ÇEŞİTLİ TOPRAK FREZELERİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

freze.jpg

roto%201.jpg

roto%202.jpg

kara2.jpg

ToprakIsleme2100.jpg

ToprakIsleme2100_2.jpg

ToprakIslemeMakineleriAlabora.jpg

Ynt: ÇEŞİTLİ TOPRAK FREZELERİ

eline saglık güzel paylaşım en sevdigim tarım aletidir

en üsteki newholland sanırım biraz sık capası var galiba en az 120 hp traktör gerekir ona

evt güzel bir paylaşım...çeltik tarımında suya dayanıklı olanlar tercih edilir....traktörün izini kapatacak genişlikte olanlar tercih edilir.önceden kuru tarımdada kullanıyorduk fakat toprakta tabanı sertleştirdiği için pek kuruda kullanılmıyor....çeltikte toprakla suyu karıştırmada kullanılıyor bu günlerde...2 metre aşağısıda tercih edilmiyor...3 metre bile kullanan var,yeni alındığı zaman 2 sene arızasız çalışır,sonrasında ne zaman arıza çıkaracağını tahmin edemezsin...en dayanıklısını araştırdım,amazon dediler,oda dünya para,yerli üretim olarak şanzımanı ve keçeler ve bilyaları en sağlam makina hangisi daha karar veremedik...

samsunbafra link=topic=30625.msg261127#msg261127 date=1268416900' Alıntı:
evt güzel bir paylaşım...çeltik tarımında suya dayanıklı olanlar tercih edilir....traktörün izini kapatacak genişlikte olanlar tercih edilir.önceden kuru tarımdada kullanıyorduk fakat toprakta tabanı sertleştirdiği için pek kuruda kullanılmıyor....çeltikte toprakla suyu karıştırmada kullanılıyor bu günlerde...2 metre aşağısıda tercih edilmiyor...3 metre bile kullanan var,yeni alındığı zaman 2 sene arızasız çalışır,sonrasında ne zaman arıza çıkaracağını tahmin edemezsin...en dayanıklısını araştırdım,amazon dediler,oda dünya para,yerli üretim olarak şanzımanı ve keçeler ve bilyaları en sağlam makina hangisi daha karar veremedik...
Ayhan Abi. Benim kral çekebilirmi bunların 2 metre olanı kuru toprakta.?

samsunbafra link=topic=30625.msg261127#msg261127 date=1268416900' Alıntı:
abi taban yapma sorunu varsa dik bıcaklı kullanabilirsin cok güzel kullanışlı

nailyetek link=topic=30625.msg261133#msg261133 date=1268418574' Alıntı:
Ayhan Abi. Benim kral çekebilirmi bunların 2 metre olanı kuru toprakta.?
nail kırala saygısızlık olur :))kuruda ağır 2 yle rahat gider,ne kadar ağır gidersen toprağı okadar harmanlar...

samsunbafra link=topic=30625.msg261137#msg261137 date=1268419063' Alıntı:
nail kırala saygısızlık olur :))kuruda ağır 2 yle rahat gider,ne kadar ağır gidersen toprağı okadar harmanlar...
Abi teşekkürler. Bu aletten kullanmadım, fakat uzaktanda olsa gördüm. Tahminim traktör çekmekten daha çok çevirmek için zorlanıyor. Kısmet olursa bulmaya çalışıcam, 2. elleri var piyasada.

Arkadaşlar uzun yıllardır kullanıyoruz ıslak toprakta dik pıçak ve baltalı kullanmalısınız yan c. pıcak L.pıçak çamurda sarıyor hemen bunlar kuru (tavlı) ve kesekli topraklarda uygun ayçiçeğini parçalamada kullanılıyor vs. hisarların kobrası verdı bizde 14 yıldır kullanıyoruz 2.10 luk kobra çokta ağır işler yaptı hiç arıza vermedi satece balta tutacağının birisini kırdılar onuda emenetci kırdı bilginize.
resimdeki alet
ToprakIsleme2100.jpg

Ben 14 Sene değil 1.4 sene arızasız kullandığım makine görmedim.

Ama sizde haklı sayılabilirsiniz.

Bizim komşu vardı Senede 10 dönüm yer ekerdi. 12 senedir kullanıyo daha boyası bile çizilmedi. Bizde 260 lık makine aldık 2. senesinde hemen dağılmaya başladı. Yok bilyası yok keçesi Yok şanzman dişlisi vs. vs...

Ama Senede 1000 dönüm yerde kullanıyoruz Onunda etkisi olabilir belki... Bu makinelerden Çeltik için Randıman alınabileceğine inanmıyorum. Çünkü şaseli makineler ve ağırlıkları Fazladır...

Ayhan Abicim Sana Birtane Amazon Hediye Etsinler Sen bi dene bakalım. Beğenirsen Senin makineyi veririz Üste de PAra isteriz :))

Arkadaşım çeltik işinden anlamam ama yıllık ortalama 400 dekar yer işliyor kobra taşsız tarlalar 10 dekar değil yani hisarlar kobra sağlam alet alaborasını aldık o sağlam değil o kadar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...