3 Dingilli CLAAS ARES 697 ATZ

Arkadaşlar CLAAS ' ın ilk defa böle işeyini görüyom ilginç bişi... :D

671797e6-6def-4db4-87fa-e30f456ee628.jpg

ef912faa-6c9f-4c16-900a-52e01f713422.jpg

8d98a297-dc38-4051-bd59-bfcee8b04194.jpg

41b60c13-f3b7-429f-abb6-46eea4cce4d1.jpg

Ynt: 3 Dingilli CLAAS ARES 697 ATZ

anlayamadım ne imiş bu çok merak ettim ... son fotoğrafta yan taraftan iki rekor gidiyo gibi duruyo ... eğer yol durumunda kullanılıyorsa bu dönmesi lazım bir şekilde... tuhaf bilen birisi çıkar elbette ...

bence, ön PTO u güç milinden, yararlanılmış ilave çekiş arttırma ve dümenlemeyi de ön tekerlere akuple edilmiş diye düşünüyorum .ama yolda giderken yeterli stabiliteyi( dengeyi ) sağlıyor mu ? yanılıyorsam lütfen uyarın..saygılar

atilla abi bence dört çeker açıkken bu ilave çekiş sağlamaz kuyruk mili devri ile teker devri nasıl tutacak vites değişince ne olacak ... ayrıca devirler tutmaz ve tork tutmazsa ön tekerler avare olur motor hiç çekmez bence bu o şekilde birşey değil ...

bağlantı mili olayınada katılıyorum keşke görebilseydik ...

birde şimdi dikkat ettim ön tekerle aynı açıda dönmüşler yani direksiyona bağlı acaba nasıl bir bağlantı yapılmış pompa ile... yaaw gerçekten çok merak etim ne imiş bu ...

okkangal link=topic=3623.msg36899#msg36899 date=1211302515' Alıntı:
atilla abi bence dört çeker açıkken bu ilave çekiş sağlamaz kuyruk mili devri ile teker devri nasıl tutacak vites değişince ne olacak ... ayrıca devirler tutmaz ve tork tutmazsa ön tekerler avare olur motor hiç çekmez bence bu o şekilde birşey değil ...

bağlantı mili olayınada katılıyorum keşke görebilseydik ...
kuyruk mili güç üretir , dizel gibi düşünürsek , ilave çekiş olarak kabül ettiğimiz 3. aks hidro pompa - türbin gibi çalıştırılırsa diğer tekerlerle senkronize sağlayabilir düşüncesindeyim . çift çekerli biçerlerde arka teker çekiş aparatı bu sistemle , ön tekerlerle senkronize ( uyum ) sağlıyor diye düşünüyorum....

olabilir abi .. ama bunun ağırlığı nekadarki pek faydası olurmu bunun ... öyle ağır bir şeye benzemiyor.. merağımdan çatlayacam .. ab işte bu durumlarda fikir yürütme becerisi bizim iş değilmi bakalım düşündükçe neler bulacağız...

atilla link=topic=3623.msg36917#msg36917 date=1211304526' Alıntı:
kuyruk mili güç üretir , dizel gibi düşünürsek , ilave çekiş olarak kabül ettiğimiz 3. aks hidro pompa - türbin gibi çalıştırılırsa diğer tekerlerle senkronize sağlayabilir düşüncesindeyim . çift çekerli biçerlerde arka teker çekiş aparatı bu sistemle , ön tekerlerle senkronize ( uyum ) sağlıyor diye düşünüyorum....
detaylı düşündük . belkide daha basit bir şey . toprağı ezmek gibi....meriç bizi biraz ......k.....

Paylaşım içi sağol Meriç... Arkadaşlar o kadar kafa yormanıza gerek yok. Bu sadece toprağı eşit şekilde ezerek gitmek için birşey... Fakat hangi tür ürünlerin ekiminde kullanılıyor onu bilemiyorum. Birçok bu şekilde kullanılan traktör var. Her model ve markaya göre özel üretim bu dingilden yapıyorlar...