellersiniz.
Diskleri tabiki kendiniz değiştirebilirsiniz.
Genel ekim hızı tavsiyem: Hızlı yürüme ile terlemeden mibzerin arkasından yetişebilmeniz lazım.

tesekkür ederim bilgilerin için karsdesim
eger kafama takılan bişey olursa sana sorarım çünkü bu makınayı ilk defa kullanacagım
özellikle pancar ve kabak cekirdegi ekiminde kullanacagım bu makınayı
pancar tohumunu fabrıkadan alıyoz evet bun da su diskı kullanacagım demı 1,5 mm lik dometos disklısını takacagım demı

tekrar tesekkür ederim atila

nerelısın sen atıla ben nevsehir ürgüptenim

emrah ürgüp link=topic=3613.msg260093#msg260093 date=1268133652' Alıntı:
eger kafama takılan bişey olursa sana sorarım çünkü bu makınayı ilk defa kullanacagım
pancar tohumunu fabrıkadan alıyoz evet bun da su diskı kullanacagım demı 1,5 mm lik dometos disklısını takacagım demı

konyadan aldıysanız pancar diski vardır üzerinde kabak diski ayrı olur bende 3 tane diski var pancar kabak kuru fasulye artın birde balta dedigimiz ekim derinligini ayarlıyan bıcaklarda olur aldınımı onları ? ayrıca hayırlı olsun güle güle kullan malzem kalitesi oldukca yüksektir bozulma arıza yapacak yerler asgariye indirilmişdir

emrah ürgüp link=topic=3613.msg260093#msg260093 date=1268133652' Alıntı:

Aslen Ankara`lı ama Mart - Aralık arası Aksaray Yenikentli ' ' hobi çiftçisi ' '

Yanlış bilgilendirme olmasın diye tekrar bir sorayım; Ekipman GASPARDO MT`mi , GASPARDO Dorada`mı?

Pek okuma alışkanlığımız yoktur ama, kullanma kılavuzunu iyice okumanızı tavsiye ederim.

dolcevita abicim simdi dıskını degiştirirken bıcaklarıdamı degışmem gerekıyo yoksa üzerındekı bıcakları kabaga göre derınlık ayarı mı yapmk gerekıyo yoksa her diskın ayrı ayrı bıcaklarımı var