TD65D ile ERKUNT NİMET 70T kıyaslar mısınız?

Ynt: TD65D ile ERKUNT NİMET 70T kıyaslar mısınız?

td65 torku 260,erkuntun 270. yeni model td65 ler 69 hp.erkunt ise 68 hp. aşağı yıkarı aynıya geliyor.bnce 2 sside güzel traktör.td65sdt öneririm.

agırlıkları farklıdır nimet daha agır ve patinajı azdır..
çekiş olarakta nimet daha iyidir..
yoldada nimet 40km/h sürat yapar..hızlıdır..
yakıt konusunda aşagı yukarı aynıdırlar..
çekişte nimet daha iyidir diye düşünüyorum..
nimet 4x4 4lü 14lü pullugu çekebiliyor.. wanted nickli uye kullanmakta.. ama td65d 4lü 14' i çekebilecegini sanmıyorum 4lü12' takıyorlar genellikle..(toprak yapısına göre degişir..)
fiyat konusundada nimet sanırım biraz daha uygun fiyata kabinide daha guzel ve geniş..komplösör artısı var 2,500tl dir.. ek kaldırma pistonlarıyla 3200kg hidrolik kapsitesi vardır..

her iki traktörü olan arkadaslarda sitede var yakında yorumlarını paylaşırlar...

Bak güzel kardeşim eğer bulunduğun toğrağın cinsine göre traktörler farklılık gösterir sert toprağın varsa 70 hp altına düşmeyeceksin 65dt ler cok narin traktörlerdir klima ile iş yaparken hararet yapması normaldir 4lü 12 lide zor çeker yakıtı full depo ile 70 litreydi sanırım 30 dönüm yer süremezsin new holland kullanıcı olarak 65dt alma derim ama diğer modelleri hakkında bilgim yok bence Same veya Tümosan düşün

Smh0 link=topic=31041.msg263670#msg263670 date=1269376459' Alıntı:
Bak güzel kardeşim eğer bulunduğun toğrağın cinsine göre traktörler farklılık gösterir sert toprağın varsa 70 hp altına düşmeyeceksin 65dt ler cok narin traktörlerdir klima ile iş yaparken hararet yapması normaldir 4lü 12 lide zor çeker yakıtı full depo ile 70 litreydi sanırım 30 dönüm yer süremezsin new holland kullanıcı olarak 65dt alma derim ama diğer modelleri hakkında bilgim yok bence Same veya Tümosan düşün
arkadaşım yalan yanlış konuşmasın herkes işte.bnm nh de hararret olayı yok birkere 1,
2 4 lü 14 no yu gayet güzel çekiyor hemde 2 nin 4 ünde.eğer td65s kullandıysan 2.nin 4 ünü bilirsin.tdd lerin nsl bilmiom.
2. 77 lt mozot alıor bnm motor,en son 45 dönüm yer sürdüm 4 lü14 no ile.

haa hoşuna gitmez almazsın.tmm yolda gitmiyor.fazla yakıyor belki yolda ama erkuntta yolda yakıyor.bnm td65sdt nin tam gaz bastıkdan sonra birde el gazını ittirdiğim zaman ivre 30 a vuruyor.saten belli ediyor el gazını ittirdinmi koltuğa yapıştırıo.bana yetiyor hızı.

• Beğen
Tepkiler: 1966nadir19

firari kimseye yalan borcum yok veya başka bir traktör bayim yok kullandım denedim sattım diyorum burda ne yalanı arıyorsun herkez gibi yorumumu yaptım.pulluk ile iş yaparken klimayı acamıyorduk hararet hemen yükseliyordu.Dikkat edersen ben ne yorum yapmışım 'toğrağın cinsine göre traktörler farklılık gösterir' herkez sizin gibi 4 lü 14 ile aynı toprakta iş yapamaz o yüzden biraz somut düşünmek lazım tartışma olmasın biraz yorumlara saygı gösterelim burda görüşlerimizi yardım niyetine kullanıyoruz karalama değil

