ALANTURGRUP'un projesi ( sözleşmeli süt besiciligi)

Merhaba arkadaşlar.Alanturgrup un projesinden haberi olan var mı?
Ben bildigim kadar anlatayım.
Firma sözleşmeli süt besiciligi için üretiye büyük baş için en az 10 en fazla 25, küçük baş için ( saanen keçisi) en az 25 en fazla 100 adet hayvan veriyor. Bu hayvanları karşılıksız veriyor yani beleş.( kimse kimseye karşılıksız yardım etmez diyeceginizi biliyorum.en azından görünen böyle).
Verilen hayvanlar firmanın demirbaşı satamazsınız.Dogacak yavrular sizin onuda kafanıza göre satamazsınız.
Elde ettiginzi sütü piyasanın 1.5 katına alıyor.
Her türlü danışmanlık hizmetini şirket kendisi yapıyor.
Bu projeyide il ve ilçe tarım müdürlükleriyle kordineli olarak yapıyor.
Böyle bir projeden haberi olan var mı ?
www.alanturgrup.com

Ynt: ALANTURGRUP'un projesi ( sözleşmeli süt besiciligi)

nasıl oluyoo ben hala anlamadım daha detaylı anlatırmısınız mesela bi numara ya da atres varmı bi link ermişiniz ama bende calışmıyor

Arkadaşlar şahıs olarak başvuramıyoruz.
kurum olarak başvurulacakmış.Yani il veya ilçe tarım veya ziraat odaları üzerinden. Ben ilçe tarımı aradım onlarında haberi yok.

BİZİM BURADAKİLERİNDE HABERLERİ YOK HALA UKUDALAR BAKANLIKTAN HERHANGİ BİR YAZI GELMEDİ DİYORLAR ARADIGIM 0312 419 5396 NOLU TELEFONDAKİ KİŞİ İL VE İLÇE MÜDÜRLÜKLERİNE BAŞ VURUN DİYEREK MUHATAP ALMIYORLAR İ

TARIM -İLÇE MÜDÜRÜNE TELEFON ETTİRREK GEREKEN BİLGİLERİ ALDIM FAKAT ADAMLAR İL VE İLÇE BAZINDA ÇALIŞMAKTALAR 10 ,15 DEGİL EN AZ 50 ÜYE ONAR TANEDEN BEŞYÜZ SÜT İNEGİ BAZINDA DÜŞÜNÜYORLAR ÖNCE FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARI SONRA İSTİHDAM YANİ İŞLETMELERİN SÜT İŞLETMESİNE UYUMLULUGU ÜYELERİN KABA YEM TEMİNLERİ KENDİLERİNİN KAÇAR DK ARAZİ VARLIKLARI İLK ETAPTA SÜT TANKLARININ NAREYE KONULUNABİLECEKLERİ YER HATTA PEYNİR FABRİKASININ KURULABİLECEGİ ARAZİ SONRA EGİTİM İLK BAŞ VURU SIRASINDA ÜYELERİ TOPLAYABİLECEKLERİ SALON TEMİNİ ÜYELERE AİT EN AZ 4 HOCALARI VARMIŞ ONLARIN ULAŞIM KONAKLAMA BEDELLERİ TAHMİNEN ÜÇBİN BEŞYÜZ TL YANİ ÜÇBUÇUK MİLYAR DAHA SONRA YERİ BEGENİRLERESE SÖZLEŞME İMZALANIYORMUŞ HATTA SÖZLEŞME METİNLERİ VAR FAKAT BEN KES,KOPYALA,YAPIŞTIR ,YOLLA İŞLEMİNİ BAŞARAMADIGIM İÇİN YOLLAYAMIYORYUM FAKAT SÖZLEŞME ÖYLE KORKULACAK CİNSDEN DEGİL AMMA ADAMLAR İŞİ BAŞTAN SIKI TUTUYORLAR BAŞTAKİ İŞLER HALLOLDUMU GERİSİ KOLay gibi

fukara link=topic=30870.msg262704#msg262704 date=1268990372' Alıntı:
Bana da sözleşmenin fotokobisini bir arkadaşım göstermişti.Aynı sözleşme www.alanturgrupdanismenlik.com
da sözleşmeli keçi besiciligi bölümünde var.Oradan da bakabilirsiniz.
Bizim arazilerin tapusu yine sorun olur.
tapu neden sorun oluyor ki müracaat ettinizmiki daha önce

Bizim arazinin tapusu yok.Adamlar işletmenin kurulacagı yerin tapusunu isteyebilir.dahası Ziraat bankasının sübvansiyonlu büyük ve küçük baş hayvancılıkla ilgili destekleme kredileri var.( %50 faiz indirimli ve 5 yıl ödemeli) ve işletme kredisi veriyor. Tapu istiyor.
Bunlarda isteyebilir .
Birinden adam gibi bilgi alamadım ki firma ilçe tarıma yönlendiriyor ilçe tarımın haberi yok.
Ne işe yararlar bilmem.
İnternet bunlardan daha fazla işe yarıyor.
Araştırmaya devam.

Arkadaşlar il ve ilçe tarımla veya bulundugunuz bölgedeki ziraat odalarıyla görüşün . Onlar üzerinden bu proje uygulanacak.
Mesala Nigde bor da belediye başkanı bu firmayı aramış davet etmişler onlarda iki tane profla gelmişler bilgilendirmişler.Toplandıya köylüler kaymakam ilçe tarımdan gelmişler .
Firmayı aragınız zaman sizi il veya ilçe tarıma yönlendiriyor.Arrtık belirli bir taleb e ulaşıncamı proje uygulamaya geçecek bilmiyorum.
Sizlerde yukarıda saydıgım kurumları arayabilirsiniz.
saygılarımla

Anladığım kadarıyla bu iş şahıslarla yapılan değil,daha çok kooperatif,il ilçe tarım tarzı örgütlenmelerle yapılan bir işmiş.Bireysel olarak bir başvuru veya bireysel alım tarzı bir durum yok.