erkunt denemede 'erkuntun pulluk güçünü görün..'

Ynt: erkunt denemede 'erkuntun pulluk güçünü görün..'

yapılan işe insan bakarken zevk alıyor...
ceya023 link=topic=30668.msg259457#msg259457 date=1267980338' Alıntı:
[size=14pt][size=10pt]bu video da erkuntun hangi gazla çektigini anlayabilirsiniz sesinden, rölantiye yakın yaklaşıık 9-10gazla çekiyor.. işte düşük devirde yuksek tork bu olsa gereke..[/size]
[/size]

http://www.dailymotion.com/video/x93r3a_erkunt-2-1mpg4

Paylaşım için teşekkürler. Bunu herkes kabul etmedir ki; hiçbir firma piyasanın talebini yüzde yüz karşılayamaz, hiç bir traktörde çiftçinin isteklerini yüzde yüz karşılayamaz, o kadar ki özel yapım traktör yaptırsak bile bu defa yedek parça ve servis sıkıntısı doğar. Yeni traktörler elbette ki güzel, hakkını yemiyelim. Fakat bu traktörleri emsal güçteki eski traktörlerle kıyaslarken eskilerede haksızlık etmemek lazım. Şimdi yeni model bir traktörün daha eski model bir traktörü çekeceğini veya hergte geçeceğini kimse iddia edemez, her modelin kendine has bazı üstünlükleri vardır. Eski olsun son model olsun bu değişmez.
Haa; bana soracak olursanız, yeni yenidir. Made in P.R.C. olanlar ve İndia olanlar hariç..:D

son videyo tam cift işte cok sakin zorlamadan cok güzel sürüm bazı arkadaşlar hıza kafayı takmışlar önemli olan tarlayı nasıl sürdügüdür eline saglık güzel paylaşım

dolcevita link=topic=30668.msg259463#msg259463 date=1267981742' Alıntı:
son videyo tam cift işte cok sakin zorlamadan cok güzel sürüm bazı arkadaşlar hıza kafayı takmışlar önemli olan tarlayı nasıl sürdügüdür eline saglık güzel paylaşım
rica ederim.. son video da traktör zaten rölantiye yakın bi gazla gidiyor belki rölantidir.. ve öyle cok agırda dil buna 14 gaz verince tam hakkını buluyor.. erkunt un yakıt yakmamasının sebebi bu zaten düşük devirde çekmesi.. ama erkunt alıpta boşyere eski alışkanlıklarını bırakamayıp gaz basıp cok yaktıranlarda var işte.. ben 13-14 gazi gecmeden suruyorum traktör rahat gidiyor yakıtta yakmıyor..çok camur olmadıgı sürece 14 gazı gecmemek lazım.. zaten bi sürü vites secenegi var çift için 7-8 vites var uygun olanını secip iş yapmak lazım devir ekonomi devri kazandıgımızıda mazota mı verelim :)

öncelikle paylaşım için teşekkürler emeğe her zaman saygı 2. video da nerdeyse pullugu kabinin tepesine koyacak erkunt helal olsun mf ciler izlesin ( bende dahil) cidden bu makine için emek harcandığı belli yolu açık olsun

düşük vites seçenekleri ( kaplumbağa ) kullandıktan sonra aynı pullukla 60-56 bile çift sürebilir bence.. biz seri 1 ' le 3 ' lü pulluk takıp sürüyoruz çifti.

ama erkunt gerçekten güzel... hakkını yememek gerek. paramız olsa çiftçeker 55 ' lik alırdık valla :D

safanuroglu link=topic=30668.msg260633#msg260633 date=1268257453' Alıntı:
düşük vites seçenekleri ( kaplumbağa ) kullandıktan sonra aynı pullukla 60-56 bile çift sürebilir bence.. biz seri 1 ' le 3 ' lü pulluk takıp sürüyoruz çifti.

ama erkunt gerçekten güzel... hakkını yememek gerek. paramız olsa çiftçeker 55 ' lik alırdık valla :D

rölantidemi ?? burda agır takviye 3 le sanırım sürüm yapıyor.. fiatlar istop ederler 640tan biliyorum.. rölantide çekmez.

bunlarda vites ecenegi çok pulukta ayrıca .. sıralanışıda şöyle:

yani tarla 3 agır (L)
tarla 3 hızlı == fatların 4 takviyesiyle aynı hızda yaklaşık olarak denemedim ama tahmin sadece
yol 1 agır
yol 1hızlı == fiatların seri 1 inci vitesiyle yaklaşık aynı hızda..
tarla 4 yavas
yol2 agır
tarla 4hızlı
yol2 hızlı

(ayrıca valtra a75 tede aynı vites hızları yaklaşı olarak oranlarıda böyle..)