+ Konuya Cevap Yaz
20 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  05 Şubat 2010
  Şehir
  İzmir
  Yaş
  39
  Mesajlar
  55
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.

  JD 5403 modeli JD nin düşük sınıf içindeki en güçlü ve en sağlam traktörlerindendir. Bu traktörü daha verimli kullanmak için neler yapmalıyız bunlardan bahsetmek istiyorum.

  1- Günlük ve Haftalık bakımlarını muntazam bir şekilde yapmak gerekir. bu konuda geniş açıklama kullanma klavuzunda mevcuttur.
  2- Hava filtresini yaptığıumız işin toz durumuna göre sık sık temizlemeli gerekiyorsa değiştirmeliyiz.
  3- Traktörümüze uygun ekipmanlar kullanmalıyız. Kullanıcı olarak edindiğim deneyimlerden. 12 numara 4lü pulluk 5403 için çok uygun daha düşük numaralarda 11li 5li kullanmamız ekonomik olarak çok verimli olacaktır.
  4- Pulluk ayarlarını muntazam yapmalıyız bu konuda en önemli ayarlar eğer pulluğumuz dönerli değilse pulluğun uçlarının kesim yönlerine göre pulluğun dikey ayarı önemli. pulluğun dikey eksenin aşağıdaki resimdeki gibi dik olması bize opimum sürüş sağlar. ancak pulluk uçlarımız yeni değilse pulluğun dikey ekseninin aşağıdaki reme göre sola doğru yatırdığımızda 5-8 derece pulluk uçlarımızın sağlam yelerindende koparmada faydalanırız. Sürüm esnasında ilk kürekle son küreğin fırlattığı toprağın eşit olmasına dikkat etmeliyiz aksi halde tarlanın tesviyesini bozarız. Özelikle ön ve arka ağırlık seçimini dikkatli yapmalıyız bu konuda kullanbma klavuzunda geniş bilgi mevcuttur.

  5- 5403 traktörlerde çiftte ekonomik verim almamız için sürüş motor devrini şu şekjilde ayarlayabiliriz. pulluk sürerken b3 vitesinde kalkış için minumum devrimiz 1500dev/dk olmalıdır. üzerinde turbosu olan motorlar turbonun verimli çalışma devrinden sonra ancak randıman verirler. eğer bulunduğumuz viteste giderkenb devir saatinde 5-6 çizgi 500 devir dk düşüş oluyorsa vitesimizi küçültmeliyiz. bunu pratik olarak şöyle ölçebilirsiniz 5403 te max gazda 2400d/dk ekipmansız. biz pulluğumuzu saldığımızda max gazda 2000d/dk altına iniyorsa motorumuz vitesimizi bir kademe düşürmeliyiz.
  Eğer sürüm alanınız sert toprak değil ise 4 lü 12' pullukla b3 te rahat sürüm yapabilrisiniz ve yakıtı da %15 düşer. eğer sert topraktasanız yada karma b2 ile gitmelisiniz. özelilikle b2 de hızı az bulanlar tekerlerini daha ince lastyikli çağı bir büyük teker seçebilirler.
  6- diskaro ızgara vs çekiyorsanız b3 ten ziyade c1 ile gitmeye bakın yakıtınız azalır. eğer çektiğiniz ızgaranın tüm diskleri topraha temas etmiyorsa traktör yan kullarının kaldırma kolları ile birleştiği noktada yüzdürme pimleri var. bunların konumunu değiştirerek traktörden bağımsız olarak diskaronun hareketini sağlayabilirsiniz. bu işlemi sert tabanlı yerlerde kullanmanızı tavsiye ederim yumuşak yerlerde öndeki disklere toprak birikecektir.


  Eğer çekili diskaro kullanıyorsanız. diskaroyu bir aparatla hidrolik kollarına bağlamanızı tavsiye ederim. özelikle yeni sürülmüş tarlada bu çekişinizi arttırırken diskaronun ilk disklerinin topaçları daha iyi parçalamasını sağlayacaktır. hidrolik koluyla sürüş esnasında yüksekliği siz ayarlayacaksınız.

