ERKUNT - CASE KAPIŞMASI (TARLADA VE ÇEKİŞMEDE) !!

04.10.2008
4,134
195

[size=14pt]şimdi sizin için 2 seçenek sunacam :))

traktörler: uyy-*s
servet 80t 4WD = 75bg gücünde 4000ton agırlıgında Diagonal lastikli.

case jx80 4WD = 83bg gücünde 4200kg radial lastikli
[/size](ikinci videodaki net görunuyor)

[size=14pt][size=12pt]birinci videodaki case jx80 veya 95 ben net göremedim[/size]..

eger ki benim için çekişme önemlidir diyorsanız 2. video size göre..
[size=10pt]çekişme etkenleri : şoför, lastikler ve agırlık(sizin ekleyecekleriniz varsa yazınız..)[/size]

yok benim için tarla performansı daha önemlidir diyorsanız 1. video yu izleyiniz..
iyi seyirler..
[/size]

[size=14pt]video1:[/size]

http://videoizle.video75.com/LbpxV08trD8/erkunt-ve-case-kapismasi-casen/

[size=14pt]video2:[/size]

http://www.izlesene.com/video/komik-videolar-casse-alaca-erkunt/1839219

not : ben erkuntumu seviyorum ..
yorum yapacak arkadaşlardan ricam lutfen mantıklı ve teknik yorumlarda bulunalım..kahve agzı yorumlar yapıpta ortamı germeyelim..

Ynt: ERKUNT - CASE KAPIŞMASI (TARLADA VE ÇEKİŞMEDE) !!

eline saglık güzel paylaşım yaw millet birbirine gircek nerdeyse türk çifcisi mahsulunu düşünmez topragını düşünmez mazotu düşünmez böle motorları cok düşünür burda secim yapmış olursam erkuntu secerdim bende yerli malı yurdun malı derizde sözü herkez söyler ama eylem özgür insanların işidir almaya vardıkmı alamıyoruz işte erkuntu :D iş parada bitiyor

teşekkurler abi yorumun için.. zaten ben video lar için gereken acıklamayı yaptım..traktörden anlayan insanın yorumu bizim için degerlidir..
radial lastik farkı çok net görülüyor burda..erkuntu orda baglayan gercekten cahil bu konuda..
ha şimdi radialla diagonal lastik arasındaki farkı görmeyen insanlar cıkabilir..

allah var case jx 80 de guzel traktör.. ama denk degiller koşullar eşit degil ve case yolda biraz agır tarladada nasıl odlugu göruluyor zaten video da.. bizim burda tutmadı case bitane alanla konuştuk biz soguduk caseden baya sıkıntı yaşamış anlattı bize servisle sorunluymuş..

bide şunu eklim o pulluk video sunu zannedersem case bayisi çekiyor çünkü case de plaka bile yok bayinin traktörü olmalı..

radyal lastik demek %20 güc artışı demek (türk malı bi traktörde aktif kullnıcısıyım radyalin) aslında opsiyonel olarak türk traktör üreticeleri secenek verseler daha iyi olur case hakkında hic bilgim yok ilgilenmedigim için

dolcevita link=topic=30868.msg261875#msg261875 date=1268607985' Alıntı:
radyal lastik demek %20 güc artışı demek (türk malı bi traktörde aktif kullnıcısıyım radyalin) aslında opsiyonel olarak türk traktör üreticeleri secenek verseler daha iyi olur case hakkında hic bilgim yok ilgilenmedigim için

evet abi biz same de radial kullanıyoruz tutunmayı dedigini gibi çok etkiliyor.. hiç dişleri azkalsa bile yere yapışıyor adeta.. yani radial lastikte dişleri duz olana kadar bile kullanabilirsiniz o derece.. kullanıyoruz çok memnunuz.. yanlız bizim erkunttada yok radial lastik.. fakat yurt dısına giden erkuntlar radial lastikle gönderiliyor.. turkiye içine normal lastikle satılıyor..

yasin köse link=topic=30868.msg261905#msg261905 date=1268640437' Alıntı:
case kaclık arkadaşlar

arkadaşım sen galiba hiç bişeyi okumadan yazıyorsun,videonun üzerinde kocaman yazılarla traktörlerin bilgilerini yazdım.. neden casenin çektiginide yazdım!! uyy-*s ve orda sadece çekişme videosuda yok bi ustunde pulluk denemeside var..

evet aynen öle biri ital biri yerli.. ve case dunya markası onun kendinden 8bg daha küçük bi traktörle karşılaştırılması bile bence erkuntun nekadar iyi oldugunu gösterir.. casenin eksigi biraz yolda agır makina.. yakıtı nasıl bilmiyorum.

cevo link=topic=30868.msg261929#msg261929 date=1268646716' Alıntı:
güzel video yalnız benım pc 1 . video yu acmadı neyse bizim erkuntlara radial lastık takılmaz mı bide intercoler?

birinci videonun linkine tıkla o burda direk gösterilmiyor.. video75 te.. radial lastik tabiki takılır alırken pazarlık etseydin taktırabilirdin.. birinci video da pullukta erkunt case ye fark atıyor.. ikincisini izlemişsindir zaten..
intercooller takılmasına takılırda önemli olan verimli olması.. şuan erkuntun bu şanzumanı için en verimlisi bu.. ve intercooler kimi zaman teferuat dogurdugu için masraf ta acabilir ve masraflıda olabilir.. ama genel olarak ben intercoollerle olmasını isterdim..

güzel olmuş.tarla sürümünde şartlar eşit keşke yakıtlara da bakılsa.ayrıca 1500 devirde traktörleri sabitleyip sürücüler inecekki tam çekişme olacak.yer müsait.şahsen ben caseyi fena bulmadım.
arka arkaya takıp çekişme öyle olmaz.yanlış uygun viteste uygun devirde sürücüsüz olacak.hızlı el çabuklugu ile çekişme olamaz.bu kısas degil.
ama güzel olmuş görüntü kalitesi kötü olsada.demekki 4 silindir bir traktöre gerek yok.küçük ve orta ölçekli çiftçilere

ÇEkişme kısmına katılıyorum ama erkuntu ii görüntüler de güzel çolk ççuk toplanmışlar motor kapıştırıyolar yurdum insanı ;) :D
köylü link=topic=30868.msg262048#msg262048 date=1268678068' Alıntı:
güzel olmuş.tarla sürümünde şartlar eşit keşke yakıtlara da bakılsa.ayrıca 1500 devirde traktörleri sabitleyip sürücüler inecekki tam çekişme olacak.yer müsait.şahsen ben caseyi fena bulmadım.
arka arkaya takıp çekişme öyle olmaz.yanlış uygun viteste uygun devirde sürücüsüz olacak.hızlı el çabuklugu ile çekişme olamaz.bu kısas degil.
ama güzel olmuş görüntü kalitesi kötü olsada.demekki 4 silindir bir traktöre gerek yok.küçük ve orta ölçekli çiftçilere

pylaşım için tşkler..

köylü link=topic=30868.msg262048#msg262048 date=1268678068' Alıntı:

abi şartlar rı boan en önemli etmen orda lastikler sert zeminde radial lastigin tutunması baska radial lastik yapışıyor yere adeta.. biz samede kullanıyoruz ordan biliyorum.. yani erkunttada radial lastik olsaydı ozaman baya bi çekişmeli geçerdi ama caseninde hakkını yememek lazım guzel traktör oda 3silindir 83bg.. silindir hacmi 2.9..