t 3010 modeli zeytinlik işlemek için uygun mu dur sizce?

• Konbuyu başlatan ismaileren
  • Başlangıç tarihi
I

ismaileren

merhaba arkadaşlar,

zeytinlikde kullanmak için t3010 modelini almayı düşünüyorum, 40 dönüm arazide benim işimi görürmü bu model? eğer görmez derseniz tavsiye edebileceğiniz başka modeller nelerdir?

yardımcı olursanız sevinirim?

Ynt: t 3010 modeli zeytinlik işlemek için uygun mu dur sizce?

t0prak yapısına göre degişir bence 54-c juni0r senin her türlü işini görür yada n0rmal 54-c fiyatı 15-20 bin arası tek ceker fiyaı cifft cekere gerek görmüy0rum genede istege baglıdır

bilalkuru link=topic=30640.msg259040#msg259040 date=1267852090' Alıntı:
t0prak yapısına göre degişir bence 54-c juni0r senin her türlü işini görür yada n0rmal 54-c fiyatı 15-20 bin arası tek ceker fiyaı cifft cekere gerek görmüy0rum genede istege baglıdır

arazi ince uzun ve çevresinde manevra alanı kısıtlı; o yüzden kıvrak ve manevra kabiliyeti iyi bişeyler olsun istiyorum, ama güçsüzde kalmasın istiyorum, o yüzden t3010 gibi model düşünmüştüm

aga bende zeytinle ugraşıyorum ama sana onun yerine tn-n serisi tavsiye edebilirim daha ii ötekinden ve kıvrak :) ama oda guzeldir gder zeytin işlerinde zaten sera için fln kullanıyorlar galiba 3010u :)

Eğer güçlü traktör istiyorsanız T4000 F / N serisini incelemenizi öneririm..4 silindir 78 beygirlik traktörü sizin işinizi görür.Hem donanım ve şanzuman olarakta biraz daha üstün.Ayrıca manevralar içinde sizin için çok iyi olacaktır, 76 derecelik dümenlemen açısına sahip.

ayrıntılı bilgi:http://www.newholland.com.tr/Ürünle...ContentID/3/ProductID/76/mid/399/Default.aspx

t4000f-b3.jpg

T3000 serisi ise küçük gelebilir size güç açısından.3 silindirli 35 beygir ve 4 silindirli 54 beygirlik modelleri mevcut.Ancak dümenleme açısı dar olduğu için manevralarda sıkıntı oluşturabilir..Boyu diğerine göre 70 cm kadar kısa.Tek avantajı bu bence.

ayrıntılı bilgi:http://www.newholland.com.tr/Ürünle...mid/399/ProductID/10/ContentID/3/Default.aspx

t3000-b1.jpg

_FaTıH_ link=topic=30640.msg259086#msg259086 date=1267870963' Alıntı:
Eğer güçlü traktör istiyorsanız T4000 F / N serisini incelemenizi öneririm..4 silindir 78 beygirlik traktörü sizin işinizi görür.Hem donanım ve şanzuman olarakta biraz daha üstün.Ayrıca manevralar içinde sizin için çok iyi olacaktır, 76 derecelik dümenlemen açısına sahip.

T3000 serisi ise küçük gelebilir size güç açısından.3 silindirli 35 beygir ve 4 silindirli 54 beygirlik modelleri mevcut.Ancak dümenleme açısı dar olduğu için manevralarda sıkıntı oluşturabilir..Boyu diğerine göre 70 cm kadar kısa.Tek avantajı bu bence.

cevap için teşekkür ederim,
Semih kardeşimin önerdiği serideki tn75n modeli oldukça hoşuma gitti ve benim işimi görebilecek bişeye benziyor,
ama forumu biraz araştırdım ve bu model hakkında söylenenler pek olumlu değil,

bu model hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim, tn75n i önerirmisiniz ?

aga dediğim gibi tn 75 da sını kendim araştrmıştım çok güzel demişlerdi hep ;) ayrıyetten sana da tn75n gider ii ;) we bence tek sorun olabileceği motor biraz uzun ama dar ve dumenleme fatihin dediği gibi 70 dereceoldugu için kurtarıyor yanlız ön dümelemeye zarar getirmedeiğinde hiç bi sorun yaşamazsın ;)
URL=http://img97.imageshack.us/i/tnnaicerikb1.jpg/]
tnnaicerikb1.jpg
[/URL]

bunlarda resimler dönuşu güzel .. buda bi ttavsiye ve benzer war bi kaç ilan ;) fiyat aralıgı için http://www.sahibinden.com/faturali_2006_tn_75_na_dt-46WQQaXQQ21501896WQQpXQQdisplayitem? :)

_FaTıH_ link=topic=30640.msg259116#msg259116 date=1267879432' Alıntı:
Zaten şu anda TN75 model traktörler T4000 adı altında üretilmeye başladı.
ewed seriyi T serisine taşıdılar ya hepsi değişti artık :) Tn=T4000 Tl=T5000 ts=T6000 vs :D ama tn serisinin tümü tam çiftçi motoru hertürlü versiyon var küçük dew :D

He birde bu images çalışmıyo mu :S bn reism atamıyom öncekilerden paylaştım.. :D

bi sorum daha olacaktı, bu tn75n modeli için bazı forumlarda ara büyüklükte bi model olduğu söyleniyor,
yani demek istediğim ne büyük bi traktör büyük boyutlu kullanılabilecek nede küçük çaplı bi alet küçük işlerde verimli olabilecek deniyor.

gerçektende tt55 lere göre yakıt tüketimi çok fark edermi ?

ismaileren link=topic=30640.msg259353#msg259353 date=1267951456' Alıntı:
bi sorum daha olacaktı, bu tn75n modeli için bazı forumlarda ara büyüklükte bi model olduğu söyleniyor,
yani demek istediğim ne büyük bi traktör büyük boyutlu kullanılabilecek nede küçük çaplı bi alet küçük işlerde verimli olabilecek deniyor.

gerçektende tt55 lere göre yakıt tüketimi çok fark edermi ?
Abi en basitinden arada 20 HP var.yakıt illaki fark edebilir..ama yinede kullanan üyelere sormak lazım.