  Her zaman 5403 traktörünüzü max tork verdiği devirde kullanmaya özen gösterin böylece daha az yakıt harcarsınız. şimdilik bu kadar. eklemek isteyenler lütfen devam etsinler yazıya.


 2. #2

  Üyelik Tarihi
  04 Ekim 2008
  Yaş
  32
  Mesajlar
  3,968
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  gayet acıklayıcı ve guzel bilgiler vermişssiniz.. jd kullanıcılaı şanslı bu acıdan.

 3. #3
  doganbey1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2008
  Şehir
  Edirne
  Yaş
  26
  Mesajlar
  11,571
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  elinize sağlık teşekkür ederim

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  04 Şubat 2009
  Şehir
  Konya
  Mesajlar
  840
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  güzel bilgiler teşekkür ederim benim jd ye 4lü 11inç taksam çekecek sanırım ama arka tarafı agır deil mootr kuvvetinde sorun yokta acaba tekerlere su doldursam nasıl olur?_

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  05 Şubat 2010
  Şehir
  İzmir
  Yaş
  39
  Mesajlar
  55
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  Ali arkadaşım biz burda torbalıda 4 lü 12' çekiyoruz herhangi bir ek ağırlık gereksinimi duymadan ve topraklarımız olabildiğince ağır. burda önemli olan pulluk ayarı. pulluk toprağa battığında traktörün arka tekerleklerini aşağı doğru bastıtı eğer şahlanma sorunun olursa traktörün önüne ağırlık koymaktan ziyade ön tekerlere su doldur. böylece arka tekerlekleri pulluk ağşağı çektiğinde ön denge ağırlıklarını arttırırsan ön tekerlek meseneti üzerinden ters kuvvet uygulamış olursun dataravali gibi düşün merkez ön ekerleklker bir tarafta pulluk diğerinde ön ağırlıklar.

  eğer çekişini arttırmak istiyorsan arak ve önb lastiklere kullanma kılavuzunda yazan maxımumları aşmayacak kadar su doldurabilirsin ancak tarktörün patanaj da yapmalı.

  ben hiç ağırlık eklemeden 4lü 12lik pullukla her işimi görüyorum vites b2 hatta daha gevşek toprakta b3 le bile gidebilirsin. en önemliside pulluğun uçları keskin olacak yani pulluğunu yeni tutut yakında bu konuda daha geniş bi
  lgi vereceğim.

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  04 Şubat 2009
  Şehir
  Konya
  Mesajlar
  840
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  Alıntı sedatkuran link=topic=31255.msg268266#msg268266 date=1271181763 Nickli Üyeden Alıntı
  Ali arkadaşım biz burda torbalıda 4 lü 12' çekiyoruz herhangi bir ek ağırlık gereksinimi duymadan ve topraklarımız olabildiğince ağır. burda önemli olan pulluk ayarı. pulluk toprağa battığında traktörün arka tekerleklerini aşağı doğru bastıtı eğer şahlanma sorunun olursa traktörün önüne ağırlık koymaktan ziyade ön tekerlere su doldur. böylece arka tekerlekleri pulluk ağşağı çektiğinde ön denge ağırlıklarını arttırırsan ön tekerlek meseneti üzerinden ters kuvvet uygulamış olursun dataravali gibi düşün merkez ön ekerleklker bir tarafta pulluk diğerinde ön ağırlıklar.

  eğer çekişini arttırmak istiyorsan arak ve önb lastiklere kullanma kılavuzunda yazan maxımumları aşmayacak kadar su doldurabilirsin ancak tarktörün patanaj da yapmalı.

  ben hiç ağırlık eklemeden 4lü 12lik pullukla her işimi görüyorum vites b2 hatta daha gevşek toprakta b3 le bile gidebilirsin. en önemliside pulluğun uçları keskin olacak yani pulluğunu yeni tutut yakında bu konuda daha geniş bi
  lgi vereceğim.
  tşk ederim faydalı şeyler yazmışın.ben traktöre komşudan bi 4lü 12 inç taktım evin karşısındaki sert bi tarlaya saldım traktörün önü kalkıyordu pek hoşuma gitmedi ama tarlada bi o kadar sertti diger motorlarda büyük olunca jd ye ihtiyaç duymadım ama sen böyle yazdıgın için mutlaka bu sene çifte jd yide götürecem.jd deki sürüş keyfi tümosan ve 3.085 de yok.

