arkadaşlar acil çözüm bekliyorum sizden

arkadaşlar bizim 8280 in içine fare girmiş ardiyede ve ben bu fareyi çıkardım ama tekrar girmesinden korkuyorum allahtan ilk girdiginde bi zarar vermedi ama ikincisinde allah kerim bana acil bi akıl ve yardımda bulşunmanızı istiyorum çok acil lütfen

Ynt: arkadaşlar acil çözüm bekliyorum sizden

Traktörün kabinine motor kısmına naftalin filan koy. Kokusuna gelmezler. Onun dışında deterjanla traktörün etrafını çevirebilirsin. Duyduğuma göre deterjana değdilermi bir daha gelmiyorlarmış. Banada bir biçerdöver elekrik ustası söylemişti. Onun dışında gres yağı sürülen yerlerede girmiyorlar. Bizim biçerdöverin tablasındaki deliklere bu sene sürdük. Her sene tablada geziyorlardı. Bu sene hiç gezmedi. Onun dışında pelet yem alıp motor kısmına ve kabin altı kısmına ufak kutulara koyabilirsin. Yada bunlarda çare etmedi dersen. En iyi çare bir kedi al garaja koy derim....:D Bizde şuan 5 tane kedi var. Köklerini kuruttular....:D

hırdavatlarda satılan küçük fare tuzağına bizim buralarda fak denir.ucundaki tele küçük bir peynir takarsın.fare peyniri yerken yakalanır.traktörün kabloları yanır.ama traktörün yandığını pek görmedim.yinede işi sağlama al.

zanetmiyorum abi bi kapanla yapılıcak bi iş olucagını ama fikrin için teşekkürediyorum denemek lazım
ali_kockaya link=topic=31107.msg264262#msg264262 date=1269628756' Alıntı:
hırdavatlarda satılan küçük fare tuzağına bizim buralarda fak denir.ucundaki tele küçük bir peynir takarsın.fare peyniri yerken yakalanır.traktörün kabloları yanır.ama traktörün yandığını pek görmedim.yinede işi sağlama al.

bak ço iyi bi fikir kedi saol yorm için denicem dediklerini :D :D :D
alipasalierkan link=topic=31107.msg264250#msg264250 date=1269628063' Alıntı:
Traktörün kabinine motor kısmına naftalin filan koy. Kokusuna gelmezler. Onun dışında deterjanla traktörün etrafını çevirebilirsin. Duyduğuma göre deterjana değdilermi bir daha gelmiyorlarmış. Banada bir biçerdöver elekrik ustası söylemişti. Onun dışında gres yağı sürülen yerlerede girmiyorlar. Bizim biçerdöverin tablasındaki deliklere bu sene sürdük. Her sene tablada geziyorlardı. Bu sene hiç gezmedi. Onun dışında pelet yem alıp motor kısmına ve kabin altı kısmına ufak kutulara koyabilirsin. Yada bunlarda çare etmedi dersen. En iyi çare bir kedi al garaja koy derim....:D Bizde şuan 5 tane kedi var. Köklerini kuruttular....:D

kedinin traktöre alışması için yiyeceğini falan kabini içerisinde vermelisin.oturakta uyumasına da göz yumacan tabi.kapı biraz ayrık kalacak ki hayvan girip çıkacak stres olmayacak.arda bir traktörle gezdirecen.traktörün maskotu olacak.o zaman fare yanından bile geçemez.

ali_kockaya link=topic=31107.msg264273#msg264273 date=1269629541' Alıntı:
kedinin traktöre alışması için yiyeceğini falan kabini içerisinde vermelisin.oturakta uyumasına da göz yumacan tabi.kapı biraz ayrık kalacak ki hayvan girip çıkacak stres olmayacak.arda bir traktörle gezdirecen.traktörün maskotu olacak.o zaman fare yanından bile geçemez.
oda zahmetli yauv ama kedi ardiyenin içine koydukmu ardiyenin içini bile temizler farelerden arındırır

traktörü aslında duvarlarla kapalı yere koymak şart değil.üzerini güneş ve yağmurdan koruyacak bir kaydırma olsun yeter.açık yere farelerde gelmez.şahsen benim şimdiye kadar hiç fare sorunum olmadı.otomobilde traktörde kaydırmanın altında.

babamda öle düşündü dör dirakten 5 10 ondalin yada saç ile bide çatı fln gibisine ama artık bilmiyom ya çözüm bulucaz yada yapıcaz bi garaj gibi bişey bu arada yorum için teşekürederim
ali_kockaya link=topic=31107.msg264278#msg264278 date=1269630241' Alıntı:
traktörü aslında duvarlarla kapalı yere koymak şart değil.üzerini güneş ve yağmurdan koruyacak bir kaydırma olsun yeter.açık yere farelerde gelmez.şahsen benim şimdiye kadar hiç fare sorunum olmadı.otomobilde traktörde kaydırmanın altında.

ölede abi fare bu yılan neyse bi zarar vermez ama fare kemirir kabloları fln sürekli ardiyede bide bir gün girmez iki gün giremz bide tek degil bu var bi kaçt ane biri korksa digeri girer yardım için saol bu arada sami abi
sami ÖZKAN link=topic=31107.msg264289#msg264289 date=1269634004' Alıntı:
yav bi faredenmi tırsıyon bizim motora yılan girdi otlu tarla sürerken o kendiside korkmuştur bir daha girmez abisi

Erkan abi çözümü vermiş bende şöle sölim ilaç var bikaç yemesi ve gelmemesi için onlardan yap :D
alipasalierkan link=topic=31107.msg264250#msg264250 date=1269628063' Alıntı:
Buarada şu konulara acil yazmayın ya tırsıyom size yada motorlarınıza bişi oldu die :D

:D :D :D öle ama acil yardım istiyorum bi akşam garaja koymuşuz bi de sabah bi bakmışız yok ne olur bi düşünsene o yüzden acil olsa iyi olur
:D :D
nh link=topic=31107.msg264293#msg264293 date=1269635831' Alıntı:
Erkan abi çözümü vermiş bende şöle sölim ilaç var bikaç yemesi ve gelmemesi için onlardan yap :D Buarada şu konulara acil yazmayın ya tırsıyom size yada motorlarınıza bişi oldu die :D