üzüm asma ve bağları

üzüm asma ve bağları bakımları muhtemelen bir kısımları yapıldı bir kısımda bundan sonrada yapılacaktır. budama, ilaçlama,temizlik ,kazım işleri gibi süre gelen işleri gibi bu yıl kış şartları herşeyin uygulama şartlarını değiştirdiği gibi asma ve bağlarda,da değiştirdi.arkadaşlar sözü uzatmama gerek yok sizlerinde fikirlerini bekliyorum. yüce allah herkese bol mahsul ve bereketli kazançlar versin 2010 .da anlş-*s

Ynt: üzüm asma ve bağları

benimde bahçemde 50 kök asmam var ticari yetiştirmiyorum, budama işini halen bilmesemde kendim yapıyorum 10 senedir, daha budamadım 10 nisanı bekliyorum..
Yanlışım varsa lütfen düzeltin, asmalarımı ilk önce 1 mt yerden kaldırdım ve T şekline getirdim şimdiki halleri gövdeleri insan bileğinden kalın. budama yaparkende öğrendiğim dişi gözler ve erkek gözler var ona göre buduyorum ve 3 göz koyuyorum eğer gözleri yanlış bilmiyorsam tabi..ve bol bol suluyorum gübre kesinlikle atmıyorum, yazın ara sıra yapraklarını seyreltiyorum, kolların çok uzayan uçlarını kırıyorum ve yaklaşık 10 kasa üzümüm oluyor, birazını pekmez birazınıda ağustosun sonundan itibaren yemeye başlayıp şubat ayına kadar evimin ihtiyacını karşılıyor.
acaba budama şeklim doğrumu bilen arkadaşlar anlatırsa sevinirim,
birde hanım parmağı diye üzümün taneleri uzunca birtane asmam var, ona bir türlü verim verdiremedim en fazla ya 1 salkım yada 2 salkım oluyor onu yanlış buduyormuşum gibi geliyor, verimimi yoksa o kadar bilmiyorum, bilen arkadaşlar var ise lütfen yardımcı olurlarsa sevinirim,