250 Bin liranız olsa garajınıza neler alırsınız.. :)

Slm arkadaşlar cn sıkıntısı böle bi konu açayım dedim :) 250 Bin liranız olsa neler alırısnız..
Mesela Ben bi Fent 200 bahce tipi birde T6040 alır tepe tepe kullanırdım :D ;D :D

Ynt: 250 Bin liranız olsa garajınıza neler alırsınız.. :)

para azmış olmadı şöyle 1 milyon dolar falan deseydin tmm ozman bi 7930 jd alırdım bide mc donalds ın isim hakkından 1 restoran 1 yılda restoran kendini amorti eder daha sonra kazanılanlarla al istediğin kadar arazi

bn olsam hemen 50 binini birtane eski kasa şahine yatırırdım :D

Gerisiyle ilk önce traktörün kalan bocunu yatırırdım,ve bir tane nh td95 alırdım.gerisiyle tarla ve ekipmana yatırırdım.

merhaba,
gerçekten çok yaratıcı fikirleri olan arkadaşlar var.. mc donalds restoranı açmak da güzel fikir.. malum çiftçilik kalkınmanın ilk adımıdır, insanlığın ilk adımıdır. yani insan ömür boyu çiftçi kalacak değil ya..
mehmet emin karamehmet, sakıp sabancı pamuk tarımı sayesinde zengin olmuş insanlardır..

ev işi biraz basit geldi bana.. yani uğraşmadan kazanmaya karşıyım. besicilik yapıcam diyen arkadaşa tavsiyem besicilik etten para kazanmak için değil bence sulak arazisi çok çiftlik sahipleri tarafından yapılır.. yani sadece yem saman parasına dese adam gene kazanır.. şöyle hesap edelim, 3 kg mısır silaji bir kg fenni yeme eşittir. 0,125 tl ' ye pancar satacağına insanlar silaj besisi yapıp silajın kilosundan 20 kuruş fayda elde edebilir. besiciliğin en önemli mantığı ürününü değerlendirmektir.. ikincisi etten para kazanma, ama şu anda besilik hayvan alınmaz kardeş.. çok afaki rakamlar var. fendt alırım diyen arkadaşlara inanmıyorum.. o parayı versek almazlar :)

peki ben olsam ne yapardım,
bana o kadar para teslim edilse bir tane biçer döver bir tane de balya makinesi alırdım sanırım. yada damızlık sığıra yatırırdım. güzel bir ahır da inşa ederdim, silaj makinesi, silaj paketleme makinesi gibi ekipmanlara para yatırırdım. başka da, arazi alımı olabilir. pancar sökümü için beygir gücü yüksek traktör, altın örs marka son model pancar hasat makinesi alımı, 1000,2000 ton pancar kotası alımı hayallerim arasındadır :)