sizcebalya makinas için enuygun traktör hangisi

Ynt: sizcebalya makinas için enuygun traktör hangisi

çiftçekerin varsa buyutmene hıc gerek yok.. düz de aynı işi yapar ama bayır yerlerde problemlı olabılır.. balyacı arkadaslar daha iyi bilir bunu tabıkı yorumları onlara bırakmak lazım...

266 balyada ot bağlamada yeter ama samanda zor olur sınarsın
arazi yapınız nasıl bilmemm ama yinede balyada çalışan motor en az 70 hp olması lazım
imkanın varsa sana tavsiyem 70 66 çok ideal bi motor balya makinasıyla çok uyumlu çalışıyo
ben balyada 70 66 ve td 75 dt kullanıyorm çok memmnunum

7 yıldır balya yapıyoruz.En uygun traktör 640 tır.768 de uyar Brezilya 275 uyar 285uyar,td 65,75,85,95 uyar büyük üniversal dehşet uzel 275 i denemedim 65-46 ,70-56,80-66,jd,başak,8073,erkunt gücü yetse de motoru bağırtmadan 540 devri yakalamıyor.(bunların çoğunu denedim yada beraber çalıştık ).Benim kanaatim bunlar merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz.Bende Ekonomi540 devirle (yeni motorlarda)nasıl sonuç alınır onu merak ediyorum.

Arkadaşlar yorum ve önerileriniz için çok teşekkür ederim benim makina NEW HOLLAND DERDİMİZ MAKİNAYI ÇEVİRİYOR RAHATTA ÇOK ÇIRPIYOR MAKİNA BİRAZ AĞIR VE BASKISI DİGER MAKİNALARA GÖRE ÇOK TRAKTÖRÜ BAYA İLERİ GERİ İTELİYOR BİRAZ BÜYÜK OLSA DAHA İYİ OLMAZMI BİRDE MAKİNANIN KATOLOĞUNDA 70 BEYGİRİN ALTI OLMAZ DİYOR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Kayhan ertuğrul 590L mı yoksa haşbaysız nh mi motoru sallaması normal.(Çok aşırı olmamak şartıyla) motoru büyütmen sadece fazla yakman demek. Kırk yıllık servislerin söylediği 'balya makinası ile 640 birbiri için üretilmiştir.' tir.

bencede traktörü büyütmelisin kardeş önceliklesenede kaç balya yapacağında önemli mesala birbiçer arkasında bağlıyosundur 3 ay sürekli balya yaparsın yöre yöregezersin traktörün dayanıklılığı burda çok önemli bide sadece beygir gücü değil debriyaj önemli fiat balyada çok çabuk balata bitirir ferguson daha iiidir diyebilirim ama 3. serisi bence birde hararet çok problem bende biçer işletmecisiyim 3.105 kullanıyorum ondada çok yakıyor ip masrafı mazot derken 2 balyadan 1 isana kalıyor .. bu hararet problemini öözmek için ise erkunt lüks bana güzel geliyor hararet baktın kalktı üfle komprösörle biz balya makinesini sattık bende yeni almayı düşünüyorum ama gallignani almıcam bu sefer paksan yunus ada nholland düşünüyom bende bide 540 e devri övüyorlar amabende hiç kullanmadım o devir bayağı eknomikmiş

mali87 link=topic=30919.msg266396#msg266396 date=1270429321' Alıntı:
bencede traktörü büyütmelisin kardeş önceliklesenede kaç balya yapacağında önemli mesala birbiçer arkasında bağlıyosundur 3 ay sürekli balya yaparsın yöre yöregezersin traktörün dayanıklılığı burda çok önemli bide sadece beygir gücü değil debriyaj önemli fiat balyada çok çabuk balata bitirir ferguson daha iiidir diyebilirim ama 3. serisi bence birde hararet çok problem bende biçer işletmecisiyim 3.105 kullanıyorum ondada çok yakıyor ip masrafı mazot derken 2 balyadan 1 isana kalıyor .. bu hararet problemini öözmek için ise erkunt lüks bana güzel geliyor hararet baktın kalktı üfle komprösörle biz balya makinesini sattık bende yeni almayı düşünüyorum ama gallignani almıcam bu sefer paksan yunus ada nholland düşünüyom bende bide 540 e devri övüyorlar amabende hiç kullanmadım o devir bayağı eknomikmiş
arkadaş önerilerin içiğn çok teşekkür ederim bende balyada sana new holland öneriyim benimki ondan öncew galignani ve paksan kullandık bu daha iyi randıman aldı ha paksanda iyi makinede bu baya salam geldi vbe istediğin kadfar baskıya dayanıyor geçen yıl sivas ulaş devlet çifli,ğinde paksan ve sönmezler bide biz üç makina yaptık en iyi balyayı ve baskıyı bu veriyordu teşekkürler

traktorlerın Tam anlmıyla randımanlı bir balya yapmak ıcın uygun değil arkadaşım 265 denemiştim bi ara bzm makinaların birinde ot için ideal ama haspaylı bağlayacagın zaman zınk zınk öter motorun saglam sapta o yüzden min 70 hp ve üzeri traktör kullanmalısın bu yüzden traktörün birini değiştir Bulabilirsen 65-46 DT al yada 70-66 80-66 tavsıye ederim vites kutusu ve güc balyaya cok uygun Çok rahat balya yaparsın saygılar...

3085 düz derim ben, hem pratik hemde düz olduğu için az yakıyor. 80 beygirlik düz traktörler idealdir ama arazi şartlarına göre 'düz veya çift ceker' olmasına sen karar verirsin.

Paksan yunus haşbaylı makinaya
MF 3.085 4×4 phantom la 540e kuyruk
Mili seçeneğinde kullanmak uygunmudur
Kullanan yada bilgisi olan varsa yardım istiyorum
Şimdiden teşekkürler.