BUDA BENİM EMEKTAR DOSTUM

Ynt: BUDA BENİM EMEKTAR DOSTUM

gerçekten güzel makina.. 80-66 tek çekerle arasında fark ne bunun kardeş? bence ikisi de aynı işi yapar.. vites seçeneğinin çok olması bunların en güzel yanı. bi de lastiklerin değişim zamanı geldi geliyor sanırım.

hasanerbakan42 link=topic=30768.msg260819#msg260819 date=1268326584' Alıntı:
eğer bunu satmazsan bence arkaya yardımcı piston taktır bideyeni boya at motorada baktır o seni o kadar idare etti sadece mazot koymakla olmuyor küser sonra herşey karşılıklı :D
kardes daha revızyona gelmedı ama kısmetse bu sezon sonunda cogu bakımını yaptıracagım boyada dahıl arkaya yardımcı pıston dusunmedım ama olabılır belkı su an turbo ve ıntercooller takjmayı planlıyorum

ağır abi link=topic=30768.msg260824#msg260824 date=1268327361' Alıntı:
Paylaşım için tşk acaba hararet göstergesinin üzerindeki göösterge ne işe yarar
ampermetre akunun sarj durumunu gosterıyor sonradan taktırdım dıs aydınlatmaları acınca gece tarlada aku sarjının ne kadar dustugunu gosterıyor bende ona gore akunun dolumunu yapıyorum ayrıca sarj dınamosundakı arızayıda bıldırıyor

safanuroglu link=topic=30768.msg260791#msg260791 date=1268322795' Alıntı:
gerçekten güzel makina.. 80-66 tek çekerle arasında fark ne bunun kardeş? bence ikisi de aynı işi yapar.. vites seçeneğinin çok olması bunların en güzel yanı. bi de lastiklerin değişim zamanı geldi geliyor sanırım.
kanka 80-66 4 hp daha guclu ama mf bucuk vıtesı yukte arayı fazlasıyla kapatıyor bızım burda ıkı tane var 80-66 admlar pek memnun degıller yaptıgı işe gore yakıtının cok oldugunu soyluyorlar 20 dekar tarlada aynı bolgede komsuylagecen yıl yan yana surum yaptık ben 20 dekar o da 22 dekar yer surecektı ıkımızdede 4 soklu 14 no vardı ben ondan nerdeyse 40 dakıka once bıtırdım yaktıgımız yakıtlarda hemen hemen aynı sayılırdı ben 3 lıtre fazla yakmısım oda motor 18 20 gazla calıstırdım işim acıldı 1 serıde surum yaptım cunku daha gıdıp 40 dekar yer daha surecektım

her konuya yazacaz bu gidişle Galiba yeni üyeler bilmiyor bu konuyu

Konu içesisinde flood uygulaması görülmüştür yani başka bir kişi mesaj yazmadan kendi mesajının altına yeni mesaj eklemedir lütfen bu konuya özen gösterelim

merhaba,
285 ' liğin 4 ' lü pulluk çekmesi bence normal. tarlanın büyük ve uzunlamasına çift sürülmesi bence yakıt giderini azaltıyor. yoksa bizim buralardaki gibi tarlalar çok parçalı olmuş olsa ve aile başı ortalama 80 dekarlık araziniz olsa eminim ki 285 ' liğe elinizi sürmek istemeyeceksiniz.

bizim en büyük ve en uzun tarlamız 25 dekar. ve taşlı..

bu 96 ve 97 modellerinde boya problemi var herhalde, bizim 97 285 s ' de böyle soluk ama 1993 285 s vardı onun boyası hiç solmadı, seninkide aynı, yıkayıp silince birde bez ' e kırmızı kırmızı çıkar hasta oluyorum, güzel traktör eline sağlık.

gökoğlu link=topic=30768.msg262113#msg262113 date=1268688235' Alıntı:
bu 96 ve 97 modellerinde boya problemi var herhalde, bizim 97 285 s ' de böyle soluk ama 1993 285 s vardı onun boyası hiç solmadı, seninkide aynı, yıkayıp silince birde bez ' e kırmızı kırmızı çıkar hasta oluyorum, güzel traktör eline sağlık.
Kardes yazın cok guneste duruyor bıde ben haftada bır mutlaka traktoru yıkıyorum ıc dıs yıl 52 haftanın en az 45 sıcak sabunlu sıyla yıkıyorum herhalde boyası ondan da solmus olabılır sanırım... tozu ve camuru pek sevmıyorumda hanı aslan yatagından bellı olur mısalı

Abi senin her konuda maşallahın var valla.. neden dersen, 15 tonluk römork çekiyon, tarla sürümü desen güzel yapıyon.. bi de temizlik anlayışını öğrenmiş olduk. Keşke ben de senin gibi ekipman temizliği konusunda titiz olsam. Ama bir konuda titizim. Yağ değişimi ve grasörlüklere sezonda en az bir kere yağ basılması, ayrıca akü kutup başı temizliği.. bir ara akü kutup başı temizliğini ihmal etmiştim arazide kaldık kurt ilacı atarkene.

seni trakklubün ruhani lideri ilan ettirecem kardeş.. Muhtar hasan alakoç ' tan sonra sen varsın bu sitede :D