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  05 Şubat 2010
  Şehir
  İzmir
  Yaş
  39
  Mesajlar
  55
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  sevgilli 5403 kullanıcıları 3 gün önce gece 5403 ile 12.000 m2 bir parçayı sürdüm. yer sert karatopraktı ve silajlık mısır yeriydi. yani fazlaca ezilmiş bir yerdi. bu yazıyı niçin yazıyorum özellikle sert yerde traktörün şahlanmasının nedenlerini açıklayacağım.

  JD 5403 4 lü 12 li pullukla çok sert yerleri sürebilir. ancak sürüm esnasında ayarları tam yapmazsanız sürüm yapamazssınız traktör kontrolünü sağlayamazssınız. öncelikle şahlanmanın nedenini açıklayalım.

  Traktörün sert yerde şahlanmasının nedeni ağırlık eksikliğinden ziyada daha çok pullluk ayarlarının tam olmamasıdır. traktörüde sabit derinlikte sürüm için bir sistem vardır. bu sistem hidrolik kolunun yanındaki kolla ayarlanır. tabiki burdaki ayar yeterli değildir. sistem kısaca şöyle çalışır. ekipman zorlandığında yada derine battığından orta kolu gerer ve traktör üzerinde orta kolun bağlı olduğu mekanizma açılır. hidrolik sisteme bir sinyal yollar. ekipman çok battı kollarını kaldır der. sonuçta ekipmanbir miktar yukarı kaldırılır ve ilerleme sağlanmaya çalışılır. tekrar zorlanırsa sistem tekrar kollara sinyal göndererek bir miktar daha ekipmanı yükseltmesini ister. böylece ekipmanın hareket edeceği optimum yükseklik bulunur.

  öncelikle traktörünüze pulluğu bağlarken orta kolun bağlantı pimlerinin bol olmamasına özen gösterin. böylece hasasiyet sinyalinin alınması hafif bir boşluk tarafından engellenmez .

  traktörün şahlanmasının nedeni de orta kolun hasasiyeti zemin sertliğini doğru traktöre yollayamamasından kaynaklanır. ve sistem kollara gereğinden fazla kalak der ve kollar kalkmaya çalışır ancak traktör hareket ettiğinden traktörün önü kalkar.

  en önemli yapılacak ayar traktör üzerinde orta kolun takıldığı 3 delikli bir düzenek vardır. eğer hasas sürüm yapmak istiyorsanız en alt deliği seçmelisiniz böylece. pulluğun dışarı çıkma olayını engellemiş olur şahlanmayıda ortadan kaldırırısınız. traktör hareket ederken yan kolların pulluğu nasıl yukarı çektiğini hisedersiniz.

  pulluk toprağa battığında tüm küreklerinden aynı miktar toprak atmalıdır. önden çok atıyorsa orta kol gecşetilmeli arkadan çok atıyorsa gerilmelidir. orta koldaki bir tur çevirme puuluğu açısını 2-3 derece değiştiri yani kısaca hasas iştir. yan kollardan pulluk yana yatıklık ayarı yapmalısınız. yan kol gergisini kasarak en küçük konuma getiriniz pulluğa arkadan baktığınızda pulluk tabanları zeminle 1-2 derece eğimli olmalıdır. bu pulluğun toprağı daha iyi kesmesini sağlayacaktır. bu ayarları laiki ile yaptığınızda arkanıza bakmadan sürümünüzü yapabilirsiniz.
 8. #8

  Üyelik Tarihi
  17 Şubat 2011
  Şehir
  nevsehir/hacıbektaş
  Mesajlar
  1
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  çok güzel bilgiler vermişsiniz sağolun .ben 5403 traktörüme 3 lü 14 lü yaylı alpler kullanıyırum.ama çekiş vitesi hep b 2 de çekior.. hem az yere sürüor hem yakıt çok tüketiyor...acaba pulluğu değiştirmelimiyim...bu bıçağı bana servis önerdi..şimdi sizin yazdıklarınıza göre 4 lü 12 li almam gerekiyor ama yaylı almam lağzım bu sefer gene ağır olacak ne yapmalıyım vites artırmak için???