ceya023 link=topic=31041.msg263655#msg263655 date=1269373304' Alıntı:
agırlıkları farklıdır nimet daha agır ve patinajı azdır..
çekiş olarakta nimet daha iyidir..
yoldada nimet 40km/h sürat yapar..hızlıdır..
yakıt konusunda aşagı yukarı aynıdırlar..
çekişte nimet daha iyidir diye düşünüyorum..
nimet 4x4 4lü 14lü pullugu çekebiliyor.. wanted nickli uye kullanmakta.. ama td65d 4lü 14' i çekebilecegini sanmıyorum 4lü12' takıyorlar genellikle..(toprak yapısına göre degişir..)
fiyat konusundada nimet sanırım biraz daha uygun fiyata kabinide daha guzel ve geniş..komplösör artısı var 2,500tl dir.. ek kaldırma pistonlarıyla 3200kg hidrolik kapsitesi vardır..

her iki traktörü olan arkadaslarda sitede var yakında yorumlarını paylaşırlar...

2 Traktöründen, ayrıntılı özelliklerini görseydik 260 tork, 270 tork mu 4 lü 14 lü oda, çekiyor..
2010 nimet 4wd 3920 kg , yanı eski modellerlerleee makyaj kabın dısındaa herhangı bir değişiklik yok deme, ben td 65 yakın cevrede yok ama jonh deere 5615 war hergün şehre gidip gelir kullanan sanırım oldukça hesaplı makina hea yavuz abii td 65 ben daha ufak sanıyordum hanı sana Cami ' nin orda göstermiştimm O traktörden bahsediyoruz deme, yaşli dede sürüyor demiştim hatırladın?

nh nin td serilerinde 40km/h seçeneği var. bence td ni eksi tarafı yol hızı düşüklüğü idi. o da ortadan kalktiğina göre 40km nh tek geçerim

Smh0 link=topic=31041.msg263775#msg263775 date=1269443517' Alıntı:
firari kimseye yalan borcum yok veya başka bir traktör bayim yok kullandım denedim sattım diyorum burda ne yalanı arıyorsun herkez gibi yorumumu yaptım.pulluk ile iş yaparken klimayı acamıyorduk hararet hemen yükseliyordu.Dikkat edersen ben ne yorum yapmışım 'toğrağın cinsine göre traktörler farklılık gösterir' herkez sizin gibi 4 lü 14 ile aynı toprakta iş yapamaz o yüzden biraz somut düşünmek lazım tartışma olmasın biraz yorumlara saygı gösterelim burda görüşlerimizi yardım niyetine kullanıyoruz karalama değil
ankara toprağı bizim buranınki gibi ağır deil bir kere.burda bn 640 a 3 lü 12 no anca takıodm.motor çekse bile yürümüodu.td65sdt 3800 kg aşağı yıkarı.ve çift çeker olduğu için yine iyi kötü çekiyor.hararet konusuna gelince bizim td65 de klima yok.ama td65d dt olan war bi ara balya işinde kullandım 1 gün hiç hararet fln kalkmadı ama klimayı acınca yakıtın artını biliorm :D

td lerın hıc bırı hosuma gıtmıyodu fakat son cıkanları güzel olmuş erkuntta güzel ama ikside çok pahalı şu an güzel bir td almak ıstıyorsan sıfırını alıcaksın ılk cıkanları yaramaz td bende daha ağır basıyo gibi erkunt ıyı guzel traktorde o yaptığı şovlarda falan 3 kağıtçılık var yanı alırken pek güvenemem illa birini istıyosan nh al

çolaklarMIŞ link=topic=31041.msg265886#msg265886 date=1270236857' Alıntı:
tabiki td serisi bi kere marka farkı td serisi asla hararet yapmıyo kullanıcısı olarak erkunt tozuna bile yetişemez
sen hiç erkunt kullandın mı emin misin erkuntun tozuna yetişemiceni :) bence sen dikkat ette toz yutma arkada :)
erkunt hararet yapıyor mu ? 8 saat pervane kayışı kopsa bile çalışabilir... :)
yoldada tarladada erkunt daha seri.. dene gör istersen..

