KULLANDIĞINIZ TRAKTÖRLERİN EKSİ (-) TARAFLARI

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

Arkadaşlar bu konuyu genel bir bilgi olsun diye açtım.Traktör alacaklar marka düşüneneler buradaki gerçekleri görürler ve ona göre davranırlar.Konunun amacı kullandığınız traktörlerin eksik tarafları,kötü tarafları,kalitesiz yanları burası şöyle olsa dediğiniz yanlarını yazmak ve böylece herkez için doğru ve genel bir bilgi kaynağı olur.(dürüst olalım neyse o)

Ynt: KULLANDIĞINIZ TRAKTÖRLERİN EKSİ (-) TARAFLARI

Ben new holland kullanıcısıyım newholland ların td serilerinde (td65d-85, vs.) orjinal hoporlörleri çok kalitesis adi hoporlör 3-5 günde patlıyor birazcız fazla açatınızmı hemen gidiyor orjinal hoporlörler bilginize

td65d 4x4 ler mazotu içiyor 48 dekar yer nadas yaptım yeni 115 litre mazot yaktı fıat 70-56 var tek çeker onunla sürseydim eğer 80-90 litreyle hallederdim

yaf arkadaslar bende elımde bir traktor var alacam ama bugun alacam traktor hakkında daha yenı yenı bılgiler almaya basladım erkunt alacam 80t lüks ama elımdede 285 s var 99 model kararsızım traktor bana 10 mılyar fabrıka cıkısndan vazla para alıno bayı baya vark koyuyo

Harika arkadaşlar doğru bilgi sahibi oluyoruz newholland tdd serilerinde hidroliği sabitlemek için arkada ayar var traktör iş yaparken idroluğun fazla kalkmaması için (mesela toprak frezesi çekerken kuyruk milini durdurmuyorsunuz az kalktığı için,pancar doldururken kepçenin arkayı kırmaması için vs.) 2009 ve altı modellerinde düz vidalı yapmışlar ama oynama yapıyor birşeyle çakıp sıkıştırmanız lazım ama 2010 modellerinde sistemi değiştirmişler üstten yivli yapmışlar güzel olmuş eskisinden oynama yapmıyor ve daha kolay ayarlanıyor.caseı lerdede aynı sistem geçerli galiba.

bende erkunt 80t lux var 4wd.. tarlada cok fazla vites secenegi var yanlız yolda agır 4le seri 4 arasında hız farkı cok var.. agır4 =33km/h seri 4= 40-45km hız yapıyor dogal olaraka agır4 ten seri 4 e vitesi cekince bayılma oluyor tam devir almasını beklemek zorunda kalıyorsunuz o arada bir vites daha olabilirdi.. ozaman süper olurdu.. ama yolda devrini aldımı ucuyor 50km hıza yakın yapıyor ben ölçmedim ama arkamdan gelen bi akrabam taksiyle bana 50km/h la gidiyorsun dedi..
bide depo kapakları kullanışsız üstteki anahtar deliginin kapagı kopuyor kopuncada içine su alıyor anahtar deliginden bide yeni kapak almak gerekiyor 30 tl bi kapak.. birde sesi fazla çıkıyor 3 silindirli oldugundan..

same explorer 85t 2wd.. ise yolda agır kalıyor(30-35km/h) .. ana vites gecişleri biraz sert.. ileri geri kolu tam senkromecli her viteste ileri geri durmadan atabiliyorsunuz.. kabini dandik şahsuvar oglunun taktırdıgı kabinler orjinal kabinli gelmiyor çünkü şahsuvar oglu takıyor burda kabini.. kapı camı 5-6 defa kendiliginden patladı.. bidefa servis takıp kapıyı kapatmasıyla patlatması bir oldu :) kapı cercevesi kullanışlı degil.. el fren halatı da sürekli kopuyor 2-3 defa degiştik..

teyp mevzusuda tum yerli üretim kabin takılan traktörler için gecerli çünkü hepsinde aynı marka ve model teyp var...jvc.. 2009model erkuntun da teybi cok adi jvc nin teybi.. same explorer dede aynı teyp var samenin kini söküp attık dayanamadık.. erkuntunkini yaptırdık şimdilik çalıyor :)

l95 war arkadaşlar biliyosnz ön defransiyel kilidi yok çamurda sorun 4x3 birazda yolda yawaş gibi geldi bana.onun dışında problem yok şuan.olursa yazarım.çok güzel bi konu ayrıca insanlar dürüst olursa yeni motor çok arkadaşımıza doğru seçim yapma şansı sağlar. anlş-*s

bende td65sdt 2010 kullanıcısıyım.bnm motoru yola çıkarmıcan hem fazla gitmiyor hemde çok yakıyor ama yüklü olsn boş olsn rampalarda vites bile düşme gereği duymuyorm geçen ortalama 3.5 ton yük wardı rampa wardı ortalama 1 km lik motorun hiç sesi bile değişmedi tam gaz asıldı orayıda.tarlada yakıtı çok fazla deil.az yakan traktör bizim burda çok yakar.hem toprak ağır hem fazla düz tarlaa yok.birde bn 17 gazdan aşağı düşürmüyorum gazı ki uzun ömürlü olsn die.yaksın o motor iş yapıyorsa yakıcak. yaktım mozota harcamam.

birde bizim bu çamurlukları adi yapmışlar biraz.tenteliyken takım sandığı aşadaydı,lastikleri tam sola çewirince çamurluk deyiyordu.çamurluğu kopardık :D birde bizim traktörün çamurlukları yaylı bazen çamurlu tarlalarda dreksiyonu toplasanda dönük kalıyor :D yayın arasına toprak kacınca sıkışıyor.elinle bile döndüre biliosn çamurlukları.ama fazla dayancanı sannetmiyorum.gübre atarken mutlaka kopar onlar :D

agusta80 link=topic=30624.msg259013#msg259013 date=1267825905' Alıntı:
l95 war arkadaşlar biliyosnz ön defransiyel kilidi yok çamurda sorun 4x3 birazda yolda yawaş gibi geldi bana.onun dışında problem yok şuan.olursa yazarım.çok güzel bi konu ayrıca insanlar dürüst olursa yeni motor çok arkadaşımıza doğru seçim yapma şansı sağlar. anlş-*s
ön defransiyel_? bnm bildiğim 1 tane defransiyel klidi olur.ona bastığın zaman eğer motor 4 çekerdeyse 4 ünü kitler.2 çekerdese 2 die biliorm ama.?

firari11 link=topic=30624.msg259018#msg259018 date=1267826522' Alıntı:
ön defransiyel_? bnm bildiğim 1 tane defransiyel klidi olur.ona bastığın zaman eğer motor 4 çekerdeyse 4 ünü kitler.2 çekerdese 2 die biliorm ama.?

hayır normalde eger traktörde ön ve arka için ayrı ayrı diferansiyel kilidi yoksa tek olan difreansiyel kilidi arkaları kilitler. şuan yeni model traktörlerin cogunda arkaları kilitleyince ve önlerde patinaj ederken ototmatik 30 dereceden fazla önlerden biri dönerse kilitliyor tek tekerin patinajını engelliyor ve traktör 4x4 asılıyor arkalarda kilitli oldgundan..

ama eski model traktörlerin bi çogunda otomatik ön diferansiyel kilidi yok yani arkaları sadece kilitleye biliyorsunuz önler kafasına göre patinaj ediyor ve böyle olunca traktör 4x3 asılmış oluyor bi ön teker yeri tutunce duruyor dier ön tekerlek boştaysan patinaj ediyor.. bu eski fiatların hepsinde böle yeni td serisinde otomatik difreansiyel kilidi var diye biliyorum..

ön difreansiyel ve arka diferansiyelide ayrı ayrı kilitleyen traktörlerde var mesela kubotada ikiside var iki kilit var hangisine basarsan onlar kilitleniyor..istersen sadece önler istersen sadece arkaları kilitleye biliyorsun..

ceya023 link=topic=30624.msg259019#msg259019 date=1267827012' Alıntı:
hayır normalde eger traktörde ön ve arka için ayrı ayrı diferansiyel kilidi yoksa tek olan difreansiyel kilidi arkaları kilitler. şuan yeni model traktörlerin cogunda arkaları kilitleyince ve önlerde patinaj ederken ototmatik 30 dereceden fazla önlerden biri dönerse kilitliyor tek tekerin patinajını engelliyor ve traktör 4x4 asılıyor arkalarda kilitli oldgundan..

ama eski model traktörlerin bi çogunda otomatik ön diferansiyel kilidi yok yani arkaları sadece kilitleye biliyorsunuz önler kafasına göre patinaj ediyor ve böyle olunca traktör 4x3 asılmış oluyor bi ön teker yeri tutunce duruyor dier ön tekerlek boştaysan patinaj ediyor.. bu eski fiatların hepsinde böle yeni td serisinde otomatik difreansiyel kilidi var diye biliyorum..

ön difreansiyel ve arka diferansiyelide ayrı ayrı kilitleyen traktörlerde var mesela kubotada ikiside var iki kilit var hangisine basarsan onlar kilitleniyor..istersen sadece önler istersen sadece arkaları kilitleye biliyorsun..
Bnm td65sdt kilide bastımmı 4 tekeri kilitliyorda ondan sordum!