l 95 ormanda iyi seyirler:)sonraki gün.

Ynt: l 95 ormanda iyi seyirler:)sonraki gün.

tanesi 30kg tek tek alamadınız mı body ede gerek yok orda kütük kaldıran adamalr yeter acayip omuz ve sırt çalıştırır orman işi :)
sonuna kadar izledim römork devriliyor sen resim cekmek için kapıyosun kamerayı snaırım :)

nailyetek link=topic=30531.msg258049#msg258049 date=1267558955' Alıntı:
' L 95 ile MF 266 nın geçtiği çıktığı yerden ben çıkamıyorum' deme bu sitede döverler seni haberin olsun..:D ;D
http://www.dailymotion.com/video/xcfkzi_yola-çıkış_autoabi 266 burda takılmadi mesela.şimdi bide yola çış war ordada iki ileri grri yaptı çıktı sinir oldum::((

ceya023 link=topic=30531.msg258118#msg258118 date=1267570747' Alıntı:
tanesi 30kg tek tek alamadınız mı body ede gerek yok orda kütük kaldıran adamalr yeter acayip omuz ve sırt çalıştırır orman işi :)
sonuna kadar izledim römork devriliyor sen resim cekmek için kapıyosun kamerayı snaırım :)
ewet kırmızı tulumlu benim ztn.adamlar iyi çekim yapamıyolar mecbur ben çekiyorm.bikaç tane daha atıyorm.şimdi.

bu kadar eziyete degiyormu bu iş bari :) videolar çok guzel baya action var.. ama sanırım ince teker traktör daha iyi gider oraya gibime geldi zeminin üst 40-50cm imi gevsek altı sert zanırım traktör gömulmuyor ama lastikler yeride tutmuyor.. balon tekerlekler traktörü çok yoruyordur orda.. buraya dört tekeride kilitlemeden gidemessin :) l95 e yada eski fiatlara göre degil td serisi burda daha cok iş görur.. ama şahsen sana bi ara kubota marka traktörleri incelemeni tavsiye ederim sizin bu işte süper giderler fiyatlarıda cok uygun ben bakmıştım.. mesela ön dingil konik dişli çamur toz falan hiç bişey arasına girmiyor yaglamayada ihtiyacı yok kırımıda süper.. tekçekerler gibi.. sizin için iyi olur ve zaten pirinç tarlalrında çalışmak için üretilmiş çamuruda sever bence :) burada erkuntun performansı nasıl olur merak ediyorum bayırlarda özellikle çok iyi ben kullanıyorum..

eyvallah izledim hepsini baya guzel videolar emegin için teşekkurler.. L95 i tarlada görmek daha guzel.

ceya023 link=topic=30531.msg258129#msg258129 date=1267572075' Alıntı:
bu kadar eziyete degiyormu bu iş bari :) videolar çok guzel baya action var.. ama sanırım ince teker traktör daha iyi gider oraya gibime geldi zeminin üst 40-50cm imi gevsek altı sert zanırım traktör gömulmuyor ama lastikler yeride tutmuyor.. balon tekerlekler traktörü çok yoruyordur orda.. buraya dört tekeride kilitlemeden gidemessin :) l95 e yada eski fiatlara göre degil td serisi burda daha cok iş görur.. ama şahsen sana bi ara kubota marka traktörleri incelemeni tavsiye ederim sizin bu işte süper giderler fiyatlarıda cok uygun ben bakmıştım.. mesela ön dingil konik dişli çamur toz falan hiç bişey arasına girmiyor yaglamayada ihtiyacı yok kırımıda süper.. tekçekerler gibi.. sizin için iyi olur ve zaten pirinç tarlalrında çalışmak için üretilmiş çamuruda sever bence :) burada erkuntun performansı nasıl olur merak ediyorum bayırlarda özellikle çok iyi ben kullanıyorum..
anladım kardeşim şimdi şöle ben orman işi yapmıyorm çiftçiyim.motoru yeni aldım daha önce 73 steyr wardı 266 sahibi ormancı massey de diğer wideolar war.ben idda üzerine gittdm ama 266 aynı yükle daha gidiyor orasıda çok bataklık sulak biyer.benim motor ağır we seri kalıyor oydurup batıyor 5 kez batdı 6 saat uğraştık orda.malumun 4x4 deil.senin sölediklerine gelince haklısın ama okadar para werip motor ormana sokulmaz burda genelde yazın çekerler odunları.birde burda motorların önünde makara sistemi war 3 milyarlık honamag oralardan 5 tonla çıkıyor en kısa zamanda çekip atarım buraya ztn burda traktörlerin %80 steyr ormnan olsun bahçe olsun rakiplerinden awantajlı.en büyük motor bende şu an.çiftlik hariç orda 2 tane 5060 war.durum böle 50 lira nakliye için 40 binlik motoru kimse sokmaz buraya dimi.ben hariç benide parayla kimse gitiermez çekim yapmaya geldim sizin için.;;;))

Evet bi konu içinde en fazla video burda galiba. Onca telaşın içinde video çekip yayınladığın için teşekkürler. L 95 in ömründen ömür gitmiş vallahi.:D Bu kadar videoya +rep az bile.
Birde bu odunlar yakacak içinmi yoksa ticari kesimmi yapıyosunuz.? Aralık ayında Çerkezköy e Hema Endüstri ' ye geziye gitmiştik. Orda Çerkezköye az bir mesafe kala sağda bir köye girdik adını hatırlayamadım. Bu kullandığınız remorklardan arkasında takılı bi traktörü ormandan köye gelirken görmüştüm.

osman abi önelikle işin olmadığı halde bizlere göz zevki yaşatmak için çektiğin bu videolr için teşşekkürler.fakat biraz acemilik birazda motorun özelliklerinden olsa gerek fazla ii performansı yoktu.eğer çamur işi yapacaksan ince teker ve sıyırgılar şarttır.l 95 in o jantları perişan oldu.eline sağlık + rep

yorumlarınız için saolun arkadaşlar,sizin için az bile ben trktörleri we TRAKKULUPU çok sewiyorm,trakkulupluleride.buluşmalara gelemedim ama kısmet olursa hepinizle tanışmak birşeyler paylaşmak isterim.özellikle haywancılık hakkında çünkü bu işi bizim yapmamız gerekirken inekle koyunu ayırt bile edemeyn kodaman kesimin tek eline geçmiş durumda.we üzülerek söyliyim bizler çok gerilerdeyzz ama inanıyorm ki daha iyi olucak.şimdi l 95 e gelince çok iyi ,umduğmdan daha iyi ama ormanda pek kullanamadık birşy daha o yerler tahmin ettiğinzden daha bataklık kökler we kara dikenler war ansızın lastiğe kazık batabilir istediğinz yerden geçip gaz basamazsınız zaten romork dewrilir ::)) yusuf abi söylemiş yukarda tecrübe ister diye emin olun çok zor çünkü seyreltme ,eskiden sıraya keismdi daha rahattı bildiğiniz üzere istanbul beykozluyum olası 3. köprü muhtemeln burdan geçecek we istanbulun 15 dk mesafedeki tek yeşillk alanı 16 köyü kapsar şile kandıra dewam eder.dolayısıyla dewlet baba artık kestiğiniz ormanlar yeter bu işe son wrin dedi 7 yıl seyreltme we sonra ormana giriş yasak.aw sahası olacak büyük ihtimalle geyik falan salacaklar.neyse uzatmiim.ticari amaçlı kesim yok yani.ztnde beni ilgilendirmez işim diil.bilginz olsun istedim.yakın zaman da 95 i yakıt testine tabii tutup sonucu paylaşıcam arkadaşlar tahmini olarak söylüyorm steyrden biraz fazla korktuğm kadar değil o kadar gaz basmama rağmen işte gelediğinden beri 150 tl yaktı bugünde koydum 150 ama doldurp hem hergde hem yolda denicem.yakıt düşürücü bi aparat war önde.yakıtıda euro kullandım.saygılarımı sunarım.95 hakkında bildiğinz duyduğnz bişiler olursa öğrenmek isterim.

güzel paylaşım sağol
bu L 95 lerin kaderi hep aynı galiba bizim L95 de 12 yıl oldu kışın hiç çamurdan kalmadı bu motor kaç model ağırlıkları az çekişte zararı olur az olmasının bence ağırlıkları tamamla