BAŞKENT TRAKTÖRLERİ HAKKINDA BİLGİ

Sevgılı arkadslar daha once bahsedıldımı bılmıyorum kusura bakmayın başkent traktorlerı hakkında genıs bılgısı olan varsa paylasabılırmı netten yeterlı bılgıye ulasılmıyor ozellıkle motor tıpı nedır kullanımı nasıldır varsa kullanan ve bılen yazsın lutfen sımdıden tesekkurler

Ynt: BAŞKENT TRAKTÖRLERİ HAKKINDA BİLGİ

ilk defa senden duyarak bir araştırıyım dedim.Ünlü ziraatın bir projesi tüm ekipmanları tek çatı altında yeni oluşuma hazırlanıyor ama traktör üretimi yapmışmı tam bir bilgim yok web sitelerine sınırlı ulaşabildim

Smh0 link=topic=31240.msg265988#msg265988 date=1270284525' Alıntı:
ilk defa senden duyarak bir araştırıyım dedim.Ünlü ziraatın bir projesi tüm ekipmanları tek çatı altında yeni oluşuma hazırlanıyor ama traktör üretimi yapmışmı tam bir bilgim yok web sitelerine sınırlı ulaşabildim
kanka ıtmco ısımlı ıran fabrıkası yanı ıranın uzelı olan massey fabrıkası ankara polatlıda traktor yapıyormus ıkı yıldır ama detaylı bılgım yok

Abilerim kardeşlerim UZEL Türkiye de sıkıntılı bir döneme girince, bayileri UZEL le avukatlık olunca ANkaralı bir iş adamı İRAN daki UZEL takliti ITMCO nun Türkiye İsim hakkını aldı ve Polatlıda Fabrika kurdu. Kuruduğu fabrikada İRAN dan gelen parçaları birleştiriyordu. İmalat yoktu. Daha sonra Kendi Markası ile BAŞKENT olarak imal etmeye başladı. Bu iş adamının amacı UZEL in yokluğunda taklit olan BAŞKENT markası ile UZEL in pazarını ele geçirmekti ancak UZEL tekrar canlanıp MASSEY FERGUSON da AGCO Corp ile ayrı satılmaya başlanınca planları ters giden ANkaralı iş adamı yurt içinde beklediğini bulamayınca IRAK a traktör üretiyo bu aralar.. Ama kendisine bukadar yatırım yaptığı için şans diliyoruz.

bizim köyde 3tane var 285 biritek 2si4*4 turbolu 90hp üstü galiba motorlar acayip asılıyo almak isteyen varsa parçada kesinlikle sıkıntı olmaz..bildiğin 285in aynısı fazlası var eksiği yok..

anayurtlu 3105d link=topic=31240.msg326258#msg326258 date=1295428691' Alıntı:
bizim köyde 3tane var 285 biritek 2si4*4 turbolu 90hp üstü galiba motorlar acayip asılıyo almak isteyen varsa parçada kesinlikle sıkıntı olmaz..bildiğin 285in aynısı fazlası var eksiği yok..
yakıtları nasıl acaba mf 285 lere göre

keykubat link=topic=31240.msg326259#msg326259 date=1295429869' Alıntı:
yakıtları nasıl acaba mf 285 lere göre
398le adlıönlü çifte gittiler aynı pulluklarla 4lü 14 398den az yakmış 285çiftte çok fazla yakar 398den çok yakar dolayısıyla demekki az yaıyor ama yolda turbolu motor haliyle 285den fazladır bide şöyle bişey var 285den süratlı gibime geldi..