erkuntlar....yakıyor !!! harika pozlar sevet&nimet ve kısmet :)

04.10.2008
4,134
195

erkuntlar....yakıyor !!! harika pozlar sevet&nimet ve kısmet :)

2n9i29y.jpg

9lfz4g.jpg

24ec8ys.jpg

hwd3j4.jpg

qrzmt2.jpg

2jfwwau.jpg

2iu98c5.jpg

2v8phfo.jpg

facebooktan alıntıdır.. hepsi..tekçeker nimetin arkasındaki pullugu çekemez diyorsanız yanılıyorsunuz videolarıda mevcut aynı tarlada hem resim hem videolarını eklemişler..

2v8phfo.jpg

fz0jdl.jpg

nywmiv.jpg

symb9v.jpg

Ynt: erkuntlar....yakıyor !!! harika pozlar sevet&nimet ve kısmet :)

eline sağlık ceya023. yanlız 8 ve 9. resimler dediğin gibi ilgimi çekti, gerçekten çok düşündürücü bir olay.
bence bu görüntüler çok yanlış her marka için, düşük beygir ve tek çeker bir traktörle 5 ' li takıp köylere gidip deneme sürüşü yapıyorlar sonra çiftçi tarafından alınan traktörler her koşulda iyi bir performans gösteremeyince (toprak yapısı, arazi şartları,tavlı tavsız toprak v.s.) hayal kırıklığı yaşanılıyor ve çiftçi tarafından ister istemez karalama kampanyası başlatılmış olunuyor, resmen kendi kendini uygulamalı olarak kötülemiş oluyorsun,
Düşüncem yanlışta olabilir ama gözlemlerim benim böyle açıkcası.
Sadece traktörün girdiği köy değil, bu olumlu veya olumsuzluklardan civar köylerde etkileniyor ister istemez

yorum yapan herkese teşekkur ederim..

denemelerde mecburen bayi traktörün güçünü göstermek için buyuk alet akıyor deneme yapıyor.. sonucta traktör 68bg cok fazla şey beklememek lazım ama aynı güçteki traktörlere göre avantajlı ve buınu gösteriyorlar bu yuzden dediginiz gibi bazı çifçiler cok sey bekliyor bu yuzden biraz hayal kırıklıgı yaşayan oluyor çünkü adam nimetten 100bg lik perfomans göstermesini bekliyor.. fakat binip kullanıp almak lazım.. ben kullandım aldım çok memnunum servetten.. bu resimlerin videolarıda mevcut face te yanlız faceden buraya atılmıyor videolar sanırım o yüzden video koyamadım.. o 5liyi çekiyor nimet video da ben
izledim çamurda bi arazi.. ama heryerde çekemez buda gercek tek eker 68 bg bi traktörün hakkı 3lü14lüdür benim fikrimce alan adamada buna gidiipte 5li 14lü takarsa traktörü zorlamaktan başka hiç bi iş yapamaz.. ve sonra çekmiyor der.. onun için bayiler satarken traktörlerini dogru tanıtıp dogru ekipmanı önermeli.. yani hakkı olan ekipman arkasında oldugunda zaten performansları harika vites secenekleri v.s avantajı çok.. ve aynı güçteki traktörlerle hatta 8-9 bg güçlü traktörlerle de baş edebilir tarlada fakat dogru ekipman kullanılmalı.. yarıca traktör çekiyor diye buyuk ekipmanda takılmaz nimet bu 5li pullukla sürüm sürekli yaparsa ömrumden ömür yer buda gercek.. erkuntlar agır ve dengeli oldugu için her ekipmanı götürüyor patinaj etmiyor çok zorlarsan bogulur ama yinede gider.. erkuntta özellikle hidrolik ayarını iyi vermek gerekiyor eger iyi hidrolik ayarı verirseniz pullukta harika gidiyor mesela biz ilk aldıgımızda tam veremiyorduk sürekli sarı kolla oynuyorduk traktör iyi çekmiyordu sonra biraz ugrasıp ayarı tam tutturuncca traktör neredyse performansını ikiye katladı gibi oldu cok rahat çekmeye başladı..

ama bayilerin aşırı abartmasına bende karşıyım anti erkuntçu olan bi çok kişide var bu yüzden.. köy denemelerinde özellikle halka meydan okuyup tarlada traktörlerini eziyorlar bazen buda traktörü ezilen insanın antipatisini kazanıyor çogu zaman karalama kampanyası başlatıyorlar..

yerli malı yurdun malı herkes kullanmalı :)) saygılar...

arkadaşlar şimdi bi videosunu daha izledim servet 80t ye 6lı yaylı takmışlar hidroligi kaldırınca önü kalkıyor dönüşlerde dönemiyor bile pullugun agırlıgını daha düşünün.. yani ne geregi varsa 150bg lık traktörün pullugunu takmanın... ama orda sağlamlıgını göstermeye çalışıyorlar sanırım.. facebookta oldugundan buraya yukleyemiyorum..

35hl26a.jpg

16hox8j.jpg

güzel resimler bizim burada bi abimiz servet 4x4 aldı adam arkasınada alplerin 4lü 16 no pulluğunu aldı.çatır çatır çekiyor diyor

dolcevita link=topic=30971.msg270301#msg270301 date=1271972580' Alıntı:
eline saglık güzel paylaşım her zaman söylerim tek eksigi 100 hb olmaması
Haklısın Seyit.. Mademki aktarma organları ve sistemi bu kadar sağlam ve güzel niye hala 3 silindir 90 hp altı motorlarda ısrar ediyolar, koysunlar 4 silindir 100 hp üzeri bi motor vatandaş kullansın..
Bu arada paylaşım için teşekkürler..

nailyetek link=topic=30971.msg270305#msg270305 date=1271973634' Alıntı:
Haklısın Seyit.. Mademki aktarma organları ve sistemi bu kadar sağlam ve güzel niye hala 3 silindir 90 hp altı motorlarda ısrar ediyolar, koysunlar 4 silindir 100 hp üzeri bi motor vatandaş kullansın..
Bu arada paylaşım için teşekkürler..
erkuntun mühendisleri cukurovada harran konya ovasından hic gecmediler sanırsam celtik tarımı gibi %40 nda 100 hb ve üzeri motor var belkide daha fazladır buda büyük bi pazar eder ayrıca dünya pazarıda oluşur tümosan çifci ısrararına dayanamadı 90 100 110 şimdi 6 silindirli cıkartıyor 90 hb ve üzeri cokk aşırı satıldı az cok duymuşunuzdur konya fuarında cukurovada satışların yükseldigini söylüyorlar türkiyede sulak ovalarında tarım ileri derecededir 100 hb üzeri cıkarsın birde bana bayilik versin havucunda pancarına kadar bütün cifcilere satarım :D