LORUOĞLU link=topic=30768.msg262187#msg262187 date=1268736244' Alıntı:
Kardes yazın cok guneste duruyor bıde ben haftada bır mutlaka traktoru yıkıyorum ıc dıs yıl 52 haftanın en az 45 sıcak sabunlu sıyla yıkıyorum herhalde boyası ondan da solmus olabılır sanırım... tozu ve camuru pek sevmıyorumda hanı aslan yatagından bellı olur mısalı

safanuroglu link=topic=30768.msg262209#msg262209 date=1268743462' Alıntı:
Abi senin her konuda maşallahın var valla.. neden dersen, 15 tonluk römork çekiyon, tarla sürümü desen güzel yapıyon.. bi de temizlik anlayışını öğrenmiş olduk. Keşke ben de senin gibi ekipman temizliği konusunda titiz olsam. Ama bir konuda titizim. Yağ değişimi ve grasörlüklere sezonda en az bir kere yağ basılması, ayrıca akü kutup başı temizliği.. bir ara akü kutup başı temizliğini ihmal etmiştim arazide kaldık kurt ilacı atarkene.

seni trakklubün ruhani lideri ilan ettirecem kardeş.. Muhtar hasan alakoç ' tan sonra sen varsın bu sitede :D

[/qu
safanuroglu link=topic=30768.msg262209#msg262209 date=1268743462' Alıntı:

Kardes temızlık ımandandır bakarsan bağ bakmazsan dağ olur akü kutup baslarına motor yagından sur bıraz bır daha kolay kolay oksıtlenmez ama gres koyarsan cok cabuk oksıtlenır greserluklere sezonda bır yag yetmez kaucuklu gres kullan ve iş durumuna gore benım haftada bı gresledıgım bıle oluyor ozellıkle on duzen dahada onemlı sana bır tavsıye daha motorun nedır nasıldır bılmıyorum her marka motorun kendıne ozel urettıgı bır yag vardır ornegın mf ve nh castrol le anlasmalı özel yagları vardır ben sadece onları kullanırım motorun yag yakmıyorsa 500 saat yag degısımını unut defransıyeldede marka ve model ne olursa olsun petrol ofısının 422 ısımlı bır dort mevsımlık dişli yagı vardır hıdrolıkle calısan ekıpmanlarını temız kullanıyorsan uzerıne yag tanımam en az 3-4 yıl sanzuman yagını degıstırmeyıde unutabılırsın dedıgım gıbı motorunda ve sanzumanında kacak yoksa

Akü kutup başlarına dediğin gibi motor yağı sürerim kardeş köye gittiğim zaman. Oksitlenmeyi o şekilde engellemiş oluruz. Bizim o derece çok işimiz yok kardeş.. Bizim işlediğimiz en fazla bu sene işte.. 160 dekar filan. Yani sürekli olarak traktörle iş yapmıyoruz.. Keşke traktör üstünden inme fırsatımız olmasa.. O kadar çok işimiz olsa yani ama imkanlar kısıtlı yani. İstesek de imkansız.

Geçenlerde traktörün yağ çubuğunu çekip dinledim. Özellikle bu tork olayını öğrendikten sonra traktörü biraz eze eze kullanmaya başladım. 1500 devirin genel olarak altına inmemeye çalışıyorum. Mayıs ayı nadaslarını yapmak bana kısmet olursa nadaslara girmeden önce ön takımlara gres basıp ondan sonra tarlaya gideceğim. Artı, ikili pullukla sürüm yaparız biz.. 3 ' lü pulluk takıp gideceğim. Ne kadar yüksek devir bence o kadar çok sağlıklı motor. Bayılacağına bağırsın kardeşim.

Bizim traktör 1996 model 60-56 fiat. Bunların maksimum torkları nedir bulamadım.. İlk çıkım karaburunlardan, tümosan motoru var içinde.. Ah kardeşim bir işim traktörle olsa valla çiçek resimleri bile çizerdim üstüne de .. farklı farklı dertler çıkıyor, işler çıkıyor işte. Ama elimden geldiği kadar da özen gösteriyorum.

LORUOĞLU link=topic=30768.msg262216#msg262216 date=1268744603' Alıntı:
Kardes temızlık ımandandır bakarsan bağ bakmazsan dağ olur akü kutup baslarına motor yagından sur bıraz bır daha kolay kolay oksıtlenmez ama gres koyarsan cok cabuk oksıtlenır greserluklere sezonda bır yag yetmez kaucuklu gres kullan ve iş durumuna gore benım haftada bı gresledıgım bıle oluyor ozellıkle on duzen dahada onemlı sana bır tavsıye daha motorun nedır nasıldır bılmıyorum her marka motorun kendıne ozel urettıgı bır yag vardır ornegın mf ve nh castrol le anlasmalı özel yagları vardır ben sadece onları kullanırım motorun yag yakmıyorsa 500 saat yag degısımını unut defransıyeldede marka ve model ne olursa olsun petrol ofısının 422 ısımlı bır dort mevsımlık dişli yagı vardır hıdrolıkle calısan ekıpmanlarını temız kullanıyorsan uzerıne yag tanımam en az 3-4 yıl sanzuman yagını degıstırmeyıde unutabılırsın dedıgım gıbı motorunda ve sanzumanında kacak yoksa