Einstein bu soruyu 24 saatte çözmüş

bu soruyu einstein 24 saate yakın bir zamanda çözmüş
soru şöyle:
orda bulunan topu her kareden geçecek çapraz gitmek yok en sonunda bulunduğu yere geri gelecek ve de her kareden yanlızca bir kere geçilebilir.
daha bende çözemedim

Ynt: Einstein bu soruyu 24 saatte çözmüş(müş)

ya ben ilk anda gözüm yanılmış yukarda bi sıra istiyormuştu ama sonradan yine çözdüm soruda diyor zaten her kareden geççek ama dışına çıkcak demiyor kendi yaptıgım gibi yapıncada kırmızıdan tekrar geçiyordu sonra bi sıra yaptım yukarda o zmnda adamın E ismi çıktı sonra kafa bastı :S ve çözdüm resimdeki gibi olması lazım ama yanlışsa biliemem :D )))

çözümünü paylaşırmısın ben baktım fakat dışarı çıkmadan çözemedim.. çok ugrasacak vaktim olmadı ama öyle kolay bişeye benzemiyor.. dışarı cıkmadan çözmek gerekir..

maşallah einstein dolu bızım forum ya :D herkes cozmus helal olsun :D bulan arkdslar cıftcılıgı bıraksın traktorlerı satsın mıkroskop alıp atomu ıncelmeye başlasın derim :D bı dısarıya cıkma hakkı verılse oluyo evet ama arkdsın gıttıgı mantık ıle daha sonra merdıven seklınde devam ederek olabılıo sanırım denemedım ama...

valla arkadslar dısarıya cıkmadan olmuyor hep bır kare bos kalıyor basım en az einstein kadar şişti ben bu soruyu gecen yıllardada bır yerde gormustum yıne cozumunu bulamamıstım ama bır einstein hilesi var ondan da emınım

Ynt: Einstein bu soruyu 24 saatte çözmüş

nh link=topic=30873.msg262035#msg262035 date=1268676086' Alıntı:
ya ben ilk anda gözüm yanılmış yukarda bi sıra istiyormuştu ama sonradan yine çözdüm soruda diyor zaten her kareden geççek ama dışına çıkcak demiyor kendi yaptıgım gibi yapıncada kırmızıdan tekrar geçiyordu sonra bi sıra yaptım yukarda o zmnda adamın E ismi çıktı sonra kafa bastı :S ve çözdüm resimdeki gibi olması lazım ama yanlışsa biliemem :D )))

araştırdım senin yaptığın yol doğruymuş senin dediğin gibi kareden dışarı çıkmak yok deseydi bu imkansız olurdu helal olsun valla sen bilmişin +repp

Ynt: Einstein bu soruyu 24 saatte çözmüş

eğer çözümü buysa saçma olmuş bence biraz.. kareden dışarı çıkarak bi çok yöntemle çözülebilir zaten.. eintein bunun için 24 saat ugraşmazdı eminim.. bence çözüm bu degildir.. yada çözümü yoktur.. aslında buraya karınca algoritmasını uygulayıp çözum alınabilir varsa.. program yazmak gerek :)