KULLANDIĞINIZ TRAKTÖRLERİN EKSİ (-) TARAFLARI

Ynt: KULLANDIĞINIZ TRAKTÖRLERİN EKSİ (-) TARAFLARI

firari11 link=topic=30624.msg259018#msg259018 date=1267826522' Alıntı:
ön defransiyel_? bnm bildiğim 1 tane defransiyel klidi olur.ona bastığın zaman eğer motor 4 çekerdeyse 4 ünü kitler.2 çekerdese 2 die biliorm ama.?
arkadaşlar açıklamış ama uygulamalı görmek isterseniz wideolarda war bakınız.

bende de erkunt var kabin daha doğrusu hisarların yaptıgı güzel bir şey yok.hep işi ucuza kapatmaya yönelik.hisarlar mı uzak duracasın.altın olsa bakmayacakasın.kabin olarak hoşuma gitmiyor.erkuntta kusur sayalım kabine mi yorumlar sizin.traktörün el gazı sistemi hoş degil.farlar basit duruyor.ama yenilerde düzeltiler.takım sandıgı koyacak yer yok sorun oluyor.buna benzer sorunlar var.bayılma sorunu var.oda çok hızlı olmasından dolayı.eger bayılması olmasın bal ile şeker.

adige976 link=topic=30624.msg259158#msg259158 date=1267893151' Alıntı:
265. çok yakar,hiç çekmez,hidrolikler dandik,dreksiyon hep boşluk yapar,patinaj manyağı yapar seni,öyle bi ses çıkartırki 110.90 la yer sürüyosun sanırsın. )))
Evet 110-90 çok bağırıyo.Tren gibi.Bi gün sürerken ön cam kırıldı 110-90 ' ın ,eve geldiğimde kulaklarım çınlıyodu :D

abıler massey lerın buçuklu vıtes seceneklerı cok guzel bısey rampada 3 den 2 ye dusecegıne 2 bucuga atıyon motor devrınde gıdıyo bucuk vıtes olmasaydı 2 ye dusup motoru bagırtmaktan baska bısey yapmazdık.reklama gırermı bılmem ama motoru sıfır alanlar yag degısımını devamlı castrol la yapsalar motorun omru uzar dıye dusunuyorum. guzel bı konu acmısın abı tesekkurler.

jump link=topic=30624.msg259586#msg259586 date=1267995674' Alıntı:
abıler massey lerın buçuklu vıtes seceneklerı cok guzel bısey rampada 3 den 2 ye dusecegıne 2 bucuga atıyon motor devrınde gıdıyo bucuk vıtes olmasaydı 2 ye dusup motoru bagırtmaktan baska bısey yapmazdık.reklama gırermı bılmem ama motoru sıfır alanlar yag degısımını devamlı castrol la yapsalar motorun omru uzar dıye dusunuyorum. guzel bı konu acmısın abı tesekkurler.

yanlız konu ile alakalı olmamış pek cevabın arkadasım :) eksi yönlerinden bahsetseydin keske biraz :)

jump link=topic=30624.msg259586#msg259586 date=1267995674' Alıntı:
bnce aşağı yıkarı aynı şey.3 vites motor.normalde 4 ileri olsa dediğin doğru.

bende 4*4 lerin zıplamasına ayar oluyorum, arka çeki demirine tarlada birşey takıver birazda bayır olsun muhabbete bak sen, ama kollarda takılı iken düz duvara tırmandır ok gibi gidiyorlar.köyde her türlü marka var aşağı yukarı herkez sorunlu bu konuda, ağırlıkları sökenimi ararsın, fazladan ağırlık takanımı ararsın, lastik havalarını indiren, lastiklere 40 hava basanımı ararsın, düblex lastiklere şanvel takanımı ararsın ama hepsi nafile hiç bir işe yaramıyor....

Aynn abi bu konuda katılıyorum :) her motorda oluyor ama çekerlerde daha fazla herhal :D
gökoğlu link=topic=30624.msg259614#msg259614 date=1267999716' Alıntı:
bende 4*4 lerin zıplamasına ayar oluyorum, arka çeki demirine tarlada birşey takıver birazda bayır olsun muhabbete bak sen, ama kollarda takılı iken düz duvara tırmandır ok gibi gidiyorlar.köyde her türlü marka var aşağı yukarı herkez sorunlu bu konuda, ağırlıkları sökenimi ararsın, fazladan ağırlık takanımı ararsın, lastik havalarını indiren, lastiklere 40 hava basanımı ararsın, düblex lastiklere şanvel takanımı ararsın ama hepsi nafile hiç bir işe yaramıyor....
konuya gelirsek bende 54-c war işe yarıyor ama bastıkca yolda yada boş işle ugraşırken yakıt artıyo :D

Bize 60-56 var.. biz açıkçası memnunuz arkadaşlar. fiatların özellikle de 56 serisinin konforu, sürüş zevki ve nadas yaparken ki lift-o-matic ' in sağladığı rahatlık başka traktörde yok arkadaşlar..

masseylerin son çıkanlarında e-lift var.. ama kullanmadığımız için tam olarak bilmiyorum...

bence önemli olan yakıt ve konfordur.. bizim traktör 3 silindir.. düz yolda yakıyor desek de 4 silindirlere göre gene iyi.

merhaba hacimmet abi.
3 silindir bizim traktör.. en güzeli yani :) biz şimdilik ikili 10 numara pulluk takıyoruz.. ama 3 lüye geçmeyi planladık bir ara.. bakalım gelecek ne getirir.. ileride imkanlarımız iyi olursa tt55 4wd de alabiliriz. ama 60-56 da bana kalırsa 70-56 ' dan geri kalmaz.

Merhaba,
TT serisini neden tavsiye etmiyorsunuz abi? bizim köyde tt55 ile pancar yükledik. sağlam motor.
bizim buralarda 55-56, 60-56 gibi traktörler yaygındı. genelde 3 ' lü 12 numara pulluk takarlar.

tt 55 4lü pulluğu çekiyor. beygir gücü küçük ama.