nimet 70 döküm kalitesi

Ynt: nimet 70 döküm kalitesi

Şov güzel olmaına güzelde, kullanan arkadaş biraz panik yapmış. Ne bu yahu cart - curt vitese değiştiriyor.
Burda 3 nokta askı sisteminin dayanıklılığı gösterilmiş ve gayetde sağlam heralde..

nailyetek link=topic=30984.msg263437#msg263437 date=1269287763' Alıntı:
Şov güzel olmaına güzelde, kullanan arkadaş biraz panik yapmış. Ne bu yahu cart - curt vitese değiştiriyor.
Burda 3 nokta askı sisteminin dayanıklılığı gösterilmiş ve gayetde sağlam heralde..

evet yani bunu show olarak degerlendirmemk lazım aslında ordaki ön dingilin ve arka tertibatın askı sisiteminin dayanıklılıgını gösteriyor.. şahsen bunu çogu marka yapamaz arkada bi yeri koparır yada önde.. hidrolik sisteminin içinde bi arıza oluşturur keçe patlatır v.s.

bide sanırım ön tarafı ayrılan valtra dan sonra bu gösteriyi yapaya başladılar :))

motorcu link=topic=30984.msg263570#msg263570 date=1269355216' Alıntı:
niye yapamaycakmış ki sadece böyle şeyleri erkuntmu yapıyorr

sence tum markalar yapabilir mi ??? sana marka ismi vermeden söylim bi çogu eneme yayını kırar bi çogu keçe patlatır .. bi çogunun ön dilgilde arıza olur belki bi yeri kopar.. bi çogunun hidrolik ayarları ve hidroligide bozulabilir.. kaç kişi agır bi pulluk varken bunu yapmayı dener.. ayrıca arka koları bile egebilir.. çünkü traktörün güçünün üzerinde buyuklukte pulluklar takılı arkasına.. acıkcası ikidefa önünü yere vurupta önü saplamaları kopan traktörüde gördük.. bunun gibi bi çok sey bu yapılan öyle basit te bişey degil..
her marka yapabilir mi ? ülkemizde bi sürü traktör satılıyor hepsi yapabilir mi ??

ceya023 link=topic=30984.msg263571#msg263571 date=1269355598' Alıntı:
sence tum markalar yapabilir mi ??? sana marka ismi vermeden söylim bi çogu eneme yayını kırar bi çogu keçe patlatır .. bi çogunun ön dilgilde arıza olur belki bi yeri kopar.. bi çogunun hidrolik ayarları ve hidroligide bozulabilir.. kaç kişi agır bi pulluk varken bunu yapmayı dener.. ayrıca arka koları bile egebilir.. çünkü traktörün güçünün üzerinde buyuklukte pulluklar takılı arkasına.. acıkcası ikidefa önünü yere vurupta önü saplamaları kopan traktörüde gördük.. bunun gibi bi çok sey bu yapılan öyle basit te bişey degil..
her marka yapabilir mi ? ülkemizde bi sürü traktör satılıyor hepsi yapabilir mi ??
ben bunu td65sdt yapıyorum.inamayanlara anahtarına kadar iddaya girerim.

firari11 link=topic=30984.msg263573#msg263573 date=1269355749' Alıntı:
ben bunu td65sdt yapıyorum.inamayanlara anahtarına kadar iddaya girerim.

burda konu td yapar bu yapar degil yani... acaba her traktör yapabilir mi konu bu ben cogu traktör yapamaz diyorum sadece.. fazla zorlarsa cogu traktör bi yerlerden arıza veriri ve guvenipte deneyemez bi coguda..

ceya023 link=topic=30984.msg263571#msg263571 date=1269355598' Alıntı:
aga hangı traktor iki kere yere vurmakla saplamaları koparır bi örnek verırsen iyi olur

kofalcalimuhammet link=topic=30984.msg263582#msg263582 date=1269361525' Alıntı:
aga hangı traktor iki kere yere vurmakla saplamaları koparır bi örnek verırsen iyi olur
tumosan valtra çekişmesini hatırlamıyorsun herhalde...

kofalcalimuhammet link=topic=30984.msg263581#msg263581 date=1269361415' Alıntı:
bu mekanda her traktor yapar tarlada zaten oynadığı yer toprak sertte değil traktorde hafıf böyle ön kaldırıp duruyorlar saçmalık
evet burda yer yumusak fakat beton üzerinde servetle yapılanda var arkasındaki pulluk 1 tona yakın agırlıkta bi pulluktu.. özelikle kollara ve hidrolik lere cok yuk biner.. hiç bişey olmassa keçe patlatabilir.. öyle sürekli yapılan şey degil.. mesela bizim eski 640 ta esneme yayı kırılırdı kesin, 2 defa kırıldı bizimki degiştirdik.. diger a markasının mesela keçeleri patlataiir veya hidroligi bozulabilir.. b markasınında ön dingili zayıf.. burda sadece her marka yapamaz belirli markalar yapabilir tabiki sağlam olan her traktör markası yapabilir..

ceya023 link=topic=30984.msg263591#msg263591 date=1269363943' Alıntı:
tumosan valtra çekişmesini hatırlamıyorsun herhalde...

evet burda yer yumusak fakat beton üzerinde servetle yapılanda var arkasındaki pulluk 1 tona yakın agırlıkta bi pulluktu.. özelikle kollara ve hidrolik lere cok yuk biner.. hiç bişey olmassa keçe patlatabilir.. öyle sürekli yapılan şey degil.. mesela bizim eski 640 ta esneme yayı kırılırdı kesin, 2 defa kırıldı bizimki degiştirdik.. diger a markasının mesela keçeleri patlataiir veya hidroligi bozulabilir.. b markasınında ön dingili zayıf.. burda sadece her marka yapamaz belirli markalar yapabilir tabiki sağlam olan her traktör markası yapabilir..
tümosan valtra çekişmesinde saplama kopardı dıyosun aga 2 kere zıplamayla öyle şeymı olurmus adam traktorunu hor kullanmıs oraya denk gelmıs saplamaların kopması kusura bakma ama traktörden anlıyorum diye geçinme derım

kofalcalimuhammet link=topic=30984.msg263594#msg263594 date=1269364310' Alıntı:
tümosan valtra çekişmesinde saplama kopardı dıyosun aga 2 kere zıplamayla öyle şeymı olurmus adam traktorunu hor kullanmıs oraya denk gelmıs saplamaların kopması kusura bakma ama traktörden anlıyorum diye geçinme derım

bu senin fikrin belki büyüyünce yeterince tercuben olunca fikrin degişir.. genç kardeşim.. özellikle buyuklerini yargılayıcı cümleler kurman zaten senin nekadar üstün bilgiye ve tecrubeye sahip oldugunu gösteriyor!