çolaklarMIŞ link=topic=31041.msg266015#msg266015 date=1270293823' Alıntı:
arkadaş o zaman new holland neden pahalı 2.eli neden daha ii nimet 70 deme ama td75d kıyaslanması lazım hangisis ii td65d ile bereket 60 kıyaslaması lazım

arakadaşım sen erkuntları bilmiyorsun demmek ki...
bereket 60 58bg üçünde ..
nimet 70t 68bg güçündedir...
td56d 69bg güçündedir.
td75 75bg güçündedir.
servet80t 75bg güçündedir.
hala td75le karşılaştırılmalı diyorsun bu bile nimetin nekadar güç oldugunu gösteriri.. artı td75ten de geri kalmaz... vites gecişleride gayet rahat senin nh den farkı yok.. sen kendi traktörüne alıştıgın için erkunttu kullanırken viteslerini garipsemişssindir yoksa vites gecişleri gayet rahat...
zaten td65 le bereketi karşılaştırıyosan erkunt un demekkki daha çekişli oldugunu kabul ediyorsun..

ayrıca erkuntların ikinci elinin iyi olmadıgına emin misin.??. sor bakalım 2008 -2009 model bi serveti bulabilecekmisin yada kaça alabilirsin.. ikinci eline çok ragbet var.. arasıtırda gör..nh nin daha iyi olabilir ama erkuntun ki ondan çok aşagı kalmaz..

ceya023 link=topic=31041.msg266155#msg266155 date=1270357607' Alıntı:
arakadaşım sen erkuntları bilmiyorsun demmek ki...
bereket 60 58bg üçünde ..
nimet 70t 68bg güçündedir...
td56d 69bg güçündedir.
td75 75bg güçündedir.
servet80t 75bg güçündedir.
hala td75le karşılaştırılmalı diyorsun bu bile nimetin nekadar güç oldugunu gösteriri.. artı td75ten de geri kalmaz... vites gecişleride gayet rahat senin nh den farkı yok.. sen kendi traktörüne alıştıgın için erkunttu kullanırken viteslerini garipsemişssindir yoksa vites gecişleri gayet rahat...
zaten td65 le bereketi karşılaştırıyosan erkunt un demekkki daha çekişli oldugunu kabul ediyorsun..

ayrıca erkuntların ikinci elinin iyi olmadıgına emin misin.??. sor bakalım 2008 -2009 model bi serveti bulabilecekmisin yada kaça alabilirsin.. ikinci eline çok ragbet var.. arasıtırda gör..nh nin daha iyi olabilir ama erkuntun ki ondan çok aşagı kalmaz..

güç olarak her türlü Erkunt ceya ' ya takılıyorum ama piyasa olarakda new hollanddır bu konudada çolaklarmışa takılıyorum.new holland üzerinde cok oyunlar dönüyor bunu anlamak için zarar girmeniz gerekmiyor kullanıp servislik olanlar bilir.

bakım mesela
td65 64bin tl sanırım sıfırı
erkunt servet 80t luks 65bin tl yani aynı para ikisininde sıfırı hemen hemen..
gidip 2009 model erkunt servet 80t luks nun fiyatını sorun.. bide 2009model td65d nin fiyatını sorun.. ve karşılaştırın bakın bakalım erkunt un ikinci eli nasıl.. çok fark olmadıgını göreceksiniz...
mesela malatya bayi bir ay olmuyor 53bin tlye 2009model 1000saatte erkuntu aynı gün sattı galeriye getirmeden.. arayıp sorabilirisniz...eski kasa üstelik..

düşünün bi td65d ile servet80t karşılaştırlmayacak kadar çekiş farkı var ama aynı para.. sonra sıfırına verilen parayı hesap etmeden ikincile deger biçiliyor..

bitanede nimet70t nin videosunu vereyim :)

http://www.izlesene.com/video/amator-erkunt-70t-kuyrukcular-ciftligiali-kuyrukcu/1100467