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  05 Şubat 2010
  Şehir
  İzmir
  Yaş
  39
  Mesajlar
  55
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  arkadaşım senin yapman gereken arka tekerlerine ince ve daha büyük çaplı teker takabilirsin. böylece b2 de hem daha hızlı gidersin hemde sürümde yolu daha iyi tuttar.

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  03 Şubat 2010
  Şehir
  Edirne
  Yaş
  42
  Mesajlar
  49
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  Alıntı sedatkuran link=topic=31255.msg344152#msg344152 date=1298145758 Nickli Üyeden Alıntı
  arkadaşım senin yapman gereken arka tekerlerine ince ve daha büyük çaplı teker takabilirsin. böylece b2 de hem daha hızlı gidersin hemde sürümde yolu daha iyi tuttar.
  arkadaşım iyi güzel demişsin arka tekerleği büyüt diye ama çift çekere taktığın zaman arka teker ön tekerleği iter yani adım farkı oluşur ozaman da ön defransiyelde arıza meydana gelir arka tekerleği büyütürken orantılı şekilde ön tekerleğinde büyütülmesi gerekir

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  29 Kasım 2010
  Şehir
  malatya
  Mesajlar
  99
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  arkadaşlar bu traktör kaç hp ? tractordata ile tractorhouse sitelerinde 74 hp yazıyor satan galeriler niye 64 diyor ? 74 hp ye göre yetersiz değilmi

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  05 Şubat 2010
  Şehir
  İzmir
  Yaş
  39
  Mesajlar
  55
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  eğer 4x4 ise traktörün elbette 4 tekeri de değiştirmen devir sayılarına göre teker çapı seçmen gerekir. bu konuyla iligli bilgi traktörün kullanma klavuzunda mevcuttur.

 13. #13
  Göktürk- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  14 Ekim 2010
  Şehir
  Amasya,55 y
  Mesajlar
  980
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  Alıntı sedatkuran link=topic=31255.msg287886#msg287886 date=1281133977 Nickli Üyeden Alıntı
  sevgilli 5403 kullanıcıları 3 gün önce gece 5403 ile 12.000 m2 bir parçayı sürdüm. yer sert karatopraktı ve silajlık mısır yeriydi. yani fazlaca ezilmiş bir yerdi. bu yazıyı niçin yazıyorum özellikle sert yerde traktörün şahlanmasının nedenlerini açıklayacağım.

  JD 5403 4 lü 12 li pullukla çok sert yerleri sürebilir. ancak sürüm esnasında ayarları tam yapmazsanız sürüm yapamazssınız traktör kontrolünü sağlayamazssınız. öncelikle şahlanmanın nedenini açıklayalım.

  Traktörün sert yerde şahlanmasının nedeni ağırlık eksikliğinden ziyada daha çok pullluk ayarlarının tam olmamasıdır. traktörüde sabit derinlikte sürüm için bir sistem vardır. bu sistem hidrolik kolunun yanındaki kolla ayarlanır. tabiki burdaki ayar yeterli değildir. sistem kısaca şöyle çalışır. ekipman zorlandığında yada derine battığından orta kolu gerer ve traktör üzerinde orta kolun bağlı olduğu mekanizma açılır. hidrolik sisteme bir sinyal yollar. ekipman çok battı kollarını kaldır der. sonuçta ekipmanbir miktar yukarı kaldırılır ve ilerleme sağlanmaya çalışılır. tekrar zorlanırsa sistem tekrar kollara sinyal göndererek bir miktar daha ekipmanı yükseltmesini ister. böylece ekipmanın hareket edeceği optimum yükseklik bulunur.

  öncelikle traktörünüze pulluğu bağlarken orta kolun bağlantı pimlerinin bol olmamasına özen gösterin. böylece hasasiyet sinyalinin alınması hafif bir boşluk tarafından engellenmez .

  traktörün şahlanmasının nedeni de orta kolun hasasiyeti zemin sertliğini doğru traktöre yollayamamasından kaynaklanır. ve sistem kollara gereğinden fazla kalak der ve kollar kalkmaya çalışır ancak traktör hareket ettiğinden traktörün önü kalkar.

  en önemli yapılacak ayar traktör üzerinde orta kolun takıldığı 3 delikli bir düzenek vardır. eğer hasas sürüm yapmak istiyorsanız en alt deliği seçmelisiniz böylece. pulluğun dışarı çıkma olayını engellemiş olur şahlanmayıda ortadan kaldırırısınız. traktör hareket ederken yan kolların pulluğu nasıl yukarı çektiğini hisedersiniz.

  pulluk toprağa battığında tüm küreklerinden aynı miktar toprak atmalıdır. önden çok atıyorsa orta kol gecşetilmeli arkadan çok atıyorsa gerilmelidir. orta koldaki bir tur çevirme puuluğu açısını 2-3 derece değiştiri yani kısaca hasas iştir. yan kollardan pulluk yana yatıklık ayarı yapmalısınız. yan kol gergisini kasarak en küçük konuma getiriniz pulluğa arkadan baktığınızda pulluk tabanları zeminle 1-2 derece eğimli olmalıdır. bu pulluğun toprağı daha iyi kesmesini sağlayacaktır. bu ayarları laiki ile yaptığınızda arkanıza bakmadan sürümünüzü yapabilirsiniz.  Mükemmel..Eylülden beri yoksunuz.Sizin gibi üyelerden çok şey öğreniyoruz.

 14. #14

  Üyelik Tarihi
  26 Temmuz 2008
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  32
  Mesajlar
  119
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  Alıntı aram_medimp link=topic=31255.msg348070#msg348070 date=1298669646 Nickli Üyeden Alıntı
  arkadaşlar bu traktör kaç hp ? tractordata ile tractorhouse sitelerinde 74 hp yazıyor satan galeriler niye 64 diyor ? 74 hp ye göre yetersiz değilmi
  bu traktör 64 hp . ben bayisiyim. AT uygunluk belgesinde yazan gücü söylüyorum.

 15. #15

  Üyelik Tarihi
  25 Ekim 2010
  Şehir
  aksaray
  Mesajlar
  47
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  selamünaleykum benim johndere yok fakat bu tüm traktörler için geçerli traktörün toprapa aşırı batma nedeni tabiki pulluk ayarının gergisinin dengesizliğinden kaynaklanır birde toprak tavı çok önemli toprak tava gekmeden sürülürse kessekler haliyle nemliyken gezilen yerler sert gezilmeyen yerler daha yumuşak olur tava geldiğinde bu sorun olmaz birde ne tür bir pukkuk kullanıyorsunuz benim tercihim patlatma ağızlı özelliği olan pulluklar hep aynı ayar toprakta ilerleme özelliği oluyo birde bıçak ayarları tam yapılmalı çizgi ayarı sağ sol gergi ayarı ve ara koluyla ön arka bıçak dengesi birde sağ taraftaki kolla bıçağın tam dengeli karık yapmıycak şekilde ayarlanması gerekir eğer hidrolikde kaçırma sorununuz varsa pulluğu tekerlek ayarıyla kullanmanızı tavsiye ederim geri kalan traktörün sesiyle aranızda kurduğunuz irtibat kafi diycem teşekkürler.

