New Holland Cx740 Selçuk Üniversitesi Ziraat Fak.

Dün bizim üniversitenin Ziraat Fakültesi Tarım aletleri bölümünü gezdim.Bu makinada fakültenin kendi biçeri.2006 Model çok güzel bi makina almış bizim okul *098*-

Ynt: New Holland Cx740 Selçuk Üniversitesi Ziraat Fak.

Pulluklar 2009 model 2li 3lü 4lü 5li 6lı 7li hepsi var ama hiç kullanılmamış daha.Heralde kullanılmaz sadece göstermek içindir.

en kısa zamanda gezmeye gelelim ibrahim üniversteye ve ya siz çumra ya gelin cok yakınız görsel olarak sizi gösterelim bicer nasıl bicermiş bu biceri bize getirin :D eline saglık güzel paylaşım

dolcevita link=topic=31257.msg266230#msg266230 date=1270381377' Alıntı:
en kısa zamanda gezmeye gelelim ibrahim üniversteye ve ya siz çumra ya gelin cok yakınız görsel olarak sizi gösterelim bicer nasıl bicermiş bu biceri bize getirin :D eline saglık güzel paylaşım
Ben biçer biçmesini biliyorum , zaten kendi biçerimizde var tc56.Ne ziraatda ne makinada nede veterinerlikte okuyorum.Benim bölümüm Almanca.Biçerleri sevdiğim için geldim bunun resmini çekmeye.Ziraatte okuyan bi arkadaş gel bizim bölümde sarı bi biçer var dedi.Zaten meraklı olduğumuda biliyo, gittim hiçde beklemiyodum bende ha cx ' i.Cx ' in tablası çok ufaktı ama tc56 nınki kadar.Gelirseniz gezdiririm de üniversiteyi.

ibrahim link=topic=31257.msg266237#msg266237 date=1270382975' Alıntı:
Ben biçer biçmesini biliyorum , zaten kendi biçerimizde var tc56.Ne ziraatda ne makinada nede veterinerlikte okuyorum.Benim bölümüm Almanca.Biçerleri sevdiğim için geldim bunun resmini çekmeye.Ziraatte okuyan bi arkadaş gel bizim bölümde sarı bi biçer var dedi.Zaten meraklı olduğumuda biliyo, gittim hiçde beklemiyodum bende ha cx ' i.Cx ' in tablası çok ufaktı ama tc56 nınki kadar.Gelirseniz gezdiririm de üniversiteyi.
Evt yav o biçere o tabla.. Paylasım için teşekkürler .. Ünilerde para var demekki :D

Güzel paylaşım. Bende vallah böyle makinalar bizim ülkemizin okullarında beklemezdim. Aslında çok geriyiz. Yurt dışında özel tarım okulları var. Her marka ve model traktör, biçerdöver ve tarım aleti mevcut. Kapalı ve açık alanlar olmak üzere birçok çalışma sahları var. Her türlü tarımı yapıyorlar. Öğrenciler yurt içinde ve dışında büyük çiftliklerde de staja gidiyorlar. Keşke bizim ülkemizde de böyle tarım teknolojilerini öğreten okullar olsa.

konyaligencciftci link=topic=31257.msg268033#msg268033 date=1271091854' Alıntı:
Dün kampüsteydim gördüm bu makinayı ama yanına gitme fırsatım olmadı hava baya bi yağışlıydı...Güzel footğraflar ellerine sağlık....
Dün çok yağışlıydı evet.
Yorumlarınız için sağolun.

arkadaşlar böyle ünversıtelerımız var fakat nerde bunlar bılemıyorum mesela bızım istanbul halkalıda zıraat okulu vardı bunların hepsı mevcuttu arazıde çok fazla ıdı fakat orası kapandı okul nereye taşındı çok merak edıyorum bılen varmı