Yeniler için hazırlanmış bir rehber yok mu hiç (Türkçe tabii)

Arkadaşlar, forum a yeni üye oldum, oyunu tesadüfen bir arkadaşımda bulup alıp kurdum (Farming Simulator 2009).
Her oyunda önce görevler yapılır biliyorum bende önce onları yaptım.
Ancak oradaki sıra önemli olsada, bazı şeyleri anlayamadım.
Hali ile anlayamadıklarımı oyunun kendisine sorma ihtimalim de yok, öylece kala kaldım, bazı arkadaşlar sorunlarını yaz biz çözelim diyecek bütün iyi niyetleri ile biliyorum, ancak bunun gibi şeylere ve benim gibi acemilere geçici bir çözüm üretmek oluyor bu, benim beklentim aslında bu oyunu hiç oynamamış birinin anlayacağı şekilde anlatan ve en başından başlayan bir rehber yapılması çok aceminin işine yarayacak ve dahası da bir çok size saçma gelebilecek gereksiz sorular zincirindende bir nebze kurtulacaksınız aslında, bir çok arkadaşımızın yazılarını okuyorum, artık aşmışlar mod lar falan yapanlar bile var, hepsinin ellerine sağlık tabii ama, böyle güzel bir forum un bu oyunla ilgili yeniler için hazırladığı bir rehberi olmaması benim garibime gitti, yabancı sitelerin çoğunda önce rehberi okuyun diye linkler veriyolar, adamlar çoktan hazırlamışlar, aslında insanların daha iyi bir şekilde oynayabilmesini sağlayan şey tecrübeli arkadaşların tecrübesiz arkadaşlara yol göstermesi ile sağlanabilir, en yakın zamanda böyle bir rehber hazırlanabilmesi dileği ile.
Saygılar.
NOT: örnek olsun diye söylüyorum mesela ben oyunun mission larını yapmama rağmen nereden başlayacağımı,
Tarlanın neresi olduğunu,
hangi alet ile başlayıp hangi traktörü kullanmam gerektiğini
bir şey bitince arkasından ne yapmam gerektiğini ve dahası neden yapmam gerektiğini
mod ekleyince var olan şeyleri mi güncellediğini yoksa yenisini mi eklediğini
haritalardaki dikkat edilecek ve kullanılacak şeylerin neler olduğunu
vs. vs. gibi şeyleri bilmiyorum ilk aklıma gelen sorular bunlar aslında.
okudukça bişeyler öğreniyorum tamam dabunların hepsini içeren bir rehber olsaydı çok güzel olmazmıydı ?

Rehber hazırlama konusunda deneyimliyim aslında, ancak;
Bir rehberi hazırlayabilmek için o konu hakkında bilgi sahibi olunması gerekir, lakin bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamaz değilmi ? :) yinede adımları size söylersem rehber hazırlamak isteyen arkadaşlara yardımcı olabileceği kanaatindeyim.
1-Oyunun kısa bir tanımı
2-İlk adımlarımız neler olmalı
3-Oyunun bölümleri
4-Dikkat edilmesi gereken konular
5-Oyun modları (career, mission vs.)
6-Oyun içi rehberi girişi
7-oyun içinde amaç
8-ney nerede ve ne işe yarar (kısa bir gezinti gibi)
9-Adım adım ilk farming
9A-(bilmediğim için atıyorum) Önce basit şu marka traktörümüzle başlıyoruz
9B-Traktörün varsa özellikleri
9C-tarlamız nerede
9D-Boş bir tarlada ilk neler yapılır hangi tarktör alınır(ismi ile yada tipi ile)
9E-Ona ne takılır (orjinal ve biliniyorsa türkçe ismi ile) ve bu takılan şeyin dükkanda başka versiyonları da varmıdır.
9F-Bu takılan aletle neler yapılır.
9G-Bu aletle işimiz bitti ise sonra hangi alet kullanılır ve neden
9H-Yeni alet takılıyorsa madde 9E den buraya kadar adımlar tekrar eder.
Bundan sonrasını rehbere siz eklersiniz olmasının şart olduğunu düşündüğünüz şeyleri, çok genel olarak rehberler böyle yapılabilirse daha anlaşılır olur ve hiç bilmeyenlere çok iyi bir rehber niteliği taşır.
Merakla yardımcı olabilecek uzman arkadaşlarımın yazılarını bekliyorum, gerçi forumcuların çoğu, biz türk lerin rehber hazırlama adetlerinin olmadığını söylerler, genelde bunu hep yabancılar yapar, biz her problemde bir konu açıp sorup cevap alıp sonra yeni probleme kadar forumlara bakmayız, yeniden baktığımızda muhtemelen yeni bir sorunumuz doğmuştur cevap aramak için bakıyoruzdur, ve genelde sabırsız olur ve birde sitem ederiz.
Kimse yanlış anlamasın benimde kendime ait forumlarım vardı oradan iyi biliyorum bir forum admin ve moderatörlerinin neler çektiğini.
Eğer bu forumda bu üşengeçliğimizi kırıpta bir rehber hazırlayabilirsek süper birşey olacak ve bir kaç gömlek kalite kazanak forum da.
Saygılar Tekrar.

Ynt: Yeniler için hazırlanmış bir rehber yok mu hiç (Türkçe tabii)

elturco link=topic=31179.msg265270#msg265270 date=1270044630' Alıntı:
İsteklerinizin hepsi forumda mevcut.Araştırma yapıp bilgi sahibi olabilirsiniz ve paylaşabilirsiniz.
keşke link ini verseydiniz, ben aramayı kullandım önce ancak aradığım kelimelerdenmidir nedir bulamadığım için bunu yazdım, yapıldı ise ne ala, bende bakmak isterim birde o kadar yeniyim ki bu işte hangi kelimeleri kullanarak arayacağımı bilmiyorumdur belkide, rehber falan diye aradım ama birşeyler çıkmadı karşıma.
Yinede teşekkürler.
Bilen arkadaşlar link ini verebilirmi acaba.
Saygılar.