 16. #16
  eyup reis33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  26 Ekim 2012
  Şehir
  TARSUS
  Mesajlar
  1,048
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  2004 model 5403 vardı bende ilk şuan 5050e var çok açıklayıcı bilgiler vermişssiniz ellerinize sağlık.7000 saat kulanmıştım saygılar selamlar

 17. #17

  Üyelik Tarihi
  25 Ekim 2010
  Şehir
  KONYA
  Yaş
  36
  Mesajlar
  120
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  4 lü 12 li pulluk 5403 için büyük geliyor.traktörün altı yere çok yakın,vites seçeneği cok az,traktör toplam ağırlığı az,yakıt muadili traktörlere göre fazla...selamlar

 18. #18
  eyup reis33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  26 Ekim 2012
  Şehir
  TARSUS
  Mesajlar
  1,048
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  Alıntı lanu link=topic=31255.msg882874#msg882874 date=1398169626 Nickli Üyeden Alıntı
  4 lü 12 li pulluk 5403 için büyük geliyor.traktörün altı yere çok yakın,vites seçeneği cok az,traktör toplam ağırlığı az,yakıt muadili traktörlere göre fazla...selamlar
  neye göre fazlaymıiş ben 2004 den 2011 e kadar kullandım 4 12 kaşık gibi oturuyor o makineye yakıtta turboda çiftte muadillerinden az yakıyor 6 7 ton yükle seri 2 den aşağı durmuyor rampalarda bende vardı 5403.boş yere motor karalama.istediğin muadille yakıtınıda çekişinide ölçerim 5403 büyük bile bende şuan 5050 var 80 bg e meydan okuyor jd bilen biliyor kullanıcılar memnun kullanmayanlarsa vuruyor kırıyor bu anlayışı silin artık.....

 19. #19

  Üyelik Tarihi
  25 Ekim 2010
  Şehir
  KONYA
  Yaş
  36
  Mesajlar
  120
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  amcam da var kardeş gördük ve kullandık.yaptığın işe göre değişebilir,bizim yaptığımız işlerde performasını beğenmedik, 50-55 hp motorun 80hp motora üstün geldiğini senden duyuyorum ,fanatikliğe gerek yok arkadaş selamlar...

 20. #20
  eyup reis33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  26 Ekim 2012
  Şehir
  TARSUS
  Mesajlar
  1,048
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: John Deere 5403 kullanımı ve ipuçları.  Alıntı lanu link=topic=31255.msg882927#msg882927 date=1398183089 Nickli Üyeden Alıntı
  amcam da var kardeş gördük ve kullandık.yaptığın işe göre değişebilir,bizim yaptığımız işlerde performasını beğenmedik, 50-55 hp motorun 80hp motora üstün geldiğini senden duyuyorum ,fanatikliğe gerek yok arkadaş selamlar...
  kardeş şu videolara bak gör 5050 nin neler yaptığını ben kullancıyım yorum yapıyorum deneyimlerimi paylaşıyorum fanatiklik değilsenin amcanda var bendede 2004 den beri vardı bozamadım kıramadım.kullanıcı abilerde var forumda zekariya abi var yılardır kullanıyor 2006 model var çok çok memnun.saygılar selamlar kardeş
  https://www.youtube.com/channel/UCxg...v24fbiojS8sFeA
  http://www.trakkulup.net/videolar-(c...sik-videolari/

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. JOHN DEERE 5403 ÇEKİŞMELERİ (...)
  Konu Sahibi johndeere2030 Forum Videolar (Alıntılar)
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 15.Mart.2015, 22:15
 2. john deere 5403
  Konu Sahibi fiko_23 Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 17.Aralık.2010, 14:30
 3. JOHN DEERE 5403....
  Konu Sahibi kuyucakli_26 Forum Fotoğraflar (Çekimler)
  Cevap: 15
  Son Mesaj : 28.Mayıs.2010, 20:58
 4. john deere 5403 4*4 wd-- 780 ve 640 karşı
  Konu Sahibi serro Forum Videolar (Çekimler)
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 14.Temmuz.2009, 12:30
 5. john deere 5403 4x4
  Konu Sahibi masseyci_adige Forum Fotoğraflar (Çekimler)
  Cevap: 13
  Son Mesaj : 11.Mayıs.2009, 01